Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ги заборави и овие африканците шо зборуваат како папагал на хероин со поминат рок. 2 евра, 40 утакмици на тикетот, и цел ден смрдат у кладилницата.

Ми текнува му праќав на брат ми да му опишам каква е ситуацијата на Малта во кладилниците. Фоткава е мислам пред година дена.
Ранецот со смрдливата облека во која се потел 12 саати 4 дена по ред, кафето од автомат дека е гага, и лупај цел ден тикети на листови кои само за принтање им треба 5 минути (нормален тикет од 6-7 мултис се принта за 5 секунди)
Оној заокружениот, игра баш така по 30-40 утакмици и на секоја утакмица проверува H2H, табела, наредни и претходни натпревари, квоти, малце телефонот за да види повредени и се тоа за минимална уплата од евро или две (не знам колку е точно) и добивка од 78 милиони.
Kладилници тука има отворено само каде се исклучиво балканци и африканци. Кај што е другата раја, отворија, живо пиле не влагаше и затворија кладилницата. Никој пак не отворил на тоа место.

1664285340408.png
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
441
Поени од реакции
724
Ovde vrabotwnite ne I'm kucaat im pravat karticki I site se na avtomatite... ako otide na salter so vakvi tiketi vrabotenite vednas se nervirat I I'm pravat kartici za terminal... strasno e... znaci I Malta ista prijazna, samo balkanci arapi I crnci se klienti vo pravo si, cat pat doaga I nekoja Svaba, pijanica ili hronicar, salam svaba nema vlezano od koga sum ovde
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Јас имаше еден период кога немав интернет дома, и одев викендот да гледам Барса у Типико. Научив основни познавања на Зулу јазик. :pos: :pos:

Шваба не игра спортска, овие ретките случаеви уплаќаат онлајн. Дури и од вработени ретко да видиш шваба. Претежно во најголем процент се Турци и останатите нивни сателити, зависно од демографијата на местото каде што се наоѓаш. Второ место го држиме ние, и трето место се африканци.

@SK-92 овие шо си ги сликал пак ухрането изгледаат, овие кај мене сите беа како тој сомалискиот пират од филмот со Том Хенкс.:pos:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Јас имаше еден период кога немав интернет дома, и одев викендот да гледам Барса у Типико. Научив основни познавања на Зулу јазик. :pos: :pos:

Шваба не игра спортска, овие ретките случаеви уплаќаат онлајн. Дури и од вработени ретко да видиш шваба. Претежно во најголем процент се Турци и останатите нивни сателити, зависно од демографијата на местото каде што се наоѓаш. Второ место го држиме ние, и трето место се африканци.

@SK-92 овие шо си ги сликал пак ухрането изгледаат, овие кај мене сите беа како тој сомалискиот пират од филмот со Том Хенкс.:pos:
Има и скачки ама углавном да, имаш право, угоени се тука на Малта.
Ептен е калорична храната тука. Особено онаа ефтината брза храна.
Гнетат од тие пиците кувани во тепсија во правоаголна форма што имаат 8 сантима тесто и само малку доматен сос и моцарела. Две такви, тупан е за доручек а платил 2-3 еур.
Генерално не само они, многу дебељуци има на Малта.

1664288156047.png
Автоматски споено мислење:

Дури и од вработени ретко да видиш шваба. Претежно во најголем процент се Турци и останатите нивни сателити, зависно од демографијата на местото каде што се наоѓаш. Второ место го држиме ние, и трето место се африканци.
Во Малта нумеро уно се типци од Елбасан, Тирана, Корча, Валона... :)
Работат и малтези, не викам не, ама нив кур ги боли. Идат затоа што имаат флексибилни работни саати и да не работат нешто физичко. Секако рента два-три стана или продал на дедо му куќата за 3 милиони на некој градежен могул и го боли курот. Заработува 1400 месечно, троши 1500 само на храна додека е на работа.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
441
Поени од реакции
724
Tuka vo avstrija tipico se na privaten gazda drzi 4 filijali jak svaba, im plaka na tipico fransiza za kvoti se, vo glavno se mora da e spored zakon I obicno klientelata e malku podobra od ostanatite, idat I neki bogati svabi cat pat kockari, vrabotenite se balkanci skoro site. Malku e postrogo od ostanatite ama barem ne smrdi na bocvana I juzen Sudan...
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
295
Поени од реакции
1.209
Кај мене исто...Типико барат лична карта,и играчите претежно балканци и афро момци..
Али има една XTip нешо како бар и плус 2 автомата,држе ја турчин..балканци 90% и по некој турчин,романец...нема контрола,крка се..пиење и коцкање,исто како доле у Мк
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
23
Поени од реакции
22
Монако (кошарка) / полувреме хендикеп 2 (4.5) 1.92 коеф.
Макаби Тел Авив (кошарка) полувреме хендикеп 1 (6.5) 1.85 коеф.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.669
Ин плеј : србија дава втор гол 1.85, одлична колективна игра на гостинот, напред се митрогол и влахович, позади нив тадич, мора да заверат
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Митрооооо ... Каков зицер беше 3 коеф а само 25 евра ставив.:facepalm::facepalm:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.669
Дали понатаму се пренесуваат жолтите картони од ЛН??

1.70 моментално да се покажат уште два жолти норвешка-србија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom