Когa ќе те жениме/мажиме?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Имаше еден муабет, на ФБ, беше како : На свадбите, постарите луѓе ми велат ,,Ајде, ти си следна!,, Мене тоа многу ме нервираше, па на секој погреб почнав јас на нив да им го велам истото.

Шала на страна, јас не знам да си преќутам. Посебно што сум долго со дечко ми и ме замараат ,,ајде кога, мислиш цел живот ќе те чека, кога мислиш деца да раѓаш, можеш факултет и во брак да завршиш, пази да не ти избега, добра прилика е........ ,, да земеш да се утепаш. Ама јас им враќам, гомно човек ,,не бе, он за заебанција ми е, кога ќе се мажам ќе си најдам некој друг, се мислам да најдам некој разведен со деца, па да не морам деца да му раѓам,, ..... и нормално, тука сите шизнуваат и јадат буреци, а јас си се смеам :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Немаат попаметна работа луѓево па ќе се мешаат кај што не треба. Ме изнанервираа последно некои личности, им се одело на свадба, па и така сум завршила факс време било да се венчам? Нормални ли се? Јас кога ќе сакам тогаш ќе се венчам а не да им правам забава на други, ако сакаат толку свадба нека си направат нивна. Или пак што планирам да одам во друг град со дечкото да живам, морало да се верам, да не збореле комшиите, ма ич не ми е гајле што другите мислат и зборат, ова е мој живот и ќе правам како што мене ми одговара а не на други.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Немаат попаметна работа луѓево па ќе се мешаат кај што не треба. Ме изнанервираа последно некои личности, им се одело на свадба, па и така сум завршила факс време било да се венчам? Нормални ли се? Јас кога ќе сакам тогаш ќе се венчам а не да им правам забава на други, ако сакаат толку свадба нека си направат нивна. Или пак што планирам да одам во друг град со дечкото да живам, морало да се верам, да не збореле комшиите, ма ич не ми е гајле што другите мислат и зборат, ова е мој живот и ќе правам како што мене ми одговара а не на други.
You have my support, girl !!! :)
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
не може никој да ми каже кога и со кого да се мажам јас за тоа ке одлучам ако треба и не мажена нека идам и стварно ме нервира кога некој ке ми рече ајде кога ке те мажиме тебе време ти е а не гледа дека и тој не е женет /мажена
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
У мојава фамилија ме избегнуваат во секоја прилика на каква и да е прославата, а камоли за свадби да прашуваат.
незнаете што имате :unsure:
--- надополнето: Jul 6, 2011 4:08 PM ---
не може никој да ми каже кога и со кого да се мажам јас за тоа ке одлучам ако треба и не мажена нека идам и стварно ме нервира кога некој ке ми рече ајде кога ке те мажиме тебе време ти е а не гледа дека и тој не е женет /мажена
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
У мојава фамилија ме избегнуваат во секоја прилика на каква и да е прославата, а камоли за свадби да прашуваат.
незнаете што имате :unsure:
--- надополнето: Jul 6, 2011 4:08 PM ---

хахахах
 
B

BooBojan

Гостин
Вчера седам дома со мајка ми и и велам "Што би било ако ми се испушти и и направам дете на девојка ми"?
Одговорот беше, "Е ти тоа ке кажеш и ке направеш,гледај тамо факултет се запиши!"
Истото подоцна му го велам на татко ми и тој ладно ми вели:"Ке удареме тапано,шо се секираш"!
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Вчера седам дома со мајка ми и и велам "Што би било ако ми се испушти и и направам дете на девојка ми"?
Одговорот беше, "Е ти тоа ке кажеш и ке направеш,гледај тамо факултет се запиши!"
Истото подоцна му го велам на татко ми и тој ладно ми вели:"Ке удареме тапано,шо се секираш"!
Ме насмеа :D . Инаку мене никој не може да ме жени бидејќи за тоа одлучувам јас. Прво факултет посље ќе му ја мислам ;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
сеа си бувнав работичка...да му се буванм на факултет....че најме некоја мома....алаш вериш муабер....троскоти држ недај :) деца фамилија...ова она :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Леле оваа опљачканава ми краде интелегенција со постовиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom