Кога би имале уште еден ден?

Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
tolku e malko vreme za nesto da se napravi dobro za sebe no dovolno vreme za da se napravi nesto za tie sto ostanuvaat. jas bi se potrudil sto mozam povece od stokata da povedam so sebe koi nezasluzuvaat da ziveat koi povece ke se korisni na narodot i opstestvoto koga ke gi nema otkolu zivi.
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Bi umrel posle site lugje na zemjata,t.e. ke bidam posledniot covek.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Би им пишала по едно писмо на луѓето што ми се блиски, во кое ќе пишува колку ги сакам, извинение за се што сум им згрешила и признание за она што сум го криела од нив.

Ама коа боље ќе размислам, толку писма би ми одземале премногу време, а имам само еден ден фора, значи заеби. :pos:

Не би го поминала сама во секој случај... Би се видела со луѓето што ги сакам, би пиела едно последно кафе со нив. Пред крај на денот, во очај и лудило знаејќи што ме очекува, веројатно би си швркнала еден куршум у слепоочница. :nesvest:

Би било тоа најлошиот ден во мојот живот, ако знам дека за точно толку и толку часа ќе умрам...
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Temava malce me potrese...

Vaka, prvo ke gledam denot kako posleden da go iskoristam maksimalno i sto e mozno podobro.

Ke se pozdravam so site koi mi bile dragi licnosti i ke im posakam zdravje, sreka, ljubov i doooolg zivot (vo nikoj slucaj nema da bidam sebicna zatoa sto toa na mene ke mi se sluci, naprotiv).

Posle, ke otidam kaj onie koi mi napravile loso vo zivotot i koi ne zasluzile da otidam kaj niv pred smrtta (ama sepak ke go napravam toa) i ke im kazam fala za celoto loso sto mi go napravile vo zivotot i za se sto mi priredile, za sekoja proliena solza, za sekoja neprospiena nok, za sekoja bolka i stradanje. Ke im napomenam deka mi e zal sto sum se zamarala so takvi kako niv i patem ke im zablagodaram sto so sekoj udar me napravile dovolno cvrsta licnost, koja moze se da izdrzi i da bide podgotvena za nivniot sleden udar. I na niv ke im dadam sovet, ako nemaat druga rabota, osven da go pikaat nosot vo tugite zivoti i na nekogo se da mu zemaat i unistuvat, neka prodolzat taka. Ima nekakva korist i od niv, takvite krevki i naivni licnosti kako sto jas bev porano, nekoj mora da gi napravi cvrsti i izdrzlivi.

Posle ke se pozdravam so moite i so brat mi, ke pominam eden semeen rucek so niv.

I na kraj ke otidam kaj moeto najmilicko i ke si pominam naprekrasno so nego, da se potsetam na ubavite momenti i na toa sto me pravelo srekna vo zivotot. Ke bidam so nego za posleden pat i ke ja docekam smrtta so nego.The end :pop:

Wow koja romantika bese ova :nenene:
Mnogu raboti nekako mi se vidoa, ama brza sum, pa valjda ke uspeam site da gi zavrsam
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ke im pisam na lugeto sto najmnogu mi znacat se sto cuvstvuvam i mislam za niv, da go vidat za posleden pat, a ostatokot od denot bi go pominala so moeto srcence.. I da umram nema da zalam ako e toa na negovite usni..
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Da imam uste eden den...
Pa se znae..bomba na mene i bitpazar :pos2:
Ako imam uste edna godina od site banki kredit zimam..idam u stranstvo i uzivam so parite :pos2:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Ќе станам бомбаш самоубиец. Мојата скриена желба за кариера во демолиција.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Iskreno neznam so bi pravel.Prvo ke se mrdnam malce pa otkako ke se smiram ke trknam malce do crkva,ke sedam so moite,so drugari,so tie sto znam deka ke im falam. A moze i da vidam kako e da letas....
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Иначе,
јас прво ќе бидам со целото мое семејство за последен пат, и секако ќе бидам со сестра ми и брат ми некој саат за да ги видам за последен пат. После ќе одам со целото мое друштво да се видам, па ќе одвојам 2-3 саати за моите нај нај другарки. После ќе одам во црква. Откако ќе направам се што сум сакала, ќе одам со тој што го сакам...и со него сакам и да бидам за последен пат...:)
Истово!!!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Ќе викам адвокат и го пишам тестаментот :pos2:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
јас би зел орузје и би убивал се сто ке ми се најде пред мене бидејки тоа ми е најголемате зелба за да станам прочуен одметник
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Би се наспал како човек :toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не ни сакам да помислувам на оваа тема.
Многу голем коркач сум,за СЕ паничам,па ако ми кажат дека имам уште еден ден попрво би умрела од страв или би се удавила во солзи...Ни на крај памет не би ми било да пишувам писмо или да одам во црква или што ти ја знам...
Би полудела!
Исто како PSY...би ми бил најлошиот ден во животот...
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pa najprvo vo toj moment ke svatam deka celiot moj dosegasen zivot zaludno sum gi potrosila nervirajki se za secija glupost.a posle otkako ke se sozemam od shokot ke im se javam na site koi mi znacat mn(mama,tato,acence),i ke im kazam kolku mn gi sakam,i na kraj poslednite neolku casa ke gi pominam so ljubovta moja.iako ako razmislam podobro ne veruvam deka od starv i panika bi mozela bilo sto da napravam:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom