Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
летоооо,о, да лето...роденден, кратки ракави, сладолед, нема учење, се е порелаксирано...
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Зима.

Надвор е ладно, темно и нема луѓе. Се е тивко и паѓа снег, а ја дома у топличко со чаша топло капучино гледам низ пенџер како паѓа снегот под бандерата што свети ...
А кога ќе излезеш надвор, облечена со 100 партали на тебе, носот се сцрвенил и снегот крца под нозете...

Се занесов... Баш сакам сеа да е зима... :) И да си го славам роденденот ...
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Најубаво ми е во зима убава глетка,се е бело ,скијање плус и мојот роденден е на 31 декември.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Najmnogu sakam prolet..togas vremeto e ubavo , a ne e tolku toplo kako vo leto ( ne deka leto ne sakam:) ) ,esenta mi e nekako romanticna:pipi: ..a zima sakam samo zatoa sto togas mi e rodenden i ima nekoi taka povazni praznici..inaku ic ne sakam ladno..brrrr:smir:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Лето. Нема Учење,роденден,све е весело,раздвижено,одмори ,многу поише слободно време.
 

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Pa proletta mi se dopaga poveke zosto ne e toplo kolku vo leto a da ne zboram za ova leto sega so +45 stepeni..

Isto taka i esenta mi e ubava...Ne e ladno kolku vo zima i ne treba bas neso mnogu salovi i rakavici da se nosat ( za kogo kako) i onaka vrne siten dozd(zavisi kako koga) a zimata pa i taka i taka samo so mrazam deka e mn ladno i treba da se nosat kapi salovi rakavici debeli jakni itn..

Site se ok ali poveke mi se svigaat prolet i esen :helou:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Пролет.
Убаво,зелено,ни топло ни ладно,дрвјата со бели цветови,цвеќињата со најубави бои,и дека цреши има...ете затоа.

п.с.и дека сум родена во пролет.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
За лето сум гласала на времето... Грешка. Се` што сакам од летото е август. Од август па натаму, до Нова година ми е омилениот перод од годината. Значи крај на лето - есен - зима... Или кратко и јасно - зима. Ладно, листови, дожд, снег... И то. :pipi:
 
V

Viktoranius

Гостин
Гласав за зима...абе од зимата нема поубаво, незнам зошто ама во зима јас најмногу уживам.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па нјавеќе го сакам летото, а и зимата исто отприлика толку ама сакам зима со снег, а не ваква каква што е сега.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Пролет...тогаш имам чувство дека се започнува од почеток. Мириса на љубов пролетта...
 
E

elence*$

Гостин
гласав за лето најмногу дека обожавам сонце.ко ќе имат сонце се осеќам поубо,среќно,расположено, а најмалце сакам есен зш е обратно од ова шо го кажав,и нејдепресивниот месец ми е ноември (фала Богу шо помина!)иако и сега не ми е баш нај,нај.ама јбг :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom