Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
7.60 коеф. за волците против Сити :sneaky:
Не е малце потценувачки коефициентот ? Дома играат, знам дека Сити е две класи над Волвс ама мислам дека можат да се изборат барем до нерешен резултат.
И тим 1 ќе се проба на 4.40, одбраната на Сити е климава.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Знам дека ве боли кур ама денес ова го изиграв на 500че, плус Новак и Фенербахче.

Прегледај го приврзокот 267456
На фаворитите :pos: :pos: :pos:
Последните неколку слема ужасни резултати излегуваат во квалификациите. Бас сабајлето на @Chiksy^ му пишав за тоа, скроз безвезни резултати, треба прескокнување. Стразбур сите излегоа по коефициенти.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Последните неколку слема ужасни резултати излегуваат во квалификациите. Бас сабајлето на @Chiksy^ му пишав за тоа, скроз безвезни резултати, треба прескокнување. Стразбур сите излегоа по коефициенти.
Ма знам, затоа и не форсам ама ова беше баш комично. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
C. Garin - K. Nishikori 2 (1,98 sportlife)

Jezda Kei izgubi od museti ali bese maliot u nalet, denes ne gledam zosto da ne go ppbedi garin koj e klasi poslab.. go gledav kei so musetti, ocigledno ne bese vraten vo forma ali seuste si gi imase jakite forhendi i mu vrakjase na musetti, toj mec na nekolku pati snemuvase struja bas koga zalet fakjase kei..

Place za singl kvotava...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
C. Garin - K. Nishikori 2 (1,98 sportlife)

Jezda Kei izgubi od museti ali bese maliot u nalet, denes ne gledam zosto da ne go ppbedi garin koj e klasi poslab.. go gledav kei so musetti, ocigledno ne bese vraten vo forma ali seuste si gi imase jakite forhendi i mu vrakjase na musetti, toj mec na nekolku pati snemuvase struja bas koga zalet fakjase kei..

Place za singl kvotava...
Гарин не знаеш ни како изгледа на слика, а не пак како игра, ама битно ти плачело за сингл. Што е најтрагично ќе ти пројде типот ко за беља и ќе замараш по темава, али не знам зашо даваш "анализа" кога не знаеш што играч е тој карши Нишикори.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Гарин не знаеш ни како изгледа на слика, а не пак како игра, ама битно ти плачело за сингл. Што е најтрагично ќе ти пројде типот ко за беља и ќе замараш по темава, али не знам зашо даваш "анализа" кога не знаеш што играч е тој карши Нишикори.
Pa bas za toa, koj k e garin cacin...0:2 tocen za kei
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Pa bas za toa, koj k e garin cacin...0:2 tocen za kei
Имај малку одговорност, луѓе читаат тука и препишуваат типови. Не се бламирај ако не знаеш. Воопшто не е битно дали ќе го погодиш типот на Нишикори, битно е дека не знаеш ништо за Гарин (освен кој кур е тој, што и не е некое знаење) а се однесуваш како да имаш направено кариера како типстер за тенис.

Типувај тоа што пратиш и разбираш, ако нешто пратиш и разбираш.
Автоматски споено мислење:

Pa bas za toa, koj k e garin cacin...0:2 tocen za kei
Прв сет 6-0 за Гарин. Дали сега разбираш колку не разбираш, и зошто не треба да пишуваш за работи за кои немаш три чисти?
 
Последно уредено:
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Денес квалификацииве кај мажите се феноменални до сега.
Фаворитите изгазија,хендикеп гемови,сетови ,што сакаш.
Лаксонен 1.75 со оној мртвиот ,што праи по 20 дупли у меч,ок.


Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Макаби-Салзбург 2&3+

Нема потреба да го опишувам нападот на Салзбург сите знаме како играат.Од друга страна Тел Авив имаат 9 фудбалери заразени со ковид и сите се првотимци.Мислам дека лесно може да влезе типов и среќно!
 
Член од
25 август 2020
Мислења
58
Поени од реакции
51
Макаби-Салзбург 2&3+

Нема потреба да го опишувам нападот на Салзбург сите знаме како играат.Од друга страна Тел Авив имаат 9 фудбалери заразени со ковид и сите се првотимци.Мислам дека лесно може да влезе типов и среќно!
Drugar, Makabi TA ima sest(6) zarazeni fudbaleri od koi dvajca se prvotimci... Ima razlika, nemoj dezinformacii da shirish, nekoj ke ja klaj kukjata i ke treba da zivee na ulica posle...
Realna dvojka, ama ima revansh, taka da, ne e za all in
 

Kajgana Shop

На врв Bottom