Кога сте биле најисплашени во животот?

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
~ThE_VaMpIrE~ напиша:
1.pred edna godina koga si idev nakaj doma...kaj mene e temnica obicno i idam i sea gledam covek pozadi mene i pocna da trca nakaj mene..ja se isplasiv mnogu i pocnav i jas...neznaev sto da pravam samo trcav...otidov nakaj varata i zakluciv i toj zastana pred vrata i me gledase...mnogu jezivo...

2.vo mart si ideme od skolo i odednas osekam nesto mi pagavrz glava ali jako me udri i pocna da me boli...site se smeea a ja pocnav da placam zaso ne se osekav! Se drzam za glava i tvgam rakata i krv na site strni i deka bev vo belo se bev lom...mi tecese krv mnogu mi bese dupnata glavata...me izbrisaa i otidov na lekar..glavata mi ja dupnal gavran so klunot...Togas se krevase panika za pticji grip...i gavranot umrel...bev vo bolnica i lezev 1 nedela no nikoj ne semeese da vlaga kaj mene vo soba i ne mi kazuvaa zaso...mi rekoa deka sum mnogu bolna ali neznaev od sto...me pustija doma i ne iskacav od doma 1 nedela...sea se e vo red ali site me zezaat koga ke pomine gavran...
Togas bev preplasena
ova vtorovo ko nekoj horor film srede bel den scaryyyyyyyy
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Koга пред очи ми се запали куќата а никој не знаеше шо треба да прави ебаве.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Незнам кога сум била најисплашена во живот, ама синоќа се извадив од такт. Бевме со дечко ми на журка и му се слоши, незнам срце го стегна, и додека другар му бараше помош, овој ми се потпре и престана да мрда, јас пребледување у секунда, мислев готов е. Едноставно се блокирав и незнаев што да правам и почнав да му викам да се мрдне некако. Среќа дојде другарот и обезбеџењето, овој у секунда се освести...и така...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Минатата година на маврово братучед ми цел ден го немаше и ми беше недостапен на мобилен. Скијавме од белички накај галички, јас имав нормални а он карвинг и он беше поспор од мене. Не знам зашто не се ни свртев назат рачунав дека е позади мене си ја спуштив стазата и застанав да го чекам. Тоа беше негде петнаес за 4. Чекав уште 20-25 минути и ги измолив тие да ме пушат да се качам на двосед да го побарам. Он се нашол со другар и отишол кај него во викендичка без да ми каже ништо, мобилниот негов недостапен. Се спуштиле они по стаза јас кога сум идел нагоре. Му се јавив на вујко ми, он испаничи го бараа со ратрак навечер и слично. После тоа седнавме во хотел и после пола саат доаѓа братучед ми и јадеше еден огромен шамар од вујко ми. После и јас јадев шамар што сум му се јавил на вујко ми. Затоа останав уште цела недела, братучед ми не смееше дома да се врати дека ќе го убиеа.

2. Се враќам од нама беј со автобусчето и на пола пат до хотел се слуша огромна експлозија и огромна светлина. После тоа идат уште 5. Шоферот вика но паник но паник. Не однесе до хотелот, ја затворија вратата, хотелот се напуни со војска и кучиња, не не пуштаа утредента цел ден да искочиме.

3. Кога добив ќец математика..ај да те видам кажи дома.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Денеска :ija: :ija: :ija:

Уште сум во шок, све ме боли , скршена сум. Се возев со дечко ми на мотор и паднав :lud: За среќа немам некои големи телесни повреди, освен што имам модрици, шината ми е ногата..ама за среќа ништо не скршив. Кога паднав бев толку исплашена што милсев дека ќе умрам. Прво мислев дека се парализирав(на дај боже:nenene: ) Уште сум исплашена ..:motor:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Dimitarc напиша:
2. Се враќам од нама беј со автобусчето и на пола пат до хотел се слуша огромна експлозија и огромна светлина. После тоа идат уште 5. Шоферот вика но паник но паник. Не однесе до хотелот, ја затворија вратата, хотелот се напуни со војска и кучиња, не не пуштаа утредента цел ден да искочиме.
Што ти беше прошло лето во Шарм ел Шеик, и јас бев само едно две недели пред тебе. И го утнав тоа. Можам да замислам кое е тоа чувство
Од една страна имаш море од друга синајска пустина, немаш кај да бегаш а некој фанатик пука со бомби.
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
naj isplasen u zivotot sum bil koa polagav priemen kao se tresev lelelelelelel
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Коа требаше прв пат да е*б*а*м (зошто ли ставив ѕвездички)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
eeej da be i koga padnav od motor so bartuced mi bev mnogu isplashena posto pozadi kola idese,ali srekja zakoci tipot...
isto bev isplashena koga si ja isekov nogata so sekira i koga pocna da shprica krv lelele mislev deka mi istece cela krv togas...
i mnogu se isplashiv pred 1god koga mi se javi majka mi i mi vika milena kje idemekaj bratuced ti...padnal na vodno so motorot...i kjuti,e togas srce mi zastana mislev kojznae sto mu se desilo,ali za srekja ne wese nisto seriozno :)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па што знам имало мноогу такви ситуации коа сум била исплашена.Сеа у моментов ми текнува само пред неколку години коа залутавме низ Охрид и се изгубивме,а немаме ни мобилен да се јавиме ни ништо и така лутаме по темницине и одеднаш група пијаници коа ни искочиа леле си мислев готови сме али ок беше некако избегавме и после се најдовме некако у центар на Охрид и после беше лесно.:motor::motor:
Други не ми текнуваат сега али ги има мнооогу
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Мислам дека до сега немало такви ситуации да бидам до толку исплашен или па сега не ми текнува!
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
temata ti e gllupa ama aj qe ti kazham edna sllucka.
vo selloto kaj sto zhiveeme ti i jas(znaesh) imashe eden manijak koj sekoja noq se shetashe za da najdi rabota(za manijak) taka toj ideshe i kaj nas megjuto jas ne znaev deka e vistina se dodeka pred 2 godini (leto) edna noq sedev sam i gledav tv imashe malku veter nadvor i se tresea roletnite no po nekoe vreme pocna neshto da cuka na prozorecot megjutoa ne se sllushashe dobro zaradi veterot i jas mislev deka e nekoja macka pa rekov aj da vidam so mu e gi krevam roletnite na brzina koga gledam raka toj beshe navednat a mu stoeshe samo rakata megjutoa ne se gledashe dobro od vnatre kollku se gledashe od nadvor taka toj koga me vide deka sum jas a misleshe deka e sestrami so trcanje si zamina od togash do denes ne sum go videl megjutoa sepak sllusham deka pak se vrti. Zvuci mallku kako prikazna no nema vrska
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Ednas cekav eden drugar da zeme nesto od doma. Tipot zivee na 8 sprat, i u zgradata kaj sto zivee ima 2 lifta. E arno ama, edniot od niv bese rasipan i liftot na prizemje a imase pusteno svetlo niz prostorot kaj sto pominuva liftot. Mene toa mi se vide interesno, i dodeka go cekav drugarot nekoi 5-6 minuti, si gleav nadolu. Togas drugarov iskoci od doma, i go viknal liftot, a jas zanesen u moeto gledanje, ne go slusnav. Vo toj moment jas se vrtam i go gledam drugarov kako vleguva vo lift. Jas si pomisliv deka nema lift tamu i deka tipot se dzitna nadolu od 8 sprat... Koga me vide kako prebledev drugarov se skina od smeenje, ama ja si znam kolku se izvadiv od pamet togas...
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Sum prezivuvala svasta, soobrakjajki, smrtni slu4ai u semejstvo, gubenje u planina na skijanje, tumbanje od planina, gubenje na Vodno koa vozea reli trki i + isturase....Ali mislam deka najvise sum se usrala koa eden drugar kje se dzitkase niz prozor od u4ilnica poso dobi 1 :lud:(a bas edna nedela pred toa se samoubi drugar od klas na mojata najdobra drugarka)...Lele noze mi se presekoa... Koa go vidov na prozor taka, pozutev, prebledev, se uko4iv na mesto i samo vrisnav : nemoj!!! Srekja, brzo reagirase eden drug drugar pa go povle4e nazad. Deteto sea si e zivo i zdravo, so odli4en uspeh :) , ali mene mi ostai trajni traumi :pos:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
najisplasena sum bila dva pati:prviot pat na odmor a vtoriot koga spijav kaj edna drugarka.ke vi kazam vo kratki crti: koga bev na odmor vo ljubanista sedevme na plaza a bese mnogu docna okolu 3 saat na sabajle i site se zezame kazuvame gluposti i edno vreme slusame kako od ezeroto od kaj albanija idi edno kajce so nekloku maski.koga sme se rezbegale lele!!!
istiot den ama sabajleto vo kampot imase grabez i sigurna sum deka bea tie. a pak vtoriot e vaka: edna moja drugarka ivana me vikna da spijam kaj nea bidejki tatko i bese turcija pa za da ne bidi sama. i sedime do kaj 4 saatot vecerta i slusame kako nekoj zvoni na domasen telefon ama ona samo ednas pecna.se preplasivcme ama aj toa pomina.potoa taka sedime i slusame kako nekoj mava so kamenja po penzderinjata e duri togas se pomocav u gaki!!!
potoa odna zaspav i drugiot den uste vo 11 castot si zaminav doma i uste ednjas ne mi tekna da pojdam da spijam kaj nea :ija::ija::ija::ija::ija::ija::ija::ija:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom