Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
7 февруари 2021
Мислења
235
Поени од реакции
708
Има кешбек во Евротип? Тикет со еден промашен пар над 999 квота уплатен без картичка.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
i harden ne igra vecer
Od koga uplativ eden sat potoa izleze vesta deka i bradata nema da igra... Toa e.
Bez Harden i Embiid ke bide mnogu teshko.
Iskreno da znaev deka dvajcata nema da igraat ke ja igrav Majami da pobedat so hendikep.
Kako i da e postoi nadez, doma igraat, imaat solidni igraci... Mozno e da ja dade, los tip vo sekoj slucaj.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.229
Поени од реакции
108.101
За тоа барем сум немал проблеми со нив секогаш парите стигнувале едино нешто шо сум бил задоволен.Во овие остали спортови особено често и заспиваат со промена на квоти можеш да ловиш полесно. Гледам и кеш аут имаат сега незнам дали функционира тоа.
Прошла недела играа Фламенго-Васко де Гама куп Бразил и негде се водеа едните домаќини, негде другите, али квотите беа околу 1.30 до 1.35 на победа на Фламенго. Отварам 8 квота на Фламенго, викам оооокеееееј грешка е ова и имав 400 денари викам ќе ги стаам доста се пошо секако ќе ми е воид да не правам депозит за џабе пошо ако стаам пари и ми рачуна 1 квота после ќе ги искоцкам на глупости. Станувам сабајле исплатени беа парите, БРАВО ЗА МЕНЕ СЕ ДА СИ ЕБАМ НЕСПОСОБНО.

Screenshot_20220317_003146_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 

Attachments

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Прошла недела играа Фламенго-Васко де Гама куп Бразил и негде се водеа едните домаќини, негде другите, али квотите беа околу 1.30 до 1.35 на победа на Фламенго. Отварам 8 квота на Фламенго, викам оооокеееееј грешка е ова и имав 400 денари викам ќе ги стаам доста се пошо секако ќе ми е воид да не правам депозит за џабе пошо ако стаам пари и ми рачуна 1 квота после ќе ги искоцкам на глупости. Станувам сабајле исплатени беа парите, БРАВО ЗА МЕНЕ СЕ ДА СИ ЕБАМ НЕСПОСОБНО.

Прегледај го приврзокот 325999
Mislam deka ako si uplatel povekje nemase da te isplatat... Ne pijat nafta tie pa taka da im projde niz prsti... ke ja uvidea greshkata sigurno ne se sekiraj ako ti bea pogolemi vlogot i dobivkata.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Прошла недела играа Фламенго-Васко де Гама куп Бразил и негде се водеа едните домаќини, негде другите, али квотите беа околу 1.30 до 1.35 на победа на Фламенго. Отварам 8 квота на Фламенго, викам оооокеееееј грешка е ова и имав 400 денари викам ќе ги стаам доста се пошо секако ќе ми е воид да не правам депозит за џабе пошо ако стаам пари и ми рачуна 1 квота после ќе ги искоцкам на глупости. Станувам сабајле исплатени беа парите, БРАВО ЗА МЕНЕ СЕ ДА СИ ЕБАМ НЕСПОСОБНО.

Прегледај го приврзокот 325999
Си имал среќа шо неприметиле а и ти си приметил грешка овде иначе ова е класика 1 квота. Али нема бунење нормално,а и мене два-три пати ми имаат исплатено недоботни еднаш и на Бет365 таму дури и чудно ми беше шо неприметија
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.247
абе а го пробал ли некој оној муабетон почињаш со 20 евра и ставаш секој ден 1.30 квота, или две по 1.15 ај. и така секој ден и ќар си нз колку. ја иначе играм на заебанција на 20-30 ден колку да се гледа нешто само за викенди, а ретко вака преку недела.. не ми се даваат 500-1000, еднаш у живот имам уплатено на 500 и тоа ги имам изгубено, ради глупиот јунајтед што изгуби од вотфорд.. ама работев у кладилница и еден ги уплати на 30к барса и јунајтед, барса искочи ама јунајтед... ај ми е гајлје мене за 500 ама тој 30к батето..
Со 1:30 и 1:15 на 15% данок ништо нема да направиш, особено не со 20 евра, односно тешко е да победиш на долг рок ако некој ти зема 15% данок.

За да направиш пари со кладилница, ти треба стартен капитал. И не играње на тикети со по 20-30 денари, туку сингл, или максимум дабл/трипл, со секој додаден тип ти се намалува шансата за да погодиш.
Подобро погоди 20 пати помал коефициент, отколку еднаш тикет со поголем коефициент.
Ако играш со помал капитал, и сакаш да комбинираш за барем 5-6 коеф, играј во живо. Тогаш имаш време да ги погледнеш составите, статистиката, и како играат. На голови имаш ок коефициенти после 50та-60та мин. (пример ако е пред натпревар 2+ 1.2, а ако не падне гол до 50та истиот ќе биде 1.8-2 коеф).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.229
Поени од реакции
108.101
Mislam deka ako si uplatel povekje nemase da te isplatat... Ne pijat nafta tie pa taka da im projde niz prsti... ke ja uvidea greshkata sigurno ne se sekiraj ako ti bea pogolemi vlogot i dobivkata.
Не знам брат лани на СП жени имаа грешка кај Бразил со некоја од афричкиве не ми текнува која беше, пример хенд на цела текма беше 15.5 а хенд прво 3.5. Сегде разгледав 8.5 или 7. 5 беше хендикепот, ја изиграв на 6000 исплатија без проблем. Не дека ќе стаев 100 000 јас на Фламенго ама бар 3000ки можев и ќе ме исплатеа сигурен сум. Тоа е бидна веќе.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.282
Поени од реакции
1.730
Прошла недела играа Фламенго-Васко де Гама куп Бразил и негде се водеа едните домаќини, негде другите, али квотите беа околу 1.30 до 1.35 на победа на Фламенго. Отварам 8 квота на Фламенго, викам оооокеееееј грешка е ова и имав 400 денари викам ќе ги стаам доста се пошо секако ќе ми е воид да не правам депозит за џабе пошо ако стаам пари и ми рачуна 1 квота после ќе ги искоцкам на глупости. Станувам сабајле исплатени беа парите, БРАВО ЗА МЕНЕ СЕ ДА СИ ЕБАМ НЕСПОСОБНО.

Прегледај го приврзокот 325999
Страшно неписмени ликови имаат вработено за трејдери. Се ми прифаќаат не се нормални.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Се извинувам во мое, и во име на Шаркишиан, пред малце разговарав на фејстајм, не можев да го добијам утрово па споделив лошо инфо. Имено вчера се прејал такоси па денеска имал пролив цел ден и дехидрирал, едвај зборуваше сега иако беше збришан од теренот.

Му кажав дека веќе сум објавил инфо да биде товарен па и тој малце не му беше сеедно и ми кажа за следен турнир ќе ми даде фикс за да го товариме само ве молам цел тим на кајгана, овие постови не смее да бидат преведувани на англиски, да протече некое инфо дека Шаркишиан мести натпревари, се' што пишувам тука се надевам ќе остане тука. Поздрав.
Здраво дечки ме немаше извесен период, одмарав малце во Шутка со знајни и незнајни личности. Тоа е ми влегоа во траг тука на кајгана па почнаа да ми собираат докази во врска со местење на тениски натпревари па јас го извлеков најдебелиот крај.

Во секој случај да не ве замарам со небитни работи, за вас имам две вести едната е добра а другата е лоша...

Добрата вест е што најдов неколку нови пулени со кои заедно ќе уплаќаме наместени тениски натпревари а лошата вест е што Шаркишиан е веќе на залезот, го убедувам нон стоп но не сака да направи уште една форца да ги опљачкаме кладилнициве.

Толку од мене засега, се читаме наскоро.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
абе а го пробал ли некој оној муабетон почињаш со 20 евра и ставаш секој ден 1.30 квота, или две по 1.15 ај. и така секој ден и ќар си нз колку. ја иначе играм на заебанција на 20-30 ден колку да се гледа нешто само за викенди, а ретко вака преку недела.. не ми се даваат 500-1000, еднаш у живот имам уплатено на 500 и тоа ги имам изгубено, ради глупиот јунајтед што изгуби од вотфорд.. ама работев у кладилница и еден ги уплати на 30к барса и јунајтед, барса искочи ама јунајтед... ај ми е гајлје мене за 500 ама тој 30к батето..
Сакав ова да го пробам пред години како експеримент ама тогаш имав пари и немав трпение :D
Да биде иронијата поголема сезонава учествувам во натпреварување на форумов и се ставаат 2 типови неделно условот е да биде минимално 1.20 коеф, ко почвеше си реков да почнам да го пратам до извесна сума. бев 1 погодена 1 промашена и си реков нема шанси после тоа да се врзи некоја серија, епа после тој падот во октомври месец немам промашено и погодив 44 парови со ред просек коефициент 1.25 па сега ти види каква пара ми избегала :pos:

Шала на страна претешко е и тоа, мене ме посра таква серија инаку другиве под мене имаат по 4-5 промашени, ако сакаш да играш озбилно ти треба капитал како што ти напиша @Lester Freamon а брз и едноставен начин до капитал(ова сум го праел повеќе пати порано и се врзуваја луди серии) е почни со некоја помала сума и прати огромни фаворити кога губат во живо (коефициенти кои пред почеток биле од 1.01-1.10) особено подинамичните спортови и врти ги кога ке дојдат околу 1.3 до 1.5 рецимо, зацртај си сума до колку сакаш да стигниш и оди ол ин. Само треба трпение и вишок слободно време :icon_lol:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Сакав ова да го пробам пред години како експеримент ама тогаш имав пари и немав трпение :D
Да биде иронијата поголема сезонава учествувам во натпреварување на форумов и се ставаат 2 типови неделно условот е да биде минимално 1.20 коеф, ко почвеше си реков да почнам да го пратам до извесна сума. бев 1 погодена 1 промашена и си реков нема шанси после тоа да се врзи некоја серија, епа после тој падот во октомври месец немам промашено и погодив 44 парови со ред просек коефициент 1.25 па сега ти види каква пара ми избегала :pos:

Шала на страна претешко е и тоа, мене ме посра таква серија инаку другиве под мене имаат по 4-5 промашени, ако сакаш да играш озбилно ти треба капитал како што ти напиша @Lester Freamon а брз и едноставен начин до капитал(ова сум го праел повеќе пати порано и се врзуваја луди серии) е почни со некоја помала сума и прати огромни фаворити кога губат во живо (коефициенти кои пред почеток биле од 1.01-1.10) особено подинамичните спортови и врти ги кога ке дојдат околу 1.3 до 1.5 рецимо, зацртај си сума до колку сакаш да стигниш и оди ол ин. Само треба трпение и вишок слободно време :icon_lol:
Трпение имам ама вишак време не, две работи работам плус студирам.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.485
Милман 2-0
Креси
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.485
Лајович да ја сврти, 2.90
 

Kajgana Shop

На врв Bottom