Клише реченици кои сите ги мразиме

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
* Зошто дечко ми е од друг град, често кога ќе спомнам се вакви :

- :eek: А вие колку пати се гледате, 1 месечно??? Мислиш дека те изневерува?
Сака во Скопје да дојде тој, затоа е со тебе.

- Јебига, тоа е.
- Ти си знаеш, голема си.

* Комшиите често :
- Aaa, шеташе негде, а?
- Морее, чие е детено што дојде кај тебе?
- Ако ако, дружете се.
- На што факултет се запиша?? Ааа, и ти ко татко ти, машала.Ако, да се учи нешто битно.



Од воа "ти си знаеш.." коса ми се крева :mad:
Кога имаш гостин/ка на повеќе од 2 дена... - "А овој/оваа на кого е? шо прави кај тебе?"

А и тоа кога ќе им кажеш дека имаш дечко од друг град, одма следуваат прашања: Што мислите за у иднина? Ќе најдеш ли работа таму? Ќе бидеш платена добро?
Пааа во иднина планирам да се преселам во Австралија и таму да станам милионер, со тоа што ќе измислам торбичка како онаа од ХП.. и така среќно ќе си живееме до крајот на животот и ќе имаме 3 деца (Александар, Филип и Олимпија) :facepalm: е*ате простиот народ.. :tapp:
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Да сме живи и здрави или Ќе видиме ! Автомаски добиваш негативен одговор !
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Кај си бе пеер (ова некој скопјанец колега ко ќе ми го рече ми иди да му ја растурам фацата оти ми врие крвта од оваа реченица незнам оти ама погрда фраза неможеле да смислат)
ист си ко ***********.....
и јас знаев така....(те прашува некој нешто и откако ќе му го надробиш наготово или пак ти сработиш за него ти го рече ова)
Јас можев поубо...(исти случај, ем бара ме мани наоѓа)
Немаш гајле ти, за тебе е живото (а ти го вели некој паразит кој во живот потешко од моливот не видел и се му е наредено)
има уште еден куп али засега на толку ми текнува
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
кога некого ќе прашаш “како си?“ а тој ти одговар со ЕВЕ:confused: што е тоа ЕВЕ? каква состојба е еве? WTF is wrong with U?
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
36
Кога во Струмица ќе те прашат- Излева ли у сабота !? и од кога ќе му одговориш ,тој пак - И как беше ?! , или па кога ќе те праша- Шо бива братче !? :mad::mad::mad:
 
P

parvati

Гостин
Како беше оној ? Л'сно ти е на тебе без памет (шпау фјеспалм)
Ја викам кур те боли тебе без кур, а мене како ми е : )

Kелнер носи сметку и она колко и да е некој фраер од асталче се избаци сс муабет: Абе ми прасе да недесмо ?
Не сестру ти гу ебасмо

И наише ме нервира кд ке се убеш зборејке и она на крај ке ти каже само ТАКОЈ ЛИ ?
Овој задњо наише ме нервира,после овј муабет више не ми се праи муабет : )
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од _______ си патиме...

Отвараш фејсбук-10 поста најмалце, читаш нечија колумна-исто, пушташ телевизија и таму....
А некој нешто каже/направи и одма сите паметњаковичи ова го зборат...
Сите у државава се паметни, сите се знаат, а старите проблеми ни остануваат и државава уште повеќе пропаѓа...
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
73
Поени од реакции
97
Многу мразам кога на некој пар кој си иде неколку години постарите или некои тазе земени ќе му речат “Ајде што чекате??“, или ако се земени истиот муабет се вели за дете “ајде што чекате време ви е“...
А бе кои сте вие и што те боли што чекаме...па нели се тие осетливи работи...
А што ако не можат да зачнат, а некој простак му вели Ајде што чекате....
Проста раја, проста....
А дефинитивно нај најиритирачки ми е кога некој нешто ми кажува и ми вели “ Разбираш??“ Е не глупа сум ништо не те разбрав, а уште поиритирачко е кога наместо Разбираш ти вели “Ти текнува??“...а бе мајмун еден, па јас нешто не заборавив па да ми текне...Е многу ме нервира муабетот...
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
-Се се може кога се сака.
Абе седи тука жити се, навистина ?
Јас сега пред 40 минути сакав да се телепортирам ама не ми ојт некако.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Што и да е ќе помине

Ова толку многу ме нервира тебе све ти прикипало и некој ќе ти каже само Што и да е ќе помине :facepalm: Океј знаеме дека е така но ептен има негативна работа ова :confused:

И овие следни зборови: Пер,брат,кај си бе сонце/душо/срцуле и такви некои зборчиња кои ги изговараат луѓе кои скоро и воопшто не ме познаваат пу во тој речник глупав :гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom