Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
26 септември 2012
Мислења
6.996
Поени од реакции
5.118
Мајорка Барселона 1 4 коеф. - се игра в недела

На Барса му фалат 15 играчи, голем дел првотимци имаат корона, засега нема најави за одложување, па ако се игра утакмицава, кецот ќе падне до сабота на 1.50. Во случај да ја одложат ништо не се губи, влогот го враќаме, ама вреди да се проба.
и ковидот не е тоа што беше - прошлата текма кога реал мадрид требаше да гостува во билбао беше во слична ситуација,па сите играчи настапија.............најверојатно играчите се тестирани на време и им се дава терапија иста или нешто слично на трамп што го накренаа за 2-3 дена без никакви последици од ковидот(со таква терапија се пофалија и филипче и вучич,многу ефективна но недостапна за обичните смртници)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.880
Поени од реакции
3.101
Мајорка Барселона 1 4 коеф. - се игра в недела

На Барса му фалат 15 играчи, голем дел првотимци имаат корона, засега нема најави за одложување, па ако се игра утакмицава, кецот ќе падне до сабота на 1.50. Во случај да ја одложат ништо не се губи, влогот го враќаме, ама вреди да се проба.
Na poslednite 7 megjusebni utakmici Barsa ima 7 pobedi, i toa site 7 so minimum 2 gola razlika.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.911
Поени од реакции
93.156
Na poslednite 7 megjusebni utakmici Barsa ima 7 pobedi, i toa site 7 so minimum 2 gola razlika.
И?
Знаеш дека сега Барса не е ни 5% од тој тим порано што играл против Мајорка?
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
606
Поени од реакции
1.274
Небитно, ете нека ги расклопат, поентата е дека нема врска што порано ги гмечеле кога сеа се распаѓаат.
Тоа да, ама и нема врска колки повредени има Барса, реално и со втор тим треба да ги тепаат.

Ако се изглупираат кладилнициве со 1.75+ коефициент за Барселона не смее да се пропушти.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.608
Поени од реакции
16.435
Тоа да, ама и нема врска колки повредени има Барса, реално и со втор тим треба да ги тепаат.

Ако се изглупираат кладилнициве со 1.75+ коефициент за Барселона не смее да се пропушти.
1.95 e во моментов.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Тоа да, ама и нема врска колки повредени има Барса, реално и со втор тим треба да ги тепаат.

Ако се изглупираат кладилнициве со 1.75+ коефициент за Барселона не смее да се пропушти.
Моментално едвај прв тим асолен имаат не пак втор

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.360
Поени од реакции
11.701
и ковидот не е тоа што беше - прошлата текма кога реал мадрид требаше да гостува во билбао беше во слична ситуација,па сите играчи настапија.............најверојатно играчите се тестирани на време и им се дава терапија иста или нешто слично на трамп што го накренаа за 2-3 дена без никакви последици од ковидот(со таква терапија се пофалија и филипче и вучич,многу ефективна но недостапна за обичните смртници)
Tramp se lecese kaj doktor Vladimir Zelenko... Izguglaj go tipacot i gledaj mu gi videata..
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
606
Поени од реакции
1.274
Tramp se lecese kaj doktor Vladimir Zelenko... Izguglaj go tipacot i gledaj mu gi videata..
Новиот сој трае пократко, 2-3 дена симптоми, и недела дена изолација, за разлика од другите кога требеа повеќе до две недели.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.360
Поени од реакции
11.701
Bez razlika sto nemaat prv sostav, akademijata na Barca zaedno so taa na Ajax vadi najdobri igraci niz godinite... I da izleze so mladinci od 18/19 godini, spored mene pak ke se nosi ramo do ramo so Majorka.. Hu d fak iz Majorka enivej?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.107
Поени од реакции
22.835
Да не се разбереме погрешно, муабетот ми е дека за ваков коефициент вреди да се ризикува на Барселона.
Еве ти ја 2.22 во моментов :)
Тури ја Хикс на 3.1, и пиј си кавето, азното само ќе си дојт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom