Кладилница (Генерална дискусија)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Да блокиран е сајтот јас се имам јавено да прашам и ми одговорија дека е блокиран заради тоа што е забрането коцакање на интернет. Користи си прокси, впн, шо да е, немора да се одкажуваш толку лесно...

Кај мене има bet365 , ја сумна телекабел.
Ова ти озбилно за близу ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
зошто бе, топ е државава, инвестиции here, there and everywhere :icon_lol:

мора од негде да се плаќаат цајканиве и шумариве што се изнавработија
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Смешки сме уште ова фалеше во оваа мизерна држава.
Ај не е проблем 10% а биле а не биле, ама лошо е што ти бараат лични податоци и на крај на 2014 ако ќе ти дојде писмо од УЈП пак да платиш данок за тоа што си го заработил за цела година. :D Тешко на тие невработените волови што цел ден дремат во обложувалница.

Пензиите и платите во админитрација од март ќе се качат за 5% е тоа е од тие 10% од нашите добивки. Може за пензионерите ќе направат да нема данок. :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.982
Поени од реакции
1.940
Овие што играат на големи пари, можат да се пофалат со ново работно место... „полначи на буџетот на РМ.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Кај мене има bet365 , ја сумна телекабел.
Ова ти озбилно за близу ?
Вистина бе, јас сум изненаден оти и другиве провајдери ги немаат блокирано. Интернет цензура али јебеш га... Тор браузер и импровизирај снајдувај се шо ќе прајш...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Јас у локална кладилница не сум уплакал веке 3 години,картичка од тутуннска,Бет365 и си фурам,некој погоре беше питал дали може да се игра од мобилен,може друже да се игра од кај сакаш..
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Да блокиран е сајтот јас се имам јавено да прашам и ми одговорија дека е блокиран заради тоа што е забрането коцакање на интернет. Користи си прокси, впн, шо да е, немора да се одкажуваш толку лесно...
Иначе, џабе прајме муабет ко немаме точни податоци барем за 1 месец, да знаеме колку од уплатата била на тикети до 100денари, колку до 1000, итн...
Да имаме увид во таква работа ми се чини ќе ти стане јасно дека во никој случај нема да ја заебеме државата и да се одкаже од законот. Притисокот што ние како коцкари можеме да го извршиме врз владата за укнување на законот ми се чини е минимален, макар сме излегле и 20 000 на улица. Единствен што би можел да изврши голем притисок би биле големите играчи во ова поле, газди на кладилници и шо ти знам кој други...обичните смртници ко нас кој ги ебе, секогаш било така, така и ќе биде...

Едино што може да направиме е сите да бојкотираме играње едно две три недели, ама баш сите.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Овие што играат на големи пари, можат да се пофалат со ново работно место... „полначи на буџетот на РМ.

Сите можат да се пофалат ;) Сеедно дали си добитен 100 или 100.000 :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.982
Поени од реакции
1.940
Сите можат да се пофалат ;) Сеедно дали си добитен 100 или 100.000 :)
Да, ама овие со 100.000 имаат повисока функција. :D

За членот погоре што ме цитираше: Играј сингл коеф по 1.3 па ќе те видам колку ќе си среќен и колку ќе ти се исплати.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Јас бев сериозен значи. Утре идам да си ставам пари на картичка и не цапнувам кај нас повеќе. Тоа му велев прееска на типот на шалтер, му викам ова ако фатам вечерва е последно шо се гледаме....
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Нашите слободни и демократски медиуми ќутат како пички !!!.Имаме и цензура на нет тука.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
ај ако не сите пишете ги јавно страните кај што ќе се кладите, пишете како и на другите оператори не се блокирани.... мислете малце бе, ПП имате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom