Кладилница (Генерална дискусија)

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Fenerbahce Beko Istanbul: Nikola Kalinic, Leo Westermann and Jan Vesely are out due to injuries. Nando De Colo was also erased from the game by club doctors on Thursday morning

Khimki Moscow Region: Timofey Mozgov and Petr Gubanov are still sidelined with injuries. Janis Timma is back with the team but Alexey Shved will not play against Fenerbahce.
Znaci ovaa najubavo da ne se cepka

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Fenerbahce mora da pobedi denes na domasen teren ednostavno ako sakaat da ostanat vo igra za top 8.
Im zamina vozot ako izgubat denes.
Kaj Himki Timma od povreda se vrakja a i Shved ne mu igra.
Gi pametime kakvi bea Himki bez Shved prethodnata sezona.
Mora da pobedat.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Сигурица бајовци, нема шанси за промашај.
Трк дури не е почната.

1574971848176.png
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Да ви дам ја една сигурица за во иднина кој играт онлајн
Арсенал на корнери плус влегвит ко алва особено ко е поставен ко фаворит
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Сигурица бајовци, нема шанси за промашај.
Трк дури не е почната.

Прегледај го приврзокот 223652
Чоек озбилно ќе те сфати бе :D

Чист 1 е ова, на тикет ги имам башка.

Далас се една класа над Бафало, особено дома..

Не дека не може да влезе, ама далеку од сигурица е ова...да беше 10.5 хендикепов ајде, ама..

Тапа се Бафало ептен, се надевам во плејоф кога/ако влезат ќе ги преценет па да се игра против нив
Автоматски споено мислење:

Нвм, ќе си ги изедам зборовите :D

едит: Дап, тотално заслужено мајкоебавање од страна на Бафало, баш очекував дека под "големите светла" на Тенксгивинг ќе се сјебат, ипак се неискусна екипа ама ете баш денеска докажаа дека рекордот не е само поради тоа што играа со срање екипи
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
:D
Чоек озбилно ќе те сфати бе :D

Чист 1 е ова, на тикет ги имам башка.

Далас се една класа над Бафало, особено дома..

Не дека не може да влезе, ама далеку од сигурица е ова...да беше 10.5 хендикепов ајде, ама..

Тапа се Бафало ептен, се надевам во плејоф кога/ако влезат ќе ги преценет па да се игра против нив
Автоматски споено мислење:

Нвм, ќе си ги изедам зборовите

едит: Дап, тотално заслужено мајкоебавање од страна на Бафало, баш очекував дека под "големите светла" на Тенксгивинг ќе се сјебат, ипак се неискусна екипа ама ете баш денеска докажаа дека рекордот не е само поради тоа што играа со срање екипи
Cmon man, it's the Clapper!:icon_mrgr:

Иначе најозбилен бев:D. Очекував 2 до 3 да биде хендикепот, видов 6,5 плус confirmation bias од Ивковиќ и Булиќ во Фрст Даун и знаев дека на 9,5 нема никакви шанси за промашај.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
1575046602016.png



Се надевам ќе стават квоти за кладење на изборите следна година

over/under број на пратеници на партии :kafence::kafence:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Denes Kiel i Kielce ziceri rakomet 1.30 i 1.20 ne e loso, se dumam dali uste Bayern da ja igram 1 da ima 2 koef.
Автоматски споено мислење:

Se nadevam ke isposhtova Kielce, Kiel i Bayern na 1000€.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
2,4 kvota za Bidasoa u gosti so Eurofarm.. nesfatlivo mi e zs e tolku golema, dali so kombiniran sostav ke dojdat? Cista 2ka e ova posto Eufarm se kamenja
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
2,4 kvota za Bidasoa u gosti so Eurofarm.. nesfatlivo mi e zs e tolku golema, dali so kombiniran sostav ke dojdat? Cista 2ka e ova posto Eufarm se kamenja
Големи се шансите дека стварно ќе дојдат со комбиниран/лимитиран тим пошто веќе се прво место во групата и нема за што да играат.

Плус, квотата е ептен скокната од пред пар дена така да скоро сигурно ќе играат со втор тим
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Големи се шансите дека стварно ќе дојдат со комбиниран/лимитиран тим пошто веќе се прво место во групата и нема за што да играат.

Плус, квотата е ептен скокната од пред пар дена така да скоро сигурно ќе играат со втор тим
Sto znam be mame mu, so nasive ne si na nikako, mozat i da izgubat posto drugive bez pritisok ke igraat baska mladite sakaat da im se pokazat.. od eurofarm ke zavisi, ako vlezat salabajzerski ke izgubat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom