Кладилница (Генерална дискусија)

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Филa денес јa oдигрa нaјдoбрaтa утaкмицa сезoнaвa,нa пoлувреме вoдеa сo 21,Денвер aкo не нaјлoшaтa тoгaш еднa oд нaјлoшите дрвa невидени ништo не мoжеa дa пoгoдaт втoрa четвртинa 12 кoшa тoa не е здрaвo.
Posljednji mečevi: PHILADELPHIA 76ERS
04.02.15NBAPhiladelphia 76ersDenver Nuggets105 : 98
03.02.15NBACleveland CavaliersPhiladelphia 76ers97 : 84
01.02.15NBAAtlanta HawksPhiladelphia 76ers91 : 85
31.01.15NBAPhiladelphia 76ersMinnesota Timberwolves103 : 94
29.01.15NBAPhiladelphia 76ersDetroit Pistons89 : 69

Posljednji mečevi: DENVER NUGGETS
04.02.15NBAPhiladelphia 76ersDenver Nuggets105 : 98
01.02.15NBADenver NuggetsCharlotte Hornets86 : 104
30.01.15NBAMemphis GrizzliesDenver Nuggets99 : 69

Едната екипа во нагорна форма,другата обратно пропорционално... подетално од ова да ти нацртам веќе... Филадефлија во утакмицава влезе после 4 солидни партии 2 победи и 2 порази кадешто добро им се држеше на тимовите со најдобра серија Атланта (19 победи во низа) и Кливленд (11 победи во низа)... на другата страна Денвер со 2 порази со дури 30тина разлика...
 

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
Многу лоши анализи.
Со вакво размислување тешко....
"Монтреал изразит фаворит против Бафало, не гледам како би можеле да ги изненадат"
Вчера, т.е денеска Сан Хозе изгуби на пенали од Едмонтон, последниот што нема шанси за плејоф, ете изразит фаворит беше ама пак изгуби.
Не викам дека нема да испаднат типовите ама уште е рано да се каже за сигурно.
Не се потврдени голманите.
Уште не се знаат повреди и ред други работи.
На 1.50 не вреде да се пише Монтреал па ако сакаат и 10-0 нека победат, во пад на формата се, имаа тежок распоред, многу тешки утакмици.
Против Вашингтон беа послаби ама ете победија во продолжение.
Против Аризона имаа водство од 2-0 и изгубија 2-3.
А Монтреал секогаш имале проблеми против Бафало.
Бафало го победи Монтреал во последните 2 утакмици.
Ваши пари, ваше мислење ама јас додека не видам подобрување во играта на Монтреал не ги ставам на тикет, може само во голови.

За другите утакмици не пишам додека не видам повреди и потврдени голмани.
01:30 Montreal Canadiens vs Buffalo Sabres

1.) Монтреал се во пад на формата моментално.
Имаа тешки утакмици, тежок распоред.
1-1 против Нешвил па победија 2-1 во продолжение.
Победија против Далас, 3-2.
Победија против Њу Јорк Ренџерс 0-1.
Победија против Вашингтон 1-0 во продолжение.
Изгубија од Аризона 2-3.
Од последните 5 утакмици се гледа дека нападот не работе како што треба.
Последните неколку победи се само заради нивниот голман, Price, го фаќа невозможното.
Нападот е ептен слаб според мене.

2.) Бафало се последни со 14 изгубено по ред, сите во регуларно време.
Немаат никакви шанси за плеј оф.

3.) Монтреал секогаш имале проблеми против Бафало.
Последните 2 утакмици меѓу нив завршија со победи на Бафало, 2-1 во регуларно и 3-4 на пенали.
Во последните неколку утакмици кога победиле Монтреал било со 1 или 2 разлика.

1.45 за ваков Монтреал не вреде.
Бафало се многу слаби, да не кажам и најслаби, немаат никакви шанси за плеј оф ама исто и Едмонтон вчера немаа никакви шанси против Сан Хозе и ете победија на пенали.
Бафало ќе сакаат да ја прекинат лошата серија со 14 порази по ред и сега му се прикажа одлична шанса против Монтреал кој се маче да постигне гол.
Единствена пречка е голманот на Монтреал, ако он бране вечер како што бранеше до сега ќе биде многу тешко ама ако е малку надвор од формата тогаш верувам дека Бафало ќе имаат добри шанси за победа, дали регуларно, дали продолжение и пенали ќе видиме.

2 (6.00)
w2 (4.40)
Бафало ќе победи во продолжение (22)

Добри коефициенти има за :

Бафало да не изгубе со повеќе од 3 разлика (1.49)
Бафало ТТ 1.5+ (1.86)

Скоро ништо не сум разгледал за вечер ама кога ја видов оваа..може да се проба нешто од овие на ситно.

Друго :

Очекувам победа на Аризона + ОТ и пенали.
Њу Џерси Девилс ја мислев 1 ама на Отава ќе му се враќа многу важен играч во нападот па може ќе ја скокнам.
Вашингтон победа + ОТ и пенали.
Сент Луис можен 1 со некој гол + .
И мислам дека ќе има кикс во Анахајм, можна двојка Каролина ОТ + пенали. (1-1), 2-1 на пенали.

Се ова е со минимално инфо и повеќе шанси им давам на послабите екипи т.е Бафало и Каролина.

Знам дека некој членови сакаа типови за вечер ама би ви препорачал да не ме послушате за утакмиците вечер.
Очекувам победа на Аризона + ОТ и пенали.
Њу Џерси Девилс ја мислев 1 ама на Отава ќе му се враќа многу важен играч во нападот па може ќе ја скокнам.
Вашингтон победа + ОТ и пенали.
Сент Луис можен 1 со некој гол + .
И мислам дека ќе има кикс во Анахајм, можна двојка Каролина ОТ + пенали. (1-1) 2-1 на пенали.
Бафало 6 коефициент.
Фала. :pivo2:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
"My mind isn't much on tennis right now." Gaël Monfils quoted by Frédéric Bernes in l'Équipe. "I was hesitant about playing Australia. I had some physical niggles I had to fix really quickly ..."

Rumours of a possible marriage that didn't work out.

"It's not that at all. All I ask is, be careful about saying all sorts of things. I tell you honestly I have personal problems but I don't have to give details. It's tough when it's something that affects my family. I just found out I was supposed to get married. That's cool. Two years ago I found out I was bankrupt.

"I'm training a lot, but it's not good. They ask me to practise for four hours and then do two hours of physical training, I do it. But the ten minutes or more of basketball that do me good I'm not doing any more. The little flame isn't there.

"Hell, me playing a final here (against Simon)? ... That would be nuts. I'm light years away from that."

Да се земе во предвид ако некој игра за Монфилс..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.177
Поени од реакции
107.740
"My mind isn't much on tennis right now." Gaël Monfils quoted by Frédéric Bernes in l'Équipe. "I was hesitant about playing Australia. I had some physical niggles I had to fix really quickly ..."

Rumours of a possible marriage that didn't work out.

"It's not that at all. All I ask is, be careful about saying all sorts of things. I tell you honestly I have personal problems but I don't have to give details. It's tough when it's something that affects my family. I just found out I was supposed to get married. That's cool. Two years ago I found out I was bankrupt.

"I'm training a lot, but it's not good. They ask me to practise for four hours and then do two hours of physical training, I do it. But the ten minutes or more of basketball that do me good I'm not doing any more. The little flame isn't there.

"Hell, me playing a final here (against Simon)? ... That would be nuts. I'm light years away from that."

Да се земе во предвид ако некој игра за Монфилс..
Утре игра со ендемскиот вид од тенисер Кени Де Шипер кој ни самиот не е свесен како има влезено во топ 100. Поголема цепеница немам видено во животот. Али ќе се проба некој контра хендикеп за секој случај. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Денес Брегот 2 , Дортмунд 1 или т12+ и Леверкузен 2 .. друго ќе видиме подоцна што ќе играме :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
момакот со хокеите нека пише некоја утакмица,да се спои со Дортмунд и брегот на с.к

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Сао Паоло и Флуминенсе од бразилците .. и оваа ми гледа како соработка Гуастатоја - Муниципал 1 од гватемала ..
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Бафало 6 коефициент.
Фала. :pivo2:
"Се ова е со минимално инфо и повеќе шанси им давам на послабите екипи т.е Бафало и Каролина.

Знам дека некој членови сакаа типови за вечер ама би ви препорачал да не ме послушате за утакмиците вечер."
Ти и со минимално инфо ги правиш партал.. свака част... играв со мали влогови на твоите типови бидејќи препорача да не те послушаме камо да не го пишеше ова ќе беше топ... сепак фала ти царе имаш пиво и скара кога доаѓаш во Струмица...
 

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
Тоа е лошата работа што и јас сам не се послушав па само Бафало ја имав на ситно.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Зошто денес мислите дека Дортмунд ке биде 1
на дното на табелата се, ужасни се годинава, а и мислам дека Аугсбург нема така лесно да изгубат
поскоро би ја играла Х, гледам Аугсбург ни една нерешена нема во скоро 20 утакмици
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Зошто денес мислите дека Дортмунд ке биде 1
на дното на табелата се, ужасни се годинава, а и мислам дека Аугсбург нема така лесно да изгубат
поскоро би ја играла Х, гледам Аугсбург ни една нерешена нема во скоро 20 утакмици
Затоа што е "Редно" да тепа веќе :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Зошто денес мислите дека Дортмунд ке биде 1
на дното на табелата се, ужасни се годинава, а и мислам дека Аугсбург нема така лесно да изгубат
поскоро би ја играла Х, гледам Аугсбург ни една нерешена нема во скоро 20 утакмици
Бидејќи Ројс и Миктарјан се вратија и плус тука се Рамос,Имобиле,новиот Кемпел..одбраната скоро сите играат и немаат некои проблеми со повредени играчи..некни со Леверкузен изиграа доста добро и веројатно денес ќе тргнат на победа пред својте навивачи
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
А што Реал нема да мине лагано со Севиља? 1ит1? вај нот....
Наполитанките ќе ги натртат инвалидите од Милано...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom