Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
И шо сеа Кире нема ли да даде над 7.5 на Србија? 1.75 е во копачка, ама најсигурен ми изгледа од сите.
Ќе даде,сигурно.
Мора да превземе Кирца во свои раце,очекувајте 3-4 од пенал сигурно,плусо д 9 метра ќе има голови.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Вајнхолд даде 5 гола,во копачка вика недобитен.А и на нивната страна пишува 5 гола дека има дадено.Што да се прави ?:)

Глупа кладилница.:tapp::tapp: Додуша ја малер сум,и добитен тикет ,го прават недобитен.:чда::shook:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
А Миркуловски ќе префрли ли +2,5 ? Уствари дали ќе игра пошто нели се повреди со Полска ?
 

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Вајнхолд даде 5 гола,во копачка вика недобитен.А и на нивната страна пишува 5 гола дека има дадено.Што да се прави ?:)

Глупа кладилница.:tapp::tapp: Додуша ја малер сум,и добитен тикет ,го прават недобитен.:чда::shook:
Ископирај на лист од ЕХФ официјалната страна што им е со листа на стрелци.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ископирај на лист од ЕХФ официјалната страна што им е со листа на стрелци.
Најтрагично е што и кај нив на страната пишува дека има 5 гола дадено,а пак недобитен.Грешка или крадат ,тоа не знам.

А да не ги пратиш утакмиците,да одиш таму да провериш тикетот,ќе ти речат недобитен а добитен.Скоро ич не играм во копачка,сега ич нема да играм.:)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Најтрагично е што и кај нив на страната пишува дека има 5 гола дадено,а пак недобитен.Грешка или крадат ,тоа не знам.

А да не ги пратиш утакмиците,да одиш таму да провериш тикетот,ќе ти речат недобитен а добитен.Скоро ич не играм во копачка,сега ич нема да играм.:)
Sigurno imaat mail za kontakt, pishi im, ili pa idi kaj shto si go uplatil nekoi od vrabotenite Mora da znaat zoshto e nedobiten.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Најтрагично е што и кај нив на страната пишува дека има 5 гола дадено,а пак недобитен.Грешка или крадат ,тоа не знам.

А да не ги пратиш утакмиците,да одиш таму да провериш тикетот,ќе ти речат недобитен а добитен.Скоро ич не играм во копачка,сега ич нема да играм.:)
За колку сака пари нека се,оди таму побарајго одговорниот и ако имаш доказ дека си добитен тогаш не ти можат ништо и мора да ти исплатат,ако треба и до УЈП ќе одиш и ќе се пожалиш..пред една година во Евротип тука во Битола исто така добитен тикет уплатен во живо ми го рачунаа 1 коефициент бидејќи било нивна грешка..(88 минута 1.85 коефициентот за да не падни гол до крајот)..и тоа беше за симболични 1300 денари работата па кладилницата ја кренав кога ми ја вратија уплатата и работата стигна да ги пријавувам во УЈП бидејќи си бев чисто поштено добитен а да паднеше гол скраја да е сигурно немаше да ми рачунаат 1 коефициент..затоа кладилниците се големи копилиња за таква работа
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
За колку сака пари нека се,оди таму побарајго одговорниот и ако имаш доказ дека си добитен тогаш не ти можат ништо и мора да ти исплатат,ако треба и до УЈП ќе одиш и ќе се пожалиш..пред една година во Евротип тука во Битола исто така добитен тикет уплатен во живо ми го рачунаа 1 коефициент бидејќи било нивна грешка..(88 минута 1.85 коефициентот за да не падни гол до крајот)..и тоа беше за симболични 1300 денари работата па кладилницата ја кренав кога ми ја вратија уплатата и работата стигна да ги пријавувам во УЈП бидејќи си бев чисто поштено добитен а да паднеше гол скраја да е сигурно немаше да ми рачунаат 1 коефициент..затоа кладилниците се големи копилиња за таква работа
Ебење на суво прават,прав лоповлук.

Ако има некој тикет со Вајнхолд минус нека подигне додека може.:)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ебење на суво прават,прав лоповлук.
Едноставно е,оди до кладилницата и пожали му се лично на вработениот(тој што најмногу се разбира од спорт и вакви типови) и да му се јави на шефот/газдата и да праша за логично објаснување зошто тикетот не е добитен па нека ти дадат одговор..пробајсе
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Едноставно е,оди до кладилницата и пожали му се лично на вработениот(тој што најмногу се разбира од спорт и вакви типови) и да му се јави на шефот/газдата и да праша за логично објаснување зошто тикетот не е добитен па нека ти дадат одговор..пробајсе
Сега ќе одам,ич не му се секирам.Мора да го исплатат,добитен е тикетот и кај нив пишува дека има 5 гола дадено.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
:pos:Дојава директ од полска. Стави пари земи пари

Македонија-Србија гг прво гг второ
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
:pos:Дојава директ од полска. Стави пари земи пари

Македонија-Србија гг прво гг второ
Македонија-Србија 2+ ...да не ја претерваме по многу

Stefan-Kobe und Ставрогин mag dieser worte
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Наполи-Интер 1@1.7 во СЛ

Ај малку да ве оттргнам од тие ракометите оти главата тапан ми ја направивте :D. Копа Италија 1/4 финале еден натпревар се игра. Наполи против Верона во минатата рунда извади прв тим иако играа против последните од лигата, што значи дека сериозно го сфаќаат купот. Таков тим се наполитанките, едноставно ги сфаќаат сериозно сите мечеви. Дури и да играат со втор тим пак се квалитетни бидејќи Мертенс и Габиадини се желни за докажување и секако може да акнат по некое голче. За Интер од друга страна мислам дека вечер натпреварот ќе го одиграат само затоа што распоредот така налага. Копа Италија сметам дека не им е битна бидејќи после многу години се во борба во првенството за пласман во ЛШ и најмалку што им треба е двомеч во полуфиналето што следува со Лацио или Јувентус. Од друга страна недостаток на Интер е тоа што нема квалитетна клупа, особено во одбрана па ако не игра барем еден од штоперите Муриљо или Миранда ќе бидат доста ослабени, а да не зборувам за тоа Ханданович ако не е на голот што е вообичаена пракса во купот да брани вториот голман.

Се на се одличен е коефициентот и вреди да се одигра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom