Кога сте биле најисплашени во животот?

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
Член од
2 јуни 2006
Мислења
104
Поени од реакции
2
имало многу случки коа сум била исплашена,а и сите знаат дека јас многу паничам и се плашам.
Инаку еднаш бев у грчка мала бев,1 или 2 одд. и една девојка дваесет и нешо години беше,пријателка ни беше и ме однесе на базен,али ја не знаев да пливам,седев и само нозете ми влагаа во базенот.И сеа оваа пријателкава запапзна еден Србин и почна муабет со него да си праи да му се пушта.И така као шо беше лизгаво ја се лизнав и паднав у базенот шо беше ,могу длабок за мене.Ауу уше се секавам на тоа со очите отворени и устата вода ми влага а ја па претам со рацете не можев да се искачам и да дишам.А онаа па сељанкана не ме ни видела као паѓам нишо си флертовала со србинот.И као шо претав со рацете го допрев работ и некако се искачив,леле колку ми беше страв,а онаа не ни знаеше.Да тибам србинот.Леле ама опширно раскажав
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Бев 4годнини...лето.Сестрами само што беше родена и не се делев од нејзе...Мајка ми и сестрами беа на едната страна од улицата,а јас и тетками од другата страна.Нареднаш се отпуштив од тетка ми од рака и истрчав преку улица,трчајки паднав...Во мометот минуваше човек со мотор,а на моторот сечила за дрва...за некоја секунда моторот со сечила беше брз мене...бев целата здробена,исечена.облеката партали целата,незнам како останав жива,добро е што имам мајка која не е паничарка и во моментот знаеше како да реагира,ме грабна во раце и трчање кон болница,која е само на 2мин од мојата куќа...Бев мала и немам некој белег на мене,но секогаш кога ке видам мало дете кое ја преминува улицата само,ми минува случката низ глава,страв кој ден денес го имам длабоко во себе...
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Epa jas se resiv da napisam za 2 slucki so mi se desile iako ima uste mnogu.
1. Bev vo Prilep na gosti kaj rodninite i bev izlezen do na kafe so edni drugarcinja. i aj dojde vreme da si odam i si fativ taksi. si prajm jas muabeti so taksistot kako struga, dali se kapime i bla bla bla i se zanese tipacot. i si vozi toj a vozese so 80 niz grad. i edno 3 godisno detence pretrca preku pat i ovoj go udri. site izlegoja nadvor dojde policija i 300 drugi raboti. mene me isprasaja sve so se desilo a jas samo so ne se onesvestiv.
2. Ova mi se desi ko imav 4 godini. togas mi bese smesno ama ko ke pomislam sega kosava mi se kreva so mozese da mi se sluci. me pustija od doma da kupam Pelisterka. ama to vreme tie ne bea vo plasticni sisnja tuku vo stakleni. i aj kupiv i si odam doma. inace ziveam na 3 sprat i si se kacuvam jas po skali ko edno vreme izgubiv ramnoteza. padnav do dolu a sisinjata mi se iskrshija i stakla imase nasekade. zavrsiv so staklo od 5 cm vo koleno i me odnesoja na sienje vo bolnica . i sega si velam to vo vrat da mi vlezese nemase sega ova da go pisuvam :ija: :ija: :ija: :ija: :ija:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
random_sweet напиша:
имало многу случки коа сум била исплашена,а и сите знаат дека јас многу паничам и се плашам.
Инаку еднаш бев у грчка мала бев,1 или 2 одд. и една девојка дваесет и нешо години беше,пријателка ни беше и ме однесе на базен,али ја не знаев да пливам,седев и само нозете ми влагаа во базенот.И сеа оваа пријателкава запапзна еден Србин и почна муабет со него да си праи да му се пушта.И така као шо беше лизгаво ја се лизнав и паднав у базенот шо беше ,могу длабок за мене.Ауу уше се секавам на тоа со очите отворени и устата вода ми влага а ја па претам со рацете не можев да се искачам и да дишам.А онаа па сељанкана не ме ни видела као паѓам нишо си флертовала со србинот.И као шо претав со рацете го допрев работ и некако се искачив,леле колку ми беше страв,а онаа не ни знаеше.Да тибам србинот.Леле ама опширно раскажав
ova e veke najlos nacin na umiranje
sreka so si ziva :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Пред 4 години се најдов во вооружена престрелка, во која загина моја другарка...бевме се војувале со една компанија сељачаана(у гаден филм бев порано, со пиштоли и глупости) фати тепај ова она, и една вечер, наркоманите дојдоа у школски кај што седевме ја со моите двајца братучеди кои ми беа екипа,со девојките меѓу кои и другарка ми Виле која идеше со помалиот братучед, доаѓање двајца на скутер и едниот извади тетеец, со кунадкот ме удри у глава, а у ист момент му се сипаа братучедиве, почнавме тука гадно да го крвачиме, додека да дојде другиот што го возеше моторот, се набутавме у кола, и испукаа два истрела према кола, се скрши задното стакло, и почна викањето во кола....хистерии викања...плачови и девојчето почина на пат накај градска болница. Се дешаваа после тоа триста фрки со полиции, па судење па плачови на крај ги осудија едниот 13 години другиот 5....
Е тоа бил единствен пат кога сум признал дека ми се пресекле нозете од страв....
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
TpH_Bo_OkO напиша:
Пред 4 години се најдов во вооружена престрелка, во која загина моја другарка...бевме се војувале со една компанија сељачаана(у гаден филм бев порано, со пиштоли и глупости) фати тепај ова она, и една вечер, наркоманите дојдоа у школски кај што седевме ја со моите двајца братучеди кои ми беа екипа,со девојките меѓу кои и другарка ми Виле која идеше со помалиот братучед, доаѓање двајца на скутер и едниот извади тетеец, со кунадкот ме удри у глава, а у ист момент му се сипаа братучедиве, почнавме тука гадно да го крвачиме, додека да дојде другиот што го возеше моторот, се набутавме у кола, и испукаа два истрела према кола, се скрши задното стакло, и почна викањето во кола....хистерии викања...плачови и девојчето почина на пат накај градска болница. Се дешаваа после тоа триста фрки со полиции, па судење па плачови на крај ги осудија едниот 13 години другиот 5....
Е тоа бил единствен пат кога сум признал дека ми се пресекле нозете од страв....
е тоа е више апла гадно....
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
епа имаше една ситуација кога беше циркусот карши СОК банка и доаѓаа "браќата" од Гази Баба и имаше нон-стоп тепачки.E еден ден типците си дојдоа со пиштоли и ками и кога ги извадија беше фрка и брканици и бегање , хаос. За малку еден ќе ме збрцаше со кама ама некако му ја здував, е после тоа сум се тресел ко луд , абе крв во нозе немав. памет за друг пат ми беше тоа , више никогаш од тогаш не сум размислувал да влагам во тепачки
мил ми е животот
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Бев многу мал. Со татко ми и мајка ми бев на одмор во Грција. Еден ден со душек за на вода залутав наоколу низ морето и се превртев во водата. Многу бев мал и не знаев да пливам, а за среќа татко ми беше влезен во вода и беше блиску до мене, и ме спаси по брза постапка :vozbud::vozbud:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Koga sonuvav kako mi doagja Gospod i mi vika : Ti ke umres vo cetvrtok, mora da umres. Lele od togas od doma ne sum iskacala se dur ne pomine cetvrtok, ke umrev od strav( bese toa pred 2 godini). A sto e najtragicno i drugiot den pak go sonuvav istiot son.
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Mozebi i ke bide bide cetvrtok ama ne vo skoro vreme.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
check_on_IT напиша:
Па што знам имало мноогу такви ситуации коа сум била исплашена.Сеа у моментов ми текнува само пред неколку години коа залутавме низ Охрид и се изгубивме,а немаме ни мобилен да се јавиме ни ништо и така лутаме по темницине и одеднаш група пијаници коа ни искочиа леле си мислев готови сме али ок беше некако избегавме и после се најдовме некако у центар на Охрид и после беше лесно.:motor::motor:
Други не ми текнуваат сега али ги има мнооогу
Еееееееее и ја и едно другарче сме се изгубиле у Охрид и тоа сабајле негде 7-8 саат беше, ја баравме куќата на тоа другарчето кај шо бевме сместени и лутај низ тоа улиците, низ некои сокаци и коа се најдовме во едно маало наоколу само албански знамиња окачени по куќите, а другаров на гради носеше наааааааааа толкав крст.

И му викам „пеер готоо ја и ти сме готови овдека, мамата ни ја ебаа” ама заминавме..... и после 3 часа конечно ја најдовме куќата....

П.С. Не бевме исплашени нешто, онака се шлаевме, кога тогаш ќе стигневме....... ама коа видовме знакот Охрид и пречкртано, ајт трк назад... :) :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
naj isplasen bef koga me odnesoa na cistenje vo bolnica, toa nema da go zaboravam nikogas.
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Највеќе се исплашив кога бевме на одмор во Бугарија со брат ми и на сред трговски центар се онесвести...мислам никогаш толку не сум била исплашена како тогаш
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
комшиите играа кантер,јас реков некој пука.


(ова вчера накај 2 после полноќ)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom