Кога е неизбежен разводот?

S

Samurai_Sk

Гостин
Јас мислам дека веројатноста за тоа е преголема, друга причина не гледам тој да се однесува така, иначе јас би препорачал без разлика што е причината дај и неколку месеци до една година пробај да го смириш без да се пуштиш многу, и ако стварно не бива работава со тек на времето подготви се да се соочиш со реалноста и да се ослободиш од ова мука, сепак еднашка живееме, фрли го како ѓубре, слободно, ич жал да не ти е, не вреди стварно ти кажувам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.618
Поени од реакции
23.226
@ruza008 мора да седнете и се да ти објасни. После толку години заедно може и стварно се е станато рутина само ти да не си приметила. Дур точно не знаеш што мисли неможеш да преземеш ништо. Тоа ти е првиот чекор вака џабе збориме. Биди дирекна, седнете и се да објасни без влакна на јазик, дај му дознаење дека се може да ти каже и дека нема да се лутиш
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Kazav deka moze se da mi kaze. I podobro on da mi kaze nego od druga strana da nacujam. Bar ke znam deka me ceni kako licnost i gi postuva site godini zaedno. Ke vidime...
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Храбро ако му дошол крајот на врска нема што да правиш, сама ке се уништуваш ако не се помириш со тоа, но сепак јас пак би те препорачал дајте и време на ова врска пробај пак нешто да смениш и ако на крај резултатот е ист стварно случајот е како да се обидуваш да го вратиш во живот умрениот.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.851
Поени од реакции
25.003
da znaev so ocekuval ke probav da napravam. Bitno ova ne go ocekuval, mu bilo monotono, nemalo strast, rutina... veke ne se ni sekavam so sve kaza, samo znam deka konkretno nesto i resenie nemase.
За будење на страста и разбивање на рутината си има решение, но само ако и другата страна сака. Ако нема интерес, тоа е тоа.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Epa ne e oddednas, ova traelo nekoe vreme, samo sto sega napravivme muabet. Gledas zosto mislam deka e 3-ta licnost involvirana? Ama nema da priznae...
А да направиш еден тест ?
Незнам што сака маж ти да подарува, ама еве на пример да е цвеќе. Некоја твоја пријателка се јавува се претставува дека е некој цвеќара и дека прават некоја промоција за бесплатно делење на букети (бла, бла, бла тоа може сами да го смислите). И дека маж ти е еден од среќните да му се исполни желба да подари цвеќе на некој. Тој некој ќе ти ја реши дилемата дали има 3-та личност и натамошните дилеми што да правиш понатаму.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
А да направиш еден тест ?
Незнам што сака маж ти да подарува, ама еве на пример да е цвеќе. Некоја твоја пријателка се јавува се претставува дека е некој цвеќара и дека прават некоја промоција за бесплатно делење на букети (бла, бла, бла тоа може сами да го смислите). И дека маж ти е еден од среќните да му се исполни желба да подари цвеќе на некој. Тој некој ќе ти ја реши дилемата дали има 3-та личност и натамошните дилеми што да правиш понатаму.
mozebi zvuci glupavo i detski ama testov moze da ti pomogne
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Мене ми звучи глупаво, ај да не речам играње мајтап, имајте малку почит кон жената, секому може да и случи тоа што и се случува неа и не е лесно воопшто, со давање глупави идеи не помагате.
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Nemam 16 godini za da pravam vaka, iako ne e tolku glupavo :)
Vo sekoj slucaj fala vi so mi pisuvavte. Denes site peat a mene mi se para srcevo, nemam vise sili za ludilovo.
 
Т

Триптико

Гостин
Nemam 16 godini za da pravam vaka, iako ne e tolku glupavo :)
Vo sekoj slucaj fala vi so mi pisuvavte. Denes site peat a mene mi se para srcevo, nemam vise sili za ludilovo.
Немој да си толку сигурна дека има некоја. Не го бранам, но не секогаш е така. Уживај во денов, ич да не ти чуе :)
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Ne sum sigurna vo nisto. Lesno e da se kaze uzivaj i ne se nerviraj i jas sum velela taka, ama ovakva bolka u zivot ne sum osetila. Kako del od mene da isceznuva. Znam deka ke pomine i ke se prezivee ama sega moram da placam i da pisuvam i da zamaram i da siram taga :) a denov ne da ne e za toa i nema nikoj za ramo :(
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Кој процедури идат за развод ја сум оженет со 2.5 год дете, и некна веќе пукна тиквата и реков да си ги собере сите алишта и да си замине кај мајкаи и татко и, проблемот не е битен ме интересира процедурата за развод што како мислам дека има и советувалиште некој искусен што ги минел овие проблеми ?
Од сето ова најтешко ми е за детето друго ништо не ме интересира

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Е сега има да и плаќаш алиментација. :icon_lol:

Тужба за развод која ја поднесува еден од брачните другари, што сака бракот да се прекине. Со тужбата се поднесува и извод на венчаните, а ако во бракот има малолетни деца и за нив извод на родените.
Судот одлучува за издршката на малолетните деца како и на кој родител ќе бидат доделени на чување. Во постапката се вклучува и центарот за социјални работи.

Не е решение, ако и кажеш да си ги собере сите алишта и да си замине кај нејзините. Ама вие си знаете. :pipi:
 
B

Bafra

Гостин
Кој процедури идат за развод ја сум оженет со 2.5 год дете, и некна веќе пукна тиквата и реков да си ги собере сите алишта и да си замине кај мајкаи и татко и, проблемот не е битен ме интересира процедурата за развод што како мислам дека има и советувалиште некој искусен што ги минел овие проблеми ?
Од сето ова најтешко ми е за детето друго ништо не ме интересира

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Развод ти е најлесна процедурата не грижи се за тоа.
Било кој адвокат (најефтин) или пријател кој ги знае процедурите во суд ќе завршиш работа. Сам можеш да си идеш на рочиштето (поевтино) или адвокатот да иде а ти да не се појавиш
Доволно е еден да побара развод.
Алиментација ти е 1/3 до макс 50% (но тоа ретко досудуваат) од месечната плата во последните 6 месеци или година беше (отвори закони ќе видиш).
Советувалиште ќе ве прати самиот судија.

Ако секојдневно се карате,викате, хистерии тогаш за детето е подобро да расте со 1 родител и тоа што е помало мислам подобро за неговиот развој веќе кога дошло до таму работата. Вака ќе ја има среќата од двајцата.

Само немој да мислиш дека со 2та жена ќе биде поразлично :P .

А што правиме ако мајка и и татко ти ја вратат и ви речат да си средите сами работата :pos:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Развод ти е најлесна процедурата не грижи се за тоа.
Било кој адвокат (најефтин) или пријател кој ги знае процедурите во суд ќе завршиш работа. Сам можеш да си идеш на рочиштето (поевтино) или адвокатот да иде а ти да не се појавиш
Доволно е еден да побара развод.
Алиментација ти е 1/3 до макс 50% (но тоа ретко досудуваат) од месечната плата во последните 6 месеци или година беше (отвори закони ќе видиш).
Советувалиште ќе ве прати самиот судија.

Ако секојдневно се карате,викате, хистерии тогаш за детето е подобро да расте со 1 родител и тоа што е помало мислам подобро за неговиот развој веќе кога дошло до таму работата. Вака ќе ја има среќата од двајцата.

Само немој да мислиш дека со 2та жена ќе биде поразлично .

А што правиме ако мајка и и татко ти ја вратат и ви речат да си средите сами работата os:
Кај мојте не се мешаат сите проблеми мој ја сам си ги решавам, жената моја знае дека алиментација од мене нема да види т.е што и да треба лично она ке ми се јави и ке и ги дадам парите на трансакциска знае дека никогаш нема ни да пуштам,се остало ми е за детето мене ми е се едно дали ке бидам со жена или без жена

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom