Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Ок, а за денес? :D
Од мене пак Кокинакис, да не објаснувам на ново, фина квота опет.
Денес не е за машала работата. Ковинич конечно се врати на земја, макар и зелена, а таа е едно од ретките тенисерки кај која подлогата игра баш голема улога. На земја е многу подобра во однос на другите подлоги. Ја гледав против Талаба, играше добро, вчера на ја гледав пртив Квитова, и ја дупнала глата. Би требало да ја добие Путинцева, има 0-2 во меѓусебните ама многу одамна се одиграни. Коефициентот е супер. Жиданшек игра супер во Богота, би требало да ја добие Ерани, само никогаш не сум ја гледал да игра против некој кој користи топ спинови, не знам како ќе се снајде. Топ спинот генерално е редок кај жените, а е најефикасен на земја. Ми е страв дека Ерани ќе ја тера многу далеку со топ спинот а Жиданшек физички не е многу силна.

Арубарена ми беше една од омилените тенисерки на земја, ја немаше подолго време заради повреда и лоша форма, овде проигра. Би требало да ја добие Тан која е жив просек.

Се во се, не е сјајен денот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Жиданшек игра супер во Богота, би требало да ја добие Ерани, само никогаш не сум ја гледал да игра против некој кој користи топ спинови, не знам како ќе се снајде. Топ спинот генерално е редок кај жените, а е најефикасен на земја. Ми е страв дека Ерани ќе ја тера многу далеку со топ спинот а Жиданшек физички не е многу силна
Само да знаеш ја гледав Ерани прошло коло, сервира underhand....... Ова ако не го добие Тамара не знам стварно, Ерани не е ни 20% од она што беше пред 5-6 години, не дека сервисот некогаш и бил оружје ама тоа што го видов против Болсонова беше полуаматерско ниво, јас на термин не играм така.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Само да знаеш ја гледав Ерани прошло коло, сервира underhand....... Ова ако не го добие Тамара не знам стварно, Ерани не е ни 20% од она што беше пред 5-6 години, не дека сервисот некогаш и бил оружје ама тоа што го видов против Болсонова беше полуаматерско ниво, јас на термин не играм така.
И јас ја гледав против Болсова, оти ја имав пишано. Болсова, не Ерани. :( Ужасен беше мечот на многу нивоа, Ерани со сервисот, а Болсова правеше милион неизнудени. Но Ерани и ден денес е заебана со топ спиновите кога е во поен. Топчето удира во близина на линијата, и се одбива далеку и високо, жените тешко се снаоѓаат на такви топки. Жиданшек и ситна, нема рамена, може многу мака да види. Макар што мислам дека ќе добие. Може ќе ја уплатам ако успеам во првите два гема во живо да добијам поголем коефициент.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
И јас ја гледав против Болсова, оти ја имав пишано. Болсова, не Ерани. :( Ужасен беше мечот на многу нивоа, Ерани со сервисот, а Болсова правеше милион неизнудени. Но Ерани и ден денес е заебана со топ спиновите кога е во поен. Топчето удира во близина на линијата, и се одбива далеку и високо, жените тешко се снаоѓаат на такви топки. Жиданшек и ситна, нема рамена, може многу мака да види. Макар што мислам дека ќе добие. Може ќе ја уплатам ако успеам во првите два гема во живо да добијам поголем коефициент.
Јас ќе ја пробам и Бадоса. Знам дека Барти е Барти ама на земја она е климава и може да изгуби од доста тенисерки така да на ситно ќе ја пробам да не ми биде криво. Гауф има 2-0 со Жабур ама не ми се игра против прасето, ептен е талентирана и кога е во зона може да тепа било кого, а обично кога играм против неа и се јавуваат тие зони. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Хмм.
Ова јавна тајна е ама сепак.
Околу злоупотребата на податоци,мене лично пред некое време ми стигна дека имам остваррна добивка 1500 евра, а јас од кога се кладам не сум имала толкава сума :D
И вработените многу пати исплаќаат добивки со туѓ матичен број, па затоа се прават вакви дубари.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Хеехехехрани. Ама ми е мерак што потона пацовов како жетон, матер и ебам животот ми го има скратено.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Околу злоупотребата на податоци,мене лично пред некое време ми стигна дека имам остваррна добивка 1500 евра, а јас од кога се кладам не сум имала толкава сума :D
Ти? Што секоја недела постираш добитни тикети? Да немаш таква добивка? Немогуче!


Ок, шала на страна...

Најверојатно имаш, само не ги рачунаш тикетите.

Уплаќаш 100 денари - фаќаш 1000?

1000 денари добивка.

Да фатиш 90 вакви тикети у годината ете ти 1500 евра "добивка"

Така ги рачунаат.

А замисли па да уплатиш сингл 5000 и да фатиш 10к?

Тебе ти е 2 квота добивката, не ти делува како нешто ептен, 5илјадарки ќар само...

Ама во системот пишува дека ти си подигнал 10000 денари.

И на крај гледаш статистика и испаѓа ко да си испаднал со огромен ќар..а реалноста е друга.

Претпоставувам да рачунаш у последнава година, најверојатно стварно ќе испадне дека имаш 90к денари севкупно добиени
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Ти? Што секоја недела постираш добитни тикети? Да немаш таква добивка? Немогуче!


Ок, шала на страна...

Најверојатно имаш, само не ги рачунаш тикетите.

Уплаќаш 100 денари - фаќаш 1000?

1000 денари добивка.

Да фатиш 90 вакви тикети у годината ете ти 1500 евра "добивка"

Така ги рачунаат.

А замисли па да уплатиш сингл 5000 и да фатиш 10к?

Тебе ти е 2 квота добивката, не ти делува како нешто ептен, 5илјадарки ќар само...

Ама во системот пишува дека ти си подигнал 10000 денари.

И на крај гледаш статистика и испаѓа ко да си испаднал со огромен ќар..а реалноста е друга.

Претпоставувам да рачунаш у последнава година, најверојатно стварно ќе испадне дека имаш 90к денари севкупно добиени
Ништо не те разбрав ама знам само дека немам толкава сума на пари вкупно напраено :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Ти? Што секоја недела постираш добитни тикети? Да немаш таква добивка? Немогуче!


Ок, шала на страна...

Најверојатно имаш, само не ги рачунаш тикетите.

Уплаќаш 100 денари - фаќаш 1000?

1000 денари добивка.

Да фатиш 90 вакви тикети у годината ете ти 1500 евра "добивка"

Така ги рачунаат.

А замисли па да уплатиш сингл 5000 и да фатиш 10к?

Тебе ти е 2 квота добивката, не ти делува како нешто ептен, 5илјадарки ќар само...

Ама во системот пишува дека ти си подигнал 10000 денари.

И на крај гледаш статистика и испаѓа ко да си испаднал со огромен ќар..а реалноста е друга.

Претпоставувам да рачунаш у последнава година, најверојатно стварно ќе испадне дека имаш 90к денари севкупно добиени
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
Ништо не те разбрав ама знам само дека немам толкава сума на пари вкупно напраено :)
Како ги дрмаш по 10 коеф во последно време јас мислам дека во ден правиш по толку :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
Да праев мислиш ќе дремев на кајгана ? :D
Оти да не седиш, не те тера некој да копаш :D


Он Топик:

Westerlo 4.8 коеф може да ја пробате да ја сврти, гледав статистика повеќе напаѓаат, а имаат и традиција на меѓусебните за штимање :D
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Хмм.
Ова јавна тајна е ама сепак.
Околу злоупотребата на податоци,мене лично пред некое време ми стигна дека имам остваррна добивка 1500 евра, а јас од кога се кладам не сум имала толкава сума :D
И вработените многу пати исплаќаат добивки со туѓ матичен број, па затоа се прават вакви дубари.
samo kako podignuva kredit/brzi krediti ne mi e jasno :confused:
mene pred 3 godini mi ima zloupotrebeno podatoci od sportlife na danocnata prijava imase 1mil denar a jas so mojata licna karta da li 10denari imav podignato na kraj seto to bese plateno od sportlife a so dolkolku ne bese plateno ce trebase jas da plakam iako to e obvrska na oblozuvalnicite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom