Кладилница (Генерална дискусија)

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
5.011
@ilz
Харден +
Брадата пак +
КД +

Од такви постој твои секојдневни избегнаа луѓето да постират тука, така да тргни си од себе :)

@Harald
И јас мислам дека треба да тепа Пелистер, тоа забележав и јас дека Осијек се доста уморени и играја продолженија вчера во лигата, Пелистер имаше 3 дена плус одмор. Иако е Пелистер пред последен, неколку од поразите му се минимални и со добра игра и незаслужено изгуби на дел од нив. Осијек е ептен отепан и мислам ќе оди 1, па и со хендикеп.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.010
Chorba se i Pelister ne bi stavil ni cent na toj tim jas vekje

Na ov158.5 sum jas kje se igra brza kosharka bez odbrani imo
@ilz
Харден +
Брадата пак +
КД +

Од такви постој твои секојдневни избегнаа луѓето да постират тука, така да тргни си од себе :)

@Harald
И јас мислам дека треба да тепа Пелистер, тоа забележав и јас дека Осијек се доста уморени и играја продолженија вчера во лигата, Пелистер имаше 3 дена плус одмор. Иако е Пелистер пред последен, неколку од поразите му се минимални и со добра игра и незаслужено изгуби на дел од нив. Осијек е ептен отепан и мислам ќе оди 1, па и со хендикеп.
a gledate li utakmicata?

koefi i granici se menjat gjoa ludi (prvata slika e od 2/4 negde)

bet1.PNG

bet2.PNG

so e fintata? pelister -4.5 favorit pred start, vode 3 na poluvreme, i vakvi koefi dava.
pratev koefi od 1/4 pocnaa da se vrtat nakaj Osijek, nidze logika so bi rekle ...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
5.011
Изгледа оти цела утакмица скоро водеше Осијек, последната минута во 2/4 ја сврти Пелистер и води...
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
@ilz
Харден +
Брадата пак +
КД +

Од такви постој твои секојдневни избегнаа луѓето да постират тука, така да тргни си од себе :)

@Harald
И јас мислам дека треба да тепа Пелистер, тоа забележав и јас дека Осијек се доста уморени и играја продолженија вчера во лигата, Пелистер имаше 3 дена плус одмор. Иако е Пелистер пред последен, неколку од поразите му се минимални и со добра игра и незаслужено изгуби на дел од нив. Осијек е ептен отепан и мислам ќе оди 1, па и со хендикеп.
Ne bi rekol deka lugjeto poradi mene ne postiraat.
Ako ne ti se svigjaat moite tipovi nemora da gi igras, ednostavno e. Sekoj sam odbira shto ke igra, jas na nikoj ne mu stavam cefka pred glava da gi igra moite predlozi.
Jas mozam i da ne postiram povekje tipovi eve nema problem. Poveli ti i ostanatite postirajte, jas so zadovolstvo ke prepishuvam dokolku mi se dopadne nekoj tip.
Poentata e da ja razrabotime temata da nema hejt i forsiranje humor tuku tipovi,analizi i megjusebno pomaganje.

Vecerva povtorno ke ja singlam Filadelfija, nokjeska 200 evra imav staveno, vecerva ke mu stavam 500 za da gi vratam tie 200 i da ima kjar 300.
inace od igracive za vecerva LeBron,Durant i Doncic treba site da odat over. I Mitchell e dobar.
Odberete si.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.010
Изгледа оти цела утакмица скоро водеше Осијек, последната минута во 2/4 ја сврти Пелистер и води...
info od moj covek, deka mnogu pari se staveni na osijek, a i pratev kvoti live na bet365 i bwin,
od koga pocna live, epten natezna na taa strana.
poslednite dve ekipi igraat, skoro bez nikakov motiv, izmislena za mestenja.
srekja Pelister me ispostuva :bravobe:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.282
Поени од реакции
1.730

Attachments

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Мртвациве пак ти примиле уплата со еден куп одбиени секако едно време на ова баш само 300 ден можев да уплатам.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.282
Поени од реакции
1.730
Мртвациве пак ти примиле уплата со еден куп одбиени секако едно време на ова баш само 300 ден можев да уплатам.
Засега сум задоволен со 10к му кренав 45к овој месец и 5000 повлеков без проблем стигнаа.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Засега сум задоволен со 10к му кренав 45к овој месец и 5000 повлеков без проблем стигнаа.
За тоа барем сум немал проблеми со нив секогаш парите стигнувале едино нешто шо сум бил задоволен.Во овие остали спортови особено често и заспиваат со промена на квоти можеш да ловиш полесно. Гледам и кеш аут имаат сега незнам дали функционира тоа.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.010
jas igram pelister osijek, h1 -4.5, aba2, staviv na 100e.
osijek igraa sinokja vo hrvatska liga, izgubija vo prodolzenija, se borat za opstanok tamu, aba2 ne im e nekoj prioritet.
ako ima nesto info @Boce1234 da pise plus za negoviot tim i ocekuvanja za denes
vojvodina novi sad - kk podgorica
aba 2, under 156.5,
sega od 6 pocnuva
Kajgana Magijo
Mi pominaa dva singla denes, uste da pomine naucniot trud vo Process Control Journal so go prativ denes, pa da bidam 3/3, ako moze :ROFLMAO:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Embiid nema da igra ama sepak mi vredi koeficientov.
Filadelfija 1/1, da vodat na poluvreme i da pobedat na kraj
3.45 koeficient
IMG_20220321_213214.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom