Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Згрешена границана една утакмица и тикетот поминат на шалтер,смеат ли да направат квота 1 или не?
Пинг @Stefan-kobe,пошто у ЗК го уплатив.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
560
Згрешена границана една утакмица и тикетот поминат на шалтер,смеат ли да направат квота 1 или не?
Пинг @Stefan-kobe,пошто у ЗК го уплатив.
Провери го тикетот на нивната страна ќе ти покаже колку е добивката.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
Згрешена границана една утакмица и тикетот поминат на шалтер,смеат ли да направат квота 1 или не?
Пинг @Stefan-kobe,пошто у ЗК го уплатив.
Смеат.
Сеа зависи како била згрешена границата, ако е плус а требало минус одма иде квота 1, и обратно.
Вчера имавме баш таков случај кај нас...тие што убацувале ВТА Палермо, каj фаворитот со квота 1.06 ставиле хендикеп +6.5 место -6.5
Одма се наоѓаат сите кои уплатиле на тој натпревар и квота 1.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Последно коло Швајцарија 2 ја пишам Грасхоперс со ВинтерКур ГГ3+ и секако дека заврши 0:6, мамицата во газо.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Смеат.
Сеа зависи како била згрешена границата, ако е плус а требало минус одма иде квота 1, и обратно.
Вчера имавме баш таков случај кај нас...тие што убацувале ВТА Палермо, каj фаворитот со квота 1.06 ставиле хендикеп +6.5 место -6.5
Одма се наоѓаат сите кои уплатиле на тој натпревар и квота 1.
Skroz promasena granica taka sto od koga ke ja uplatis znaes deka si dobiten,ne za malce.
Go isplatija tiketot,na poveke mesta uplatena i so pomala suma da se izbegne avtorizacija.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
Skroz promasena granica taka sto od koga ke ja uplatis znaes deka si dobiten,ne za malce.
Go isplatija tiketot,na poveke mesta uplatena i so pomala suma da se izbegne avtorizacija.
Тие воопшто не ни приметиле дека има таква граница утната или па касно приметиле.
Во ваков случај најдобро е да отидеш по исплата одма штом се резултира за да не ти ја мавнат квота 1.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Тие воопшто не ни приметиле дека има таква граница утната или па касно приметиле.
Во ваков случај најдобро е да отидеш по исплата одма штом се резултира за да не ти ја мавнат квота 1.
Primetena bese i promeneta,posle odreseno vreme nekoj se zaebal so pogolema uplata pa otisol na avtorizaciia kaj sto e smeneta granicata kako sto treba.
Inace bese ping pong granica za plus gemovi 4.5,a trebase 74.5 :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
Primetena bese i promeneta,posle odreseno vreme nekoj se zaebal so pogolema uplata pa otisol na avtorizaciia kaj sto e smeneta granicata kako sto treba.
Inace bese ping pong granica za plus gemovi 4.5,a trebase 74.5 :D
О боже. Нудат плус/минус на пинг-понг.

Него пред некој ден додека ја менував една утакмица од Кина баскет, и место 186.5 од 188.5 јас додадов само шестка измеѓу и испадна 1868.5
Среќа па рано насабајле па и не приметиле кладионичариве.

Него ме чуди како ЗК воопшто ги исплаќа тие тикети. Кладилниците се заштитени со правила од Гејминг Агенцијата за вакви случаеви.
Имаше тука на форумов еден во Евротип или како и да се викаше кладионата, фатил стотици илјади на Колеџ баскет што уплаќал четвртина плус, а таму се играат две полувремиња само. Нормално, си ги доби своите 30мкд назад.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
О боже. Нудат плус/минус на пинг-понг.

Него пред некој ден додека ја менував една утакмица од Кина баскет, и место 186.5 од 188.5 јас додадов само шестка измеѓу и испадна 1868.5
Среќа па рано насабајле па и не приметиле кладионичариве.

Него ме чуди како ЗК воопшто ги исплаќа тие тикети. Кладилниците се заштитени со правила од Гејминг Агенцијата за вакви случаеви.
Имаше тука на форумов еден во Евротип или како и да се викаше кладионата, фатил стотици илјади на Колеџ баскет што уплаќал четвртина плус, а таму се играат две полувремиња само. Нормално, си ги доби своите 30мкд назад.
Za ovoj slucaj, majkata na deckoto digna fama na socijalnite mrezi hahaha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom