Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.579
Ајде за нештата да станат појасни, ќе откријам некои детали.
Незнам дали претходно го имам кажано ова, моментално работам како Pregame Sports Trader или кај нас попознато како Авторизација.
Кладилницата за која работам оперира во 6 земји (Италија, Романија, Белгија, Кипар, Хрватска и Данска), а наскоро се надеваме дека ќе отвориме и во Шпанија,ма да иако се беше спремно, коронавирус поремети па сега не се знае дали и воопшто ќе отвараме. Небитно тоа.
Јас вршам авторизација за две земји (Хрватска и Кипар) и плус вршам подршка во Романија.

Муабетиве за 2 во 1 ви се буквално како да сум во Златна Копачка и ги слушам старине пијандури како зборат за местените текми зашто ги бутнало квота 1.25
Еве веќе скоро година дена како вршам авторизација, имаме секојдневно уплати на 2-1;1-2, па имало и добри добивки, ама ниту еднаш тоа не било доволно да се означи како сомнителна.
А и тоа како е битно да се означи сомнителен бет кога работиш за бетинг компанија.
Кога ме промовираа во Pregame Trader потпишав изјавa дека никогаш нема да ги користиме информациите од IBIA за сомнителни натпревари со цел за лично збогатување.
Секој кој нема да пријави сомнително кладење, многу лесно може да загуби работа и лиценца. Значи не се заебаваат со тоа агенциите кои регулираат обложување.
Еден колега е моментално под истрага, затоа што копирал тикети од некој играч во Белгија, ги уплаќал во друга кладилница, и сега можно е да ја загуби лиценцата и никогаш да не се вработи во гејминг индустрија. Воопшто не ги интересира дали си направил профит или си изгубил, едноставно, не смееш да се кладиш на сомнителни натпревари а ниту да споделуваш такви доверливи информации.
Кога зборам за сомнителен бет, мислам и на бет од 50-100 € за некои си уплати на тенис ИТФ, виетнамска фудбалска лига и такви некои азијатско-афрички лиги.
Делиме информации со кладилници како бет365, пинакл, сбобет, бетвеј, вилијам хил, типико и и гарантирам ништо сомнително не поминува туку така.
Од друга страна, сомнителни натпревари од висок ранг НЕМА!

Најмногу се мести на голови, точно е.
Нов тренд се картоните, нормално, таму само судијата ти треба, па затоа и ретко можеш да најдеш жолти картони за ниските лиги.
Но фудбалот во споредба со индивидуалните спортови, речиси и да не се мести.
Тенисот е број 1, а истотака се мести и во овие боречкиве спортови, голф, и некои други ситни спортови како пинг-понг и дартс.

Кога збориме за балканот, не памтам премногу сомнителни натпревари, ама знам еднаш се појави од Македонска женска Лига, мислам дека тие ЖФК Драгон беа со не ми текнува кој, имаше сомнителни уплати во Романија на 3+ прво, 5+ цела, домаќинот да даде 3 или повеќе голови и кога кажувам сомнителни тоа беше неколку стотина евра...
Да проба некој 20-30 илјади евра као што зборите, гудбај, има лигата да ја избришеме од систем за понуда.
Знае да се појави и на ниските лиги во Украина, Русија, Белорусија, Молдавија...но ретко, стварно ретко.

Имам и некои слики, ама нажалост форумов го отварам и од работа, па неможам да споделувам тука.
Здравје, во некои други прилики би ви покажал како изгледа пријава за сомнителен натпревар и како сето тоа се спроведува во комуникација со IBIA.
IBIA е организација која се бави со истрага на сомнителни натпревари се со цел да се заштити спортот и кладилницте од местенки, ма да повеќе ми изгледа како да е за да се заштитат кладилниците. :)
Еве ви линк до IBIA, има мапа за сомнителни натпревари од првиот квартал во 2020 па ќе добиете малку претстава за местењето и на што се се мести.
Чисто ме интересират дали примавте и какви уплати на Ерменска лига (ако паметиш и ако смееш нормално) и зашто ја немат кај овие ИБИА воошто на мапава(можда и ја погрешно глеам и незнам кај да барам точно).Таму и слеп ке видеше какви пиздарии се дешаваа не за џабе ја прекинаа лигата онаа втората(испофатија куп клубови и ке бидат исфрлени,играчи суспендирани итн)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.630
Поени од реакции
21.943
Чисто ме интересират дали примавте и какви уплати на Ерменска лига (ако паметиш и ако смееш нормално) и зашто ја немат кај овие ИБИА воошто на мапава(можда и ја погрешно глеам и незнам кај да барам точно).Таму и слеп ке видеше какви пиздарии се дешаваа не за џабе ја прекинаа лигата онаа втората(испофатија куп клубови и ке бидат исфрлени,играчи суспендирани итн)

Има на мапата една од Ерменија фудбал. Во Азија се сместени. Претпоставувам е тргната од понуда по брза постапка низ кладилниците кои се на листата како дел од IBIA.

Кај нас не ја нудевме во Хрватска, Романија и Кипар. Избегнуваме такви лиги.
За Италија, Белгија и Данска незнам, немам допирна точка со кладилниците во тие земји, ама не се сеќавам да сум чул некои такви сомнителни бетови.
Имавме и периодов многу заебанции со пинг понг оние Сетка Куп, Украина Куп и Exhibition Tennis. Особено Exhibition Russia Liga Pro
Доаѓаш сабајле на работа, квотите испревртени, а имаме играчи што уплаќаат под лимит и не иде на авторизација.
Додека да смениш квотите, они стаиле 3 ливчиња по 99.99€, знаат дека 100€ е лимитот таму.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
Имавме и периодов многу заебанции со пинг понг оние Сетка Куп, Украина Куп и Exhibition Tennis. Особено Exhibition Russia Liga Pro
Доаѓаш сабајле на работа, квотите испревртени, а имаме играчи што уплаќаат под лимит и не иде на авторизација.
Додека да смениш квотите, они стаиле 3 ливчиња по 99.99€, знаат дека 100€ е лимитот таму.
Сите дознаа за ова и лимитите на б365 се мали. Во април кога уплаќав немаше утакмица а да неуспеам да земам за 2м 1500$
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Има тука уште анализирање и давање дневни типови или чисто онака се прави маабет ?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.526
Челзи ГГ и двата тима да имаат по 2+ жолти ако може некаде да се искомбинира ова :свиркам:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.630
Поени од реакции
21.943
Има тука уште анализирање и давање дневни типови или чисто онака се прави маабет ?
Чекаме НБА да почне, Илз да се врати па маме да им ебеме на поени.
Stay tuned...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Чекаме НБА да почне, Илз да се врати па маме да им ебеме на поени.
Stay tuned...
Оуу ни рибино масло, кантарион, алое вера не помагаат при опекотини од ваков степен. (y)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Чекаме НБА да почне, Илз да се врати па маме да им ебеме на поени.
Stay tuned...
Da mu go pusis ti na ilz.
Автоматски споено мислење:

Оуу ни рибино масло, кантарион, алое вера не помагаат при опекотини од ваков степен. (y)
I ti da mu go pusis na ilz.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Има на мапата една од Ерменија фудбал. Во Азија се сместени. Претпоставувам е тргната од понуда по брза постапка низ кладилниците кои се на листата како дел од IBIA.

Кај нас не ја нудевме во Хрватска, Романија и Кипар. Избегнуваме такви лиги.
За Италија, Белгија и Данска незнам, немам допирна точка со кладилниците во тие земји, ама не се сеќавам да сум чул некои такви сомнителни бетови.
Имавме и периодов многу заебанции со пинг понг оние Сетка Куп, Украина Куп и Exhibition Tennis. Особено Exhibition Russia Liga Pro
Доаѓаш сабајле на работа, квотите испревртени, а имаме играчи што уплаќаат под лимит и не иде на авторизација.
Додека да смениш квотите, они стаиле 3 ливчиња по 99.99€, знаат дека 100€ е лимитот таму.
So e rabotava so ovie turniri pogotovo Setka i TT cup,zaso naednas taka se vrtat kvotite(na pr. bilo 3.40 sabajle da tepa 15 min pred start 1.30 kvota)? Golemi uplati ili mestat i ovie na golemo.Bajagi pari napraviv na ovie,nasive kladilnici spijat so menjanje kvoti.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.630
Поени од реакции
21.943
So e rabotava so ovie turniri pogotovo Setka i TT cup,zaso naednas taka se vrtat kvotite(na pr. bilo 3.40 sabajle da tepa 15 min pred start 1.30 kvota)? Golemi uplati ili mestat i ovie na golemo.Bajagi pari napraviv na ovie,nasive kladilnici spijat so menjanje kvoti.
Незнам точно, многу малку инфо имаше за тие турнири.
Ние не дававме големи уплати, и ако не се лажам минимум 4 парови мислам дека ставивме за комбинација.
ТТ куп беше ужас, сетка ај, имаше промени ама не како ТТ куп. Сега откако се вративме во нормала, нудиме само Пинг Понг Челенџер Ошсенхаусен.
Него, познато ми е дека спијат со мењање квоти. Т.е. Моцарт се добри, ама Златна Копачка е доста спора. Спортлајф незнам, нив ги нема во листата каде стигаат алерти.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Незнам точно, многу малку инфо имаше за тие турнири.
Ние не дававме големи уплати, и ако не се лажам минимум 4 парови мислам дека ставивме за комбинација.
ТТ куп беше ужас, сетка ај, имаше промени ама не како ТТ куп. Сега откако се вративме во нормала, нудиме само Пинг Понг Челенџер Ошсенхаусен.
Него, познато ми е дека спијат со мењање квоти. Т.е. Моцарт се добри, ама Златна Копачка е доста спора. Спортлајф незнам, нив ги нема во листата каде стигаат алерти.
Златна Копачка,бајаги спие а демек зимаат квоти од јак провајдер.
А ги нудат сите овие сумљиви турнири,само што некад има false alarm на квотата па некад треба и да избегнеш такви :D
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Златна Копачка,бајаги спие а демек зимаат квоти од јак провајдер.
А ги нудат сите овие сумљиви турнири,само што некад има false alarm на квотата па некад треба и да избегнеш такви :D
A sto ustvari se desava so turnirive table tenis u ukriana moze nekoj podetalno da objasni? Kako mestat so se desava so kvotite kako se pravi dubarata ustvari?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom