Кога е неизбежен разводот?

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.052
Поени од реакции
10.754
Е ја откри Америка, да чорапите беа проблем.

Не, не ги гледав тогаш бидејќи не живеевме заедно, живеев сама.
како што не ги гледаш ни на сегашниот па затоа не ти сметаат мене искрено ми е чудно д аидеш со некој толку долго а да не му ги воочиш маните


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Затоа ти переш, готвиш, пеглаш, плетеш.
Што има лошо во тоа?
Не сум сељак да ја третирам како слуга и да чекам се од неа и да ми ги собира чорапите, трошките итн. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.185
Поени од реакции
16.528
Ти прв немаше да го поминеш, нели викаше не си за брак?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не сум за брак, моите аспирации не се да печам кифли и да перам чорапи како секоја добронамерна домаќинка која посакала да се мажи како тебе.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
485
Поени од реакции
480
Јас нечистите чорапи си ги чувам на тераса во кеса со ластик, и кога ќе се наполни кесата директно во машина за перење.
За членката погоре ако и со вториот дечко не ја бидне работата, еве ме мене како трета опција.
:D :D :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom