Кладилница (Генерална дискусија)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Јаде гомна и Вујо,последно првенство со репрезентација му е мислам... и место да подобри статиситка му дава на Бомбач пенали и го игра она крилоно 6ка број куртон е ...
Вујо е психо,кај него не треба ништо да очекуваш дека ќе повтори од минатиот меч,затоа не ми се за играње Словенците,освен на минус..
Со Шведска,меч во кој имаа шанса речиси цел меч го игра Зорман,кој промаши еден куп топки 2/7,а со Шпанија против која знае и тоа како д аигра со оглед дека години играше во Барса и Сиудад игра само некоја минута,логика упм..
За пеналите кажано е,лудак,не си на чисто кај него...
Не го вади максимумот ни од Гајиќ ни од Маргуч,две од можеби топ 10 десни крила во светот...
Миклавчич со Шведска дали некоја минута изигра,денес речиси цело полувреме..
Мачковшек исто....
Овие или местат сите да се минус или толку знаат,И РЕАЛНО СИТЕ СЕ ЗА МИНУС ЗА ВО ИДНИНА,ЗОШТО НИЕДЕН НЕМА ДОВОЛНО МИНУТАЖА ДА ПРЕБАЦИ,ова посебно важи за Гајо и Маргуч...
Единствено стандард за плус е Габер,во него има најголема доверба,и пука другарот доста голови,ама не го даваат него во понуда педерите...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Калман 2/3, а 2,5+ го чекав :mad::mad:
Не му фати спинот/ротацијата како се вика тоа стручно не знам.Како Дибиров што прави.Денес пак таков гол даде од мртов гол.Иначе Калман вториот гол така го даде,ама третиот пат по средина отиде,не му успеа ич.
А играше цел натпревар,ама слабо играа со крилата.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.877
Поени од реакции
4.394
Вујо е психо,кај него не треба ништо да очекуваш дека ќе повтори од минатиот меч,затоа не ми се за играње Словенците,освен на минус..
Со Шведска,меч во кој имаа шанса речиси цел меч го игра Зорман,кој промаши еден куп топки 2/7,а со Шпанија против која знае и тоа како д аигра со оглед дека години играше во Барса и Сиудад игра само некоја минута,логика упм..
За пеналите кажано е,лудак,не си на чисто кај него...
Не го вади максимумот ни од Гајиќ ни од Маргуч,две од можеби топ 10 десни крила во светот...
Миклавчич со Шведска дали некоја минута изигра,денес речиси цело полувреме..
Мачковшек исто....
Овие или местат сите да се минус или толку знаат,И РЕАЛНО СИТЕ СЕ ЗА МИНУС ЗА ВО ИДНИНА,ЗОШТО НИЕДЕН НЕМА ДОВОЛНО МИНУТАЖА ДА ПРЕБАЦИ,ова посебно важи за Гајо и Маргуч...
Единствено стандард за плус е Габер,во него има најголема доверба,и пука другарот доста голови,ама не го даваат него во понуда педерите...
Излеа мисли дека е Шпанија па може да си става кого сака и кога сака :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Ајзеа хобитче ебано, шутирај тројки трчај да ти ебам пигмеецот!!!!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Играше цело второ,ама пеналите не ги шутираше тој,туку Бомбач,иначе ќе префрлеше сигурно ако ги пуцаше тој...
Шутна минимум 2 пенала Гајич вчера,гледав јас,првиот го даде,вториот го промаши.
И тоа промашувањето му беше околу 50 минута негде.
Перез Де Варгас му одбрани.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Македонија Т1+25.5(ако победуваме нема да е со резултат 22-21,многу тешко ова,а и да губиме недајбоже ќе губиме во меч со многу голови,па и во двете варијанти треба да пребациме)....
Белорусија-Норвешка,кој кур се овие бе -59.5,еден меч изигра таа Белорусија и сега ги напраја небаре Кил се,ај у курац таму,а мечот е преважен,мислам дека нема да има 60 гола,многу се бе,посебно не ми се верува Норвешка да дозволи да си еби матер мечот,и нив не им одговара да ги разиграат Белорусите...
Хрватска-Исланд,овде не знам шо да очекувам,треба да тепа Хрватска ДА,ама со онаа криминална одбрана која ја играат,и онај кретен од селектор се бива..
Исланд е опасен тим,мислам дека имаат сила за 28 комада.некако само тоа ми изгледа реално +27.5 Исланд...
Франција -28.5,не би требало да пребацат експертите,посебно не зошто мечот е од највисока важност,би требало да е рововска борба,под услов да се разбрани носот Шмал,ако брка муви ништо,сепак ќе одам со предност за Пољаците,барем ако ништо друго во тој сегмент од играта да ги задржат на 28.5 минуска,па ако сака нека губат со 10,само нека не примат многу голови..
Иначе дупка се Пољаците,за грев се во напад,а плус Тити лудакот,и Т1 +беше добра опција,ама против Тити вештерот и онај килав напад НЕ ФАЛА....
 
Член од
18 јануари 2016
Мислења
25
Поени од реакции
5
Palmarsson 5.5 + ( najbitna utakmica za island, minatata utakmica protiv belorusija potfrli Aron, ama protiv Hrvatska deneska mislam deka ke raspuka celosno, zatoa sto go mozi toa, a i hrvative ima sirenje odbrana i so bilo kakov sut mozi da mu se daj gol, tokmu kako so praj batevo )
Bjornsen 5.5 + ( najbitna rabota za nego e so mava penalcina, a protiv belorusija minimum 3-4 penalcina mislam deka ce ima za Norveska, plus kontri, zato so ocekuvam deka Belorusija mnogu tehnicki greski ce ima so bi vodele do kontri )
Zelenovic 2.5 + ( i za ednite i za drugite najbitnata utakmica, prednost za zelenovic e to so nasive na desen bek se mnogu poslabi vo odbranata, a batevo igra i na vlez a i e dobar suter, i srbija slabo igra na piker, so mu dava moznost mnogu na Zeleniov da sutira, plus mislam deka nasive pojce vnimanie ce obrna na Nenadic i Sesum ako saka da pobeda )
Kopljar 2.5 + ( Spored mene deneska Hrvatska mnogu pojce ce igra na desen bek odkolku na lev ili sreden, istoto vazi i za piker, steta so nema pikeri od Hrvatska vo ponudava, Island ne se nekoja visoka odbrana pa mozi da si dozvoli da se kreni i da go bapni )
Sorhaindo 2.5 + ( Polska mnogu pojce vnimanie ce obrni na bekcinava suteri koi gi ima Francija, ama i na Karabatic, ocekuvam spored mene sorhaindo da odi 2.5plus, zato so Karabatic nema da ima prostor za da dava goloj tuku pojce ce asistira a poljacive 6-0 na 7 metri spored mene ce igra deneska )
Manaskov 2.5 + ( brza igra mislam deka ce ima deneska bez razlika kolku golcina ce ima, zato so srbive takva igra forsira pojce, a Dekiov nemozi vecno da ima los den so prestapi i promaseni ziceri, ama i pojce vnimanie vo odbranava ce obrna na Kire i Mirkuloski, pa mnogu prostor spored mene treba da ostani za Dejan )

Ovie prvive 6 rakometari mi se posigurni za deneska..

Horvat 3.5 -
( Cupic deneska treba da ima mnogu pojce prednost sprema Horvat deneska, a i kolku i da igra Horvat mislam deka nema da forsira igra preku nego dodeka igra Kopljar, bas poradi to so Kopljar mislam deka ce si odi pojce na sutevi otkolku da asistira, a i Sigurdsson od drugata strana star lisec e i si igra odbrana vrlo dobro :P )
Nikcevic 3.5 + ( deneska mislam deka barem 3 ili 4 penali srbive ce iznuda, zato so Nenadic igra mnogu na vlez i e tesko zadrzliv, a nasive golmani se epten slabi za penali, 1 kontra, 1 gol od igra i 2 penalcina mislam deka ke bidi top pogodeno, pa ke vidime )

Ovie dvajca mi se posomnitelni ama moe mislenje e deka ce bida ...

granicive se od MOZZART !!
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.095
afflalo +
mccollum +
harris +

На два-триста и нек се гонат у пм
afflalo + = 25
mccollum + = 25

harris + = 6

Најмала граница,башка на никој не му идеше од Орландо,место телево да превземе да влага на двочекор он земал седи у ќош небаре казнет е од градинка,ама тоа е ЈЕБИГА
 
B

Blade Torch

Гостин
И шо сеа Кире нема ли да даде над 7.5 на Србија? 1.75 е во копачка, ама најсигурен ми изгледа од сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom