Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
proleet..... Zakon! Se vrakaat pticite od jug, pupkite pocnuvaat da cvetaat, sonceto povtorno mi se smeshka so negovata prekrasna nasmevka koja ja krie preku zimata, devojchinjata pocnuvaat da se razgoluvaaat :) itn.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Gi sakam sie godisni vreminja....ama najmnogu leto...nema potreba da objasnuvam zosto:pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Пролет, ни топло, ни ладно, температурата е таман. Ем не влечеш јакна, ем не се препотуваш како коњ. Мераци....:)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Зима. Тогаш луѓето ми се многу послатки, завиткани во капче, шалче, нараквичиња..Поубо е за шетање, посебно ако има заврнато снег..мх, мх, мх..
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Зима зима и секогаш зима. Најубаво ми е во зима, најисполнета се чувствувам, моите омилени празници се во зима, во зима сите се на едно место, заедно, надвор студено, внатре најтопло не само то температура, во зима сите луѓе стануваат подобри, т.е. потопли!
 
S

Sweet666

Гостин
Есента ме инспирира. Ја обожавам. Сите најубави бои на природата се менуваа во овој период, создавајќи најубави пејсажи и атмосфера. Обожавам да творам во есен, да шетам и да уживам.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
пролет ми е најубаво,лето онака многу монотоно е али не е лошо али другите времиња се ептен депресивни,а највише мрзам зима без снег лејј катастрофа.
 

little girl

~Little Girl with Big Heart~
Член од
30 август 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
Природате е прекрасна во сите годишни времиња, но најмногу во есен и пролет, но најмногу сакам лето(во лето сум родена за тоа ):vozbud:
 
U

UnholY

Гостин
Лето...не за друго туку веќе не морам да ги гледам мртвите фаци на професорите и да слушам како ми мелат глупости....абе нека ми се фатат за к****....мислат дека се професори и Господ за јајца го фатиле...а и многу јасно дека не мора да станувам у никое време цели 3 месеца..несомнено летото е омилено годишно време на мнозинството млади....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пролет ми е на прво место. Така се ми е некако разиграно,весело и најубаво се чувствувам тогаш.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
не можев да гласам дека нема опција СИТЕ, ја ги сакам сите! ама ајт, ќе гласам за пролет!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom