Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.873
Поени од реакции
7.756
Оваа тема е доста едноставна и популарна, целта е сите да напишат поради која причина не би стапиле во контакт или врска со одредена личност.

Причините ги има илјадници. Од изглед, однесување, омилена храна, години, образование итн итн.

Ќе почнам со: -Моето црвено знаме е за девојки кои што не слушаат ништо повеќе од Ѕвезде Гранда.

Нека одговорите бидат само личните причини кои најмногу ви сметаат, а не да се почне со меѓусебни препукувања.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.359
Поени од реакции
46.637
Тетоважи, со акцент на клучна коска/рамо или зглоб на рака. Хороскоп исто, ама не е страшно, тоа повеќе кажува дека е глупичка, се јаде тоа.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
На социјалните мрежи: некоја да држи/чита книга за елџибитизам. Прво ми го привлекува вниманието, а потоа ми ги руши сите кули. :(

Бонус: шарена коса. :noze:
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
709
Поени од реакции
1.611
На социјалните мрежи: некоја да држи/чита книга за елџибитизам. Прво ми го привлекува вниманието, а потоа ми ги руши сите кули. :(

Бонус: шарена коса. :noze:
Бонус 2. Суканици и канали на ушите. :pov:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.261
Поени од реакции
5.348
Гледање на луѓе како им е уредено дома, потценување и несакање дружба со луѓе кои не припаѓаат на нивниот ,,сталеж".

Штом личноста ги нема овие предрасуди, дружбата има (y) од мене
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.015
Поени од реакции
39.668
не сакам жени што пцујат како кочијаши, тоа буквално ми е трн оф. Друго тетоважи, тоа буквално ме асоцира на сатанизам, поготово некои нетипично женски како костури, цели ракави и слични ствари. Бљак. Трета работа теории на заговор ме иритираат, а богами ги има поготово овие вмровкиве нема некоја што не верува у нешто, дали земјата е рамна или вакцините, небитно. Битно многу се зачестија ми е муабетов. И така баки мој, отприлика тоа.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.481
Поени од реакции
9.402
Синдром „тетка“, 25 годишни девојки што гледаат турски серии и Лила, кои имаат однесување и речник како некоја средновечна шалтеруша Стојне вработена уште од времето на Југославија, што тегне две кутии родео меко денот. Голем turn down ми прават ваквите девојки, макар изгледале како Марго Роби.
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.562
Поени од реакции
34.933
Red flag
Mazi so 0% trpenie
Mazi so kanali na uvo
Mazi so sukanici
Mazi sto jadat so otvoreni usta, pa mozes da Im go vidis jadenjeto vo grlo
Mazi sto c'ckaat posle jadenje. Ziti majka zemi napravi nesto, napij se voda, bilo sto samo ne c'ckaj.
Mazi sto sekoja vtora recenica im e pcovka
Mazi bez vizija
Mazi sto ne znaat koga da prestanat so alkohol.
Kocka/droga/zenkar
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.335
Поени од реакции
4.684
...сега се прашувам сам дали имам такво "црвено знаме"?!
...секое живо битие е за респект,во мојот круг нема многу човеколики а и тие што се го поминале тестот "за една минута" :D
...луѓето ги доживувам повеќе,одколку што ги слушам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom