Когa ќе те жениме/мажиме?

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Катадневно

Секој ден - тоа па тоа ме притискаат и дома, а и комшии или некои пријатели!!:vozbud:

Кога ќе го слушнам тој муабет, автоматски ми се качува притисокот и ако не излезам може тешка кавга да падне!!:nenene:

А јас ни дечко немам -- ееее:back:

Во врска со прашањата за женидба и сл

Ми се допаѓа одговоров

Епа чика знаеш како иде, постарите први, чекам да те закопаме, па после ја ќе се женам, да не го кршам редот“. :baeh:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
mene ne me nerviraa, koga ke pocnat da zborat, zas ne im obrnuvam vnimanie, a logicno i taka eden den ke se mazam......taka da ne mi preci, edino sto mi preci, e ako pocnat da mi komentiraat, za toj sto jas sum go izbrala....ili da mi mestat nekoj drug....ima takvi go pravat toa:pos2:

да луге кои сакаат да ти наметнуваат нешто нивно, мислам тие преку тоа сакаат да управуват со тебе да имаат контрола врз работите а поготово ако немаш дечко, демек јас ке ти најдам кога ти неможеш. Кретенизам невиден.

--- надополнето ---

Па стари луѓе ко да не знаат од толкав живот,искуства да те подучат нешто,тие сведуваат само на ова прашање.Дали насетувам наворучение?
НАВОРУЧЕНИЕ:Биди во брак тоа е целта на животот:toe:
стари луѓе? тоа и помладите го велат дури и некои мои врсници!
 
H

HITCH

Гостин
Интересен текст за мажите!

Кога ќе се жениш?

Kога сте помислиле дека ви е добро во животот, сте завршиле училиште, работите, уживате и не се грижите, од сите страни почнуваат да ве прашуваат кога ќе се жените. Одеднаш почнувате да сфаќате дека додека сте уживале и сте се забавувале малку по малку многу од вашите пријатели стапиле во брак.

Кога мислиш да се ожениш?

Почесто одите на свадби, а многумина па дури и вашите пријатели доаѓаат до вас со едно прашање: Кога мислиш да се ожениш? Веќе не ви е интересно да заглавувате до ниедно време со пријателите и се чувствувате се повеќе осамено. Кога во ситуацијата ќе се замешаат родителите и ќе почнат да прашуваат кога ќе добијат внуци, нештата дополнително се усложнуваат.

И вие мислите дека е време за женење

Ако ова е само притисок од страна, вие ќе го продолжите вашиот живот, без одговор на нивните коментари. Кога ќе биде време да промените нешто ќе го направите тоа. Но, што ако, станете свесни дека сакате да се „смирите“ ? Како да ја пронајдете вистинската личност?

Не се согласуваме

Оваа ситуација можете да ја решите на два сосема погрешни начини. Може да реагирате одбранбено на притисокот и ниту за жива глава да не сакате брак или пак да се ожените со првата што ќе налета, па потоа да сфатите дека воопшто не си одговарате.

Што можете да направите?

Одете во потрага по жена. Барајте некој со кого имате заеднички интереси и уверувања. Некој кој ќе има позитивно влијание врз вас и ќе ви помогне да растете како личност. Сепак, тоа нема да биде лесно. Бидете свесни дека ова е ваш живот и токму поради тоа не треба брзо да донесувате важни одлуки, особено не само затоа што другите го прават тоа.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Овој муабет ме многу иритира,нема ден некој да не ме праша.Јас пак никогаш не поставувам такви прашања,што ме гајле тоа не е моја работа.Сто пати и имам кажано на родителите дека тоа не е нивна работа и дека кога ќе одлучиме први ќе дознаат.Си терам јас пак по своето,останувам имуна на овие муабети.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Овој муабет ме многу иритира,нема ден некој да не ме праша.Јас пак никогаш не поставувам такви прашања,што ме гајле тоа не е моја работа.Сто пати и имам кажано на родителите дека тоа не е нивна работа и дека кога ќе одлучиме први ќе дознаат.Си терам јас пак по своето,останувам имуна на овие муабети.
Е де традиционални родителите твој... ипак имаш само 24 године :)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Мислам дека ке имам 24/25 год. кога ке се женам, само да не излезе нешто не очекувано.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не се нервирам коа ќе ми рече лично мене насамо..било кој..али уз народ некој така да ми рече страшно ме иритира..еве Мама на пример со продавачкава у дуќанчево тука близу до нашава куќа свате сваќо се викаат...ко демек на шала...а ја со ќерка им живеам и глупо е пред неа коа ќе се наречат така едноставно и двајцата се гледаме и се клештиме ко луди:pos2:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.596
Поени од реакции
11.480
Тоа е џокер муабет кога не ти текнува шо муабет да напрајш со некого...
 
A

Auditore

Гостин
Тоа е џокер муабет кога не ти текнува шо муабет да напрајш со некого...
Или кога сакаш да изнервираш некој..
Мене лично муабетов ме многу иритира, шо му е гајле коа ќе се женам, ај разберам да каже еднаш ама да го кажува секој втор ден преку моега доаѓа..Еднаш или двапати бев искичмил еден комшија со "кога ќе ја дадеш ќерка ти" и од тогаш ни добар ден ми нема речено..
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Јако ме иритира ова прашање, и до сега ми било поставувано од некои бабетини од турско време шо уште преживуваат и на кои треба да им праам лице бидејќи нели се погодуват некои семејни пријатели или шо знам...ама НЕ, ништо пред 30-35, така да можат само да лаат
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.596
Поени од реакции
11.480
Ама џокер муабет,ако сакаш некој да извадиш од такт :vozbud:
И јас порано се нервирав ама се навикнав, ги разбирам дека толку можат, закочени се во мозокот и не може ништо да се стори во врска со тоа...затоа настрана капата и од едното уво влегува а од другото излегува :)
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
И јас порано се нервирав ама се навикнав, ги разбирам дека толку можат, закочени се во мозокот и не може ништо да се стори во врска со тоа...затоа настрана капата и од едното уво влегува а од другото излегува :)
Така најарно ќе е,инаку јас не дека се замарам,ама ме нервира од истите луѓе постојано да го слушам истиот муабет,ко да нема што друго да се зборува.Но тоа е,неможеме никој да промениме.Јас никогаш не сум иницијатор на таков муабет,а нема ни да бидам.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.596
Поени од реакции
11.480
Така најарно ќе е,инаку јас не дека се замарам,ама ме нервира од истите луѓе постојано да го слушам истиот муабет,ко да нема што друго да се зборува.Но тоа е,неможеме никој да промениме.Јас никогаш не сум иницијатор на таков муабет,а нема ни да бидам.
Најкриво ми е што моја генерација што се залетале во брак уште како деца на 20 ми го прават тој муабет, ај стариве ќе ги разберам, го одмараат мозокот со години па лесно пресушува, ама младиве бе, нели на младиве им вриеше крвта, треба бунтовност да има, сеуште учат нови работи колку толку активни се. Ама изгледа се распнуваат на младост мислејќи дека го достигнале врвот...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom