Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Najubavo se cuvstvuvam vo prolet i najmnogu sakam prolet, no isto taka sakam i leto!!!!
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
летото го сакаааммм најмногуууу
 
Член од
10 март 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
...Leto si e leto... :icon_razz

_____________________________

And I know when I die you`ll be on my mind and I`ll love you...ALWAYS...
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
:nenene: пролетта е најубавото годишно време... Таа е прекрасна и секогаш ве ослобосува од досадното ладно време.Никогаш не премногу жешко и никогаш не е премногу ладно.Тепературата е одлична...Пролет е време на љубовта:back: ... и исто симболизира почеток на нешто ново, на нешто надежно убаво...
Инаку мислам дека секое годишно време си има посебна убавина...:smir:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Лето ми е омилено годишно време,не се иде у школо,имам време за се,одам на одмор,забави секој ден,само не чини што во последно време летата се се потопли.
На второ место ми е зима,има снег,празници,се оди на скијање,само не чини што се прават шлакутарници.
После зима ми иде пролет,сонцето свети,птиците пеат,цвеќињата цутат,ја сликаат ливадата со разни бои...лол :pos: .Убаво е времето во пролет,пријатно,ни многу топло ни многу ладно,затоа сакам пролет.
Есен не сакам,многу ми е депресивен тој период од годината,плус дека се поаѓа у школо...ужас.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Лето го обожавам сонцето ....
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Епа вака искрено јас си ги сакам сите годишни времињ и сите ми се убави на свој начин, но најмногу си го сакам летото без разлика дали е многу топло или не некако си се чувствувам слободен без обврски седење до касно навечер цел ден по улици па одмор....ммм....милина.

Исто така си ја сакам и пролетта затоа што е се се свежо расцутено луѓето се повесели едноствно го навестува летото.

Си ја сакам и зимата сакам кога паѓа снег кога е се бело посебно да паѓа снег а ти да се шеташ во прегратка со саканата стуткани еден до друг......

А и есента си ја сакам исто, како што кажа fortune посебно кога врне дожд. Понекогаш знае да ме направи тажен ама нема гајле.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Пролет ни ладно ни топло едноставно најјубаво
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Летоооооооо, и пролет ама летоооооо НАЈМНОГУ САКАМ
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
- Лето !! Не одиме на школо ! Затоа го сакам најмногу
- Есента не ја сакам бидејки тргнуваме на школо
- Зимата ја мразам бидејки е многу ладно, а ја сакам бидејки ми е роденден
- Пролетта не ја сакам бидејки времето е за никаде.. топло, ладно, врнежливо... !!
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Лето ! Цел ден е пред тебе,можеш да правиш што сакаш,никој не ти труби над глава дека треба да ја фатиш книгата у раце....Рај за душата :tv:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Пролет....обожавам....Почнува топлото време, цвеќиња, зеленило, повеќе народ, расположение.....ммммм супер!
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Пролет, најубаво ми е.Ниту многу топло ниту премногу ладно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom