Кога е неизбежен разводот?

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Ne sum sigurna vo nisto. Lesno e da se kaze uzivaj i ne se nerviraj i jas sum velela taka, ama ovakva bolka u zivot ne sum osetila. Kako del od mene da isceznuva. Znam deka ke pomine i ke se prezivee ama sega moram da placam i da pisuvam i da zamaram i da siram taga :) a denov ne da ne e za toa i nema nikoj za ramo :(
Најдоброто што сега можеш и ТРЕБА да го сториш е следното: Правец на флизер, шопинг- убави алишта, ташни ,чизми, парфем..... јавување на другарка- другар и излегување без да му кажуваш каде и со кого, враќање кога ке сакаш..... има да го фати љубомора, ке стане посесивен, ке свати што значи да те изгуби и ке размисли повторно што работи.... ако тоа нема вилјание на него тогаш барем тебе ке ти биде поубаво, ке се дружиш, ке уживаш, ке видиш дека има уште многу можи кои се заинтересирани за тебе, ке се чувствуваш подобро.... пробај па ке видиш
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Најдоброто што сега можеш и ТРЕБА да го сториш е следното: Правец на флизер, шопинг- убави алишта, ташни ,чизми, парфем..... јавување на другарка- другар и излегување без да му кажуваш каде и со кого, враќање кога ке сакаш..... има да го фати љубомора, ке стане посесивен, ке свати што значи да те изгуби и ке размисли повторно што работи.... ако тоа нема вилјание на него тогаш барем тебе ке ти биде поубаво, ке се дружиш, ке уживаш, ке видиш дека има уште многу можи кои се заинтересирани за тебе, ке се чувствуваш подобро.... пробај па ке видиш
Ц, џабе, не е дека не сум средена. Незнам, ова е лудило, и муабетите ни се лудило. Едноставно ко некој да ни фрлил магија. Не ми треба да е друг маж заинтересиран за мене, ми треба маж ми да е.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Ц, џабе, не е дека не сум средена. Незнам, ова е лудило, и муабетите ни се лудило. Едноставно ко некој да ни фрлил магија. Не ми треба да е друг маж заинтересиран за мене, ми треба маж ми да е.
Не дека не си средена и дека ти треба друг маж туку целта е да му ја предизвикаш љубомората, да размисли добро пред да се разведе, да свати дека можеш и без него и дека тоа што до сега безрезервно било негово има многу други кои сакаат да биде нивно.... ако не реагира на твоите излегувања, не покаже љубомора, не се ни труди нешто да спасуваш оти тогаш сигурно тој е решен да оди и ке оди до крај, во тој случај олесни ги работите и предложи му спогодбен развод... а ако покаже љубомора, тогаш бори се.
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
уфф ми иде да исчезнам некаде далеку... ајде утре ќе шетам :) да пробаме
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Најдоброто што сега можеш и ТРЕБА да го сториш е следното: Правец на флизер, шопинг- убави алишта, ташни ,чизми, парфем..... јавување на другарка- другар и излегување без да му кажуваш каде и со кого, враќање кога ке сакаш..... има да го фати љубомора, ке стане посесивен, ке свати што значи да те изгуби и ке размисли повторно што работи.... ако тоа нема вилјание на него тогаш барем тебе ке ти биде поубаво, ке се дружиш, ке уживаш, ке видиш дека има уште многу можи кои се заинтересирани за тебе, ке се чувствуваш подобро.... пробај па ке видиш
џабе ти е, нема да ја ебеш
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
уфф ми иде да исчезнам некаде далеку... ајде утре ќе шетам :) да пробаме
Не заборавај, не прашувај за излегувањето, врати се ДОЦНА, облечи се ..хм.. вие жените најдобро знаете како треба да изгледате кога некого сакате да испровоцирате... убав помин па пиши за реакцијата...[DOUBLEPOST=1451857342][/DOUBLEPOST]
џабе ти е, нема да ја ебеш
Ах Летчо, ти си најлутиот зачин во секоја манџа... хаха
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Очекуваш совет од некој што пишува "флизер"

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Очекуваш совет од некој што пишува "флизер"

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
:) само рагледувам мислења. Толку ме боли што баш и не приметувам печатни грешки. Ама бар успеавте да ме насмеете
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Epa ne e oddednas, ova traelo nekoe vreme, samo sto sega napravivme muabet. Gledas zosto mislam deka e 3-ta licnost involvirana? Ama nema da priznae...
Крајот почнува многу порано од прекинувањето на врската. Трета личност нема да се појави, ако не и направите место и истата е најмалку битна.
Очигледно дека подолго време работите меѓу вас не се како што треба и верувам дека знаеш што е прблемот или се има толку многу наталожено, што веќе не се знае вистинската причина за кризата. (не инсистирам да се отвориш сосема, ова е сепак јавен форум).
Советите од типот „ќе сменам личен опис за да го вратам “ ги сметам малоумни и понижувачки до коска. Па да видам дека партнерот не ме сака, ЈАС ќе ја раскинам врската, не да чекам да ми фрли ронки!
Исто така и она со букетите! Џизас! Дали некој од вас си замислува дека партнерот ќе ја засака повторно кога ќе дознае дека му правела замки и заседи? Не знам како не се најде некој паметен да каже да родиш дете, еден проблем да се замени со друг!

Разводот е тешка и трауматична работа. Не се само двајцата во игра, тука се деца, мајки, татковци, заеднички имот, пријатели етц. Но ако е дојдено до таму, тогаш мора да прифатиш дека е крај.
Ќе ти биде тешко, јас имам зад себе раскин на една долга врска, и многу време ми требаше да дојдам на себе, но ете, помина.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Epa ne e oddednas, ova traelo nekoe vreme, samo sto sega napravivme muabet. Gledas zosto mislam deka e 3-ta licnost involvirana? Ama nema da priznae...
И до кога ќе се жалиш и ќе го тераш да признае?
Има еден израз тури му пепел, дали знаеш како оди процедурата?
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Не заборавај, не прашувај за излегувањето, врати се ДОЦНА, облечи се ..хм.. вие жените најдобро знаете како треба да изгледате кога некого сакате да испровоцирате... убав помин па пиши за реакцијата...[DOUBLEPOST=1451857342][/DOUBLEPOST]
Ах Летчо, ти си најлутиот зачин во секоја манџа... хаха
Да не прашувам? хахаха па никад не сме се прашувал
И до кога ќе се жалиш и ќе го тераш да признае?
Има еден израз тури му пепел, дали знаеш како оди процедурата?
Тој дел не е битен повеќе. Јасно ми е се, само ете така да си ја кажам болката, да се поплачам негде каде никој не ме знае.. Неможам на другите бидејќи сите пријатели ни се заеднички. И двајцата сме криви за состојбава, ама тоа е. Идеме напред.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
@ruza008 и мене ми е досадно во брак, но сфаќам дека досадата е дел од животот и дел од секој брак, тоа е дел од секојдневието на сите, нема брак кој не е досаден,. Зошто не пробаш да му објасниш на маж ти дека и 5 пати да се прежени, пак по негде 5-6 год,. брак ќе настапи досадата, дури ако не и порано, зошто за да си мисли дека првичната заљубеност и пеперутки во стомак- адреналински раш, ќе продолжат по извесен период стабилна врска, брак, треба да е ординарна будала, и тоа е ептен тинејџерско размислување,

самата филозофија и поента на бракот е стабилноста и досадата, почитувањето и да си седиш со некој покрај топло огинче пиејќи вруќ чај, а не возбуда и постојано напрегање и возбуда до покакување, прости на изразот, но маж ти изгледа појма си нема што е тоа брак, некој треба да му објасни, зошто размислувањата му се многу тинејџерски, нека не те лаже фасадата и фалењето на поединци, сите бракови стануваат монотони и досадни со тек на времето, тоа е и поентата на бракот, стабилноста, рутината, и предвидливоста на однесувањето на брачниот другар, а истовремено во тоа е и убавината на бракот, доколку сака адреналински раш и постојана возбуда тогаш подобро му е да не се жени, зошто и да е оженет со највозбудливата жена на светот, по некое време брак, ќе настапи рутината, монотонијата и предвидливоста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom