Когa ќе те жениме/мажиме?

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Колку ве иритира муабетот АЈДЕ КОГА ЌЕ ТЕ ЖЕНИМЕ.Порано уште како помал додека сум бил кога ќе дојде повозрасен човек и нема да знае што муабет да почне освен за школо втор муабет му бил тој.Или на девојките ЛЕЛЕ ВИДИ ЈА КОЛКАВА ПОРАСНАЛА СТАСАЛА ЗА МАЖЕЊЕ.Колку ми бил да не речам старомоден муабетот секогаш сум се воздржувал да не ги отерам.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Да, ме нервира, ама не којзнае колку со оглед на тоа што немам веќе многу стари луѓе во фамилија, такада онака општо ми е...
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Да, ме нервира, ама не којзнае колку со оглед на тоа што немам веќе многу стари луѓе во фамилија, такада онака општо ми е...
Ма не е тоа само од домашните дедовци или баби,од луѓе што воопшто не ги ни занима тоа ќе ти речат само за да се стават во муабет:tapp:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ми викаа едно време...еве веќе четири (и кусур дена) месеци, не викаат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Колку ве иритира муабетот АЈДЕ КОГА ЌЕ ТЕ ЖЕНИМЕ.
Хаха, Демнач ја вака ги иритирам/иритирав другите :wink:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А сакаш да кажеш дека се ожени во меѓувреме или ги отера на културен начин?
Ги заеба во поим :) - се ожени.


Инаку ако е некој туѓ и има убава ќерка веднаш опали му... ко ќе ја дадеш ќерка ти. И да видиш уште еднаш дали ќе проба да те праша тоа :)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Ги заеба во поим :) - се ожени.


Инаку ако е некој туѓ и има убава ќерка веднаш опали му... ко ќе ја дадеш ќерка ти. И да видиш уште еднаш дали ќе проба да те праша тоа :)
Им го скршил кичмата:vozbud:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mene nikogas ne mi go velele toa!
Verojatno nikogas ne se somnevale vo mojata heteroseksualna priroda za da moraat da proveruvaat kako stojam po ova prasanje! :):pos2::baeh:
 
N

navivacka

Гостин
Од тие муабети ми се качија на глава...нека си гледа за неговите деца,што го интересира кога ке се мажам:uvo:Ме прашувале еднаш двапати третиот пат им одговорив:Kога ке дојде време ке ве известам а сега гледај си работата...и од тогаш фала Богу престанаа:)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Сите пријатели на моите кои имаат машки деца на моја возраст или блиску - кога бев помала ме напињаа со тоа како ќе ме „земат за снаа“. Кога ќе ме мажат уште не испланирале, ама ова снаосувањево уште поиритирачки ми звучи :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сите пријатели на моите кои имаат машки деца на моја возраст или блиску - кога бев помала ме напињаа со тоа како ќе ме „земат за снаа“. Кога ќе ме мажат уште не испланирале, ама ова снаосувањево уште поиритирачки ми звучи :)
Ti da molcis!
Taksana si!
Ja ke
te zimam!
Begalka!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Колку ве иритира муабетот АЈДЕ КОГА ЌЕ ТЕ ЖЕНИМЕ.Порано уште како помал додека сум бил кога ќе дојде повозрасен човек и нема да знае што муабет да почне освен за школо втор муабет му бил тој.Или на девојките ЛЕЛЕ ВИДИ ЈА КОЛКАВА ПОРАСНАЛА СТАСАЛА ЗА МАЖЕЊЕ.Колку ми бил да не речам старомоден муабетот секогаш сум се воздржувал да не ги отерам.

Не да ме иритира од контакт ме вади...


Ti da molcis!
Taksana si!
Ja ke
te zimam!
Begalka!
Гарфилд ако ти треба помош тука сум ....
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
оооо ја дали ќе се омажам, тие кога прашуваат...кога ќе најдам некој асален тогаш!
а да мн ме иритира кога ќе ме прашаат или кога ќе ми речат за да ме прават снаа аааааааа лудило
 

Kajgana Shop

На врв Bottom