Кладилница (Генерална дискусија)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Кажите некој добар тип за јутре за финале

А ја прееска си фати 1400 за 200, седам коефициент
Цело коло фтора лига Франција си ги рокна два плус, а само една не искочи гол у гол
И после биле против екстерно тестирање .... аФтомобил , аФтомат ... вчера славевме ден на словенска писменост , а повеќето средношколци , основци и студенти се неписмени ...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Викенд тикет:
Монфилс - Монтанес 1 (1.4)
Монако - Ниеминен 1 (1.3)
Дортмунд - Баерн 2 (1.
Њу Јорк-Колумбес 1 (1.7)
Валенсија - Гранада 1 (1.25)
Рубин Казан-Кранседор 1 (1.65)
Лех-Подбескиџие 1 (1.45)
Гремио-Наутико (1.45)
Гимараеш-Бенфика 2 (1.35)

квота 32.6

Или за најсигурно :
Монфилс - Монтанес 1 (1.4)
Монако - Ниеминен 1 (1.3)
Валенсија - Гранада 1 (1.25)
Лех-Подбескиџие 1 (1.45)
Со среќа нека е (y)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Добро али некој нема толку пари, па му изгледаат многу. Секој со различен стил на играње. :)
Се извинувам доколку некого ако навредив со мојот пост, или пак ако омаловажив.

Воопшто не ни помислив да го направам тоа.

За начинот на игра еве го мојот..

1ви секој месец. почетен банкролл 5000 ден, почнувам со 500 ден да пробам да го дуплирам банкролот, ако го направам тоа 5-10 коеф за 1000 ден, ако е добитен одам на 20 коеф.

Доколку пред крајот на месецот имам 25 000 +, 20 000 денари ги иставам на посебна сметка што ја имам за добивки од кладилница.
Продолжувам се до крајот на месецот се што е над 5000 денари го прибирам на сметката.

П.С
Доколку ги потрошам тие 5000 денари не играм се додека не бидам 100% сигурен дека можам да добијам ( не се случило до сега)

Усехот во овај начин на заработка е дисциплината и контролирањето на буџетот.
( секој можи да си дозволи 3 000 денари мислам за почеток)
Бидејќи сите лупаат по 100 / 200 ден секој ден на глупи тикети, кога ќе видиш некогаш повеќе од 5000 ќе фрлат.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Дај бе не го мешајте и тука екстерното оти преку кур ми е веке неможам се уклучам на фб од него, децата напелени мислат ако излезат на протест ке се смени нешто.

Баерн да победи во продолжение 10 коефициент вреди да се проба инаку најсигурно мислам дека е ГГ.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Дај бе не го мешајте и тука екстерното оти преку кур ми е веке неможам се уклучам на фб од него, децата напелени мислат ако излезат на протест ке се смени нешто.

Баерн да победи во продолжение 10 коефициент вреди да се проба инаку најсигурно мислам дека е ГГ.

Нервира ме неписменоста , втор со Ф ебаго ..
 
P

parvati

Гостин
И после биле против екстерно тестирање .... аФтомобил , аФтомат ... вчера славевме ден на словенска писменост , а повеќето средношколци , основци и студенти се неписмени ...
Eи будал : ) и на друг форум ми мрсиф за овој : )
Aли ја си пишују како си изговарам, капиш ?
Не е тој дали сам писмен или не, едностано знам дека е сс В
Али мој рукопис игра ја како му сФиру : )
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Eи будал : ) и на друг форум ми мрсиф за овој : )
Aли ја си пишују како си изговарам, капиш ?
Не е тој дали сам писмен или не, едностано знам дека е сс В
Али мој рукопис игра ја како му сФиру : )
А ти дали знаеш што ке се деси да земаме сите да пишуваме на дијалект ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.447
Поени од реакции
109.349
Се извинувам доколку некого ако навредив со мојот пост, или пак ако омаловажив.

Воопшто не ни помислив да го направам тоа.

За начинот на игра еве го мојот..

1ви секој месец. почетен банкролл 5000 ден, почнувам со 500 ден да пробам да го дуплирам банкролот, ако го направам тоа 5-10 коеф за 1000 ден, ако е добитен одам на 20 коеф.

Доколку пред крајот на месецот имам 25 000 +, 20 000 денари ги иставам на посебна сметка што ја имам за добивки од кладилница.
Продолжувам се до крајот на месецот се што е над 5000 денари го прибирам на сметката.

П.С
Доколку ги потрошам тие 5000 денари не играм се додека не бидам 100% сигурен дека можам да добијам ( не се случило до сега)

Усехот во овај начин на заработка е дисциплината и контролирањето на буџетот.
( секој можи да си дозволи 3 000 денари мислам за почеток)
Бидејќи сите лупаат по 100 / 200 ден секој ден на глупи тикети, кога ќе видиш некогаш повеќе од 5000 ќе фрлат.
Да не ме сфатиш погрешно, и ја играм за поголеми уплати, 500-1000 зависи од утакмиците, само многу луѓе познавам што не даваат повеќе од 20 денари за спортска. Едноставно спортската ја сфаќаат како хоби и разонода, одат до кладилница, уплаќаат и им чуе цел ден, не се ни замараат со пратење на резултати и слично. Инаку како што кажа ти за таквиот начин на играње како што практикуваме е клучна дисциплината затоа што почнеш да се лакомиш отиде банкрот. Ја од спортскава годинава си го извадив овогодинешниот одмор на кој ќе одам, си купив доста работи за мене и сум доста задоволен, не се бунам, иако да имав малце повеќе среќа во едно минимум 10тина наврати ќе имав 20-30 илјади плус у мене, али што е тука е. :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
да, али болимекур : )
Таквите со болки во курот може да бараат совети во темите за здравје... Не знам зошто модераторите уште не те банирале од темава... Како што читаш темава е кладилница, а не општи моабети...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Баталете неписменост и онака сите неписмени се наредени по државни институции да работат шо значи предност имаат неписмените дајте нешо да се уплатит
Остенде - Окапи Алстар 161,5+ 3 пати со ред ги факам на овер се надевам ке ги фатам и денес
 
P

parvati

Гостин
Таквите со болки во курот може да бараат совети во темите за здравје... Не знам зошто модераторите уште не те банирале од темава... Како што читаш темава е кладилница, а не општи моабети...
Oкеј ке се банирам сам од тему : )
Ja не почна сс овакф спам, офтопик и слично
Ја праша за вечер некој тип да се даде предлог а они се фатисфа за мој рукопис и дијалект како курва за кур : )
поздраф друштфо
и не се нервозирајте толко ви па : )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom