Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ај ако може помош , колку комбинации има во систем 7 од 34 ? :) Гледам седмицата во лото носи многу пари моментално ..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај ако може помош , колку комбинации има во систем 7 од 34 ? :) Гледам седмицата во лото носи многу пари моментално ..
Премногу.
Точен број не ти кажвам оти за милиони се работи :)
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Ај ако може помош , колку комбинации има во систем 7 од 34 ? :) Гледам седмицата во лото носи многу пари моментално ..
http://www.mathsisfun.com/combinatorics/combinations-permutations-calculator.html Еве увери се самиот колку милиони комбинации се.Затоа последниот пат кога се падна седмицата оттогаш помина многу време
 
M

Mamba.

Гостин
Сан Хозе o_O

Праве грешка одбраната, тргнува, пакот го заборави одма гол примат.
Голманот праве кикс ајде гол.
Одма се мења голманот друг се става, почнуват и одма пак гол примат. :pos:

10 секунди после има туча нормално
 
M

Mamba.

Гостин
Може да се проба Бафало : Њу Џерси Девилс - Х @ 3.80

Последните 5 меѓу нив 4 завршиле нерешено.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Лече супер ама Фарса пичка им матер губи од лаборал кучка. ќе слушам и јас другар навивач на фарса оти ќе тепале морало :facepalm: ...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Има некоја страна за кладење која што дава бонус, без да внесам депозит? :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Има некоја страна за кладење која што дава бонус, без да внесам депозит? :)
И шо дека ќе играш така ? Кога не може да ги извадиш парите што ќе ги освоиш без да депозитираш .
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Има некоја страна за кладење која што дава бонус, без да внесам депозит? :)
Онаа си ја пробал со квизот што треба да го поминеш и што ти даваат 25 $ мислам беа, не сум сигурен дали беа стриктно за покер.... и неможам да се сетам точно на сајтот може ќе го асоцира некој ова да каже....
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 23:04 ---
И шо дека ќе играш така ? Кога не може да ги извадиш парите што ќе ги освоиш без да депозитираш .
Може да ги извади , нека стави 5 евра е минимум зависи каде , јас тие 25$ пред 3 години ги имав добиено ги направив 120-130 на покер и си ставив 5 $ колку да имам депозит напраено и си ги извадив...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Онаа си ја пробал со квизот што треба да го поминеш и што ти даваат 25 $ мислам беа, не сум сигурен дали беа стриктно за покер.... и неможам да се сетам точно на сајтот може ќе го асоцира некој ова да каже....
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 23:04 ---

Може да ги извади , нека стави 5 евра е минимум зависи каде , јас тие 25$ пред 3 години ги имав добиено ги направив 120-130 на покер и си ставив 5 $ колку да имам депозит напраено и си ги извадив...
http://www.pokerstrategy.com/#uVFWRH
На оваа мислиш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom