Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Belasica Renova 1 1.90 188bet јас ја имам на 1.80 ДНБ ама мислам ќе тепат.Во СЛ е блокирана.

Renova will miss 4 players including their top scorer Stojanovski Vlatko.Belasica are hometown of our prime minister so they have strong sponsor and dangerous people in the club.If they want they can win most of the points at home i think that Renova without these player will have hard time adjusting to hot pitch at Belasica
Нека уживат играчите на Ренова во карантинот сега. :rolleyes:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Нека уживат играчите на Ренова во карантинот сега. :rolleyes:
Со неферски потег дојдоа до победа Беласица, 78 минута играч на Беласица падна како покосен при дуел, сите очекуваа Беласица да ја исфрли топката во аут за да се укаже лекарска помош на играчот, застанаа буквално сите... топката одејки накај аут линијата ја зеде играч на Беласица и имаше слободен простор према шеснаесетникот затоа што сите очекуваа исфрлање во аут , им влезе у шеснаесет и изнуди пенал по игра со рака... крајно неспортски потег, на тој потег изреагира и играчот на Ренова и заработи црвен... инаку рамноправен аматерски дуел, дури поседот беше на страна на Ренова Беласица играа на своја половина во најголем дел од натпреварот...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Dosta se Morman, Kalinic i Williams. Ke te ispratam na 2 stotki :)[DOUBLEPOST=1542897949][/DOUBLEPOST]
Strawbery na 10.5 ne treba lesno da prefrli ako e povreden Hana ?
Треба, исто и Баез на 7.5 е добра опција за +. Лучич треба да пребаци 9.5.
Од дербиво , Принтезис и Ледеј на 12.5 и 7.5 се добри за плус, кај Реал Кампацо и Руди добри плуски исто. Евротип ова.
Меккалум може да се проба +9.5, Ларкин и Мицич не се добри дефанзивци.
Кај Макаби ваљда Обрајант , 9.5+ во Моцарт. Во Евротип пациентот Калоиаро плаче за минус на 8.5
До после има време да се искомбинираат сите овие :D
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Со неферски потег дојдоа до победа Беласица, 78 минута играч на Беласица падна како покосен при дуел, сите очекуваа Беласица да ја исфрли топката во аут за да се укаже лекарска помош на играчот, застанаа буквално сите... топката одејки накај аут линијата ја зеде играч на Беласица и имаше слободен простор према шеснаесетникот затоа што сите очекуваа исфрлање во аут , им влезе у шеснаесет и изнуди пенал по игра со рака... крајно неспортски потег, на тој потег изреагира и играчот на Ренова и заработи црвен... инаку рамноправен аматерски дуел, дури поседот беше на страна на Ренова Беласица играа на своја половина во најголем дел од натпреварот...
Го казнија Мишковски оти многу паметен испадна.Многу луѓе изгубија пари на 1во1 зеде идиотот гол даде.Ова денес беше чиста местенка ама не ја напишав како таква оти ако невлезеше ќе ми јадеа курот тука.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Го казнија Мишковски оти многу паметен испадна.Многу луѓе изгубија пари на 1во1 зеде идиотот гол даде.Ова денес беше чиста местенка ама не ја напишав како таква оти ако невлезеше ќе ми јадеа курот тука.
Па ако е местенка како може да не влезе?[DOUBLEPOST=1542900339][/DOUBLEPOST]
Компир : 6 втор сет. Ја погоди. :aplauz::icon_mrgr:
Да ја знаевме оваа:
https://www.rezultati.com/utakmica/rmM18daU/#detalji
че бевме богати.
Јас изиграв:
https://www.rezultati.com/utakmica/O4xcez2P/#detalji 53.5+ на 1350 ден.
Што е најтрагично на 3-2 ми светна да ја играм 2ка ама викам бегај Грци гони ги. :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Како е возможно онакво издание да има Јокич.Цццццц
Не ни фрлал братов.
Многу нестабилен е на психа, има огромни падови кои траат подолг период.Променлив до максимум
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Па ако е местенка како може да не влезе
Верувај можи посебно во фудбалот.Ми се има десено од прва рака инфо и да не ја завршат работата,воглавно се мести со 3-4 играчи плус голман.Ете денес Ѓорче платен судија па неуспеаа со 2 пенали да тепаат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Како е возможно онакво издание да има Јокич.Цццццц
Не ни фрлал братов.
Многу нестабилен е на психа, има огромни падови кои траат подолг период.Променлив до максимум
Животот го ставам дека мести Јокиќ. Примети само колку пати кога е паблик бет односно кога игра против екипи кои немаат центар НЕ ШУТИРА, не му се игра... Вчера Милсап забава си правеше, 2000 пати шутна.[DOUBLEPOST=1542900625][/DOUBLEPOST]
Верувај можи посебно во фудбалот.Ми се има десено од прва рака инфо и да не ја завршат работата,воглавно се мести со 3-4 играчи плус голман.Ете денес Ѓорче платен судија па неуспеаа со 2 пенали да тепаат.
Не ти се добри инфата тогаш.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Животот го ставам дека мести Јокиќ. Примети само колку пати кога е паблик бет односно кога игра против екипи кои немаат центар НЕ ШУТИРА, не му се игра... Вчера Милсап забава си правеше, 2000 пати шутна.[DOUBLEPOST=1542900625][/DOUBLEPOST]
Не ти се добри инфата тогаш.
Нема врска ете Ставрогин имаше местена Металург еднаш па неуспеаа да ја завршат работата.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Верувај можи посебно во фудбалот.Ми се има десено од прва рака инфо и да не ја завршат работата,воглавно се мести со 3-4 играчи плус голман.Ете денес Ѓорче платен судија па неуспеаа со 2 пенали да тепаат.
Секоја чест чим само ти имаш инфо од прва рака сегде. Дури од 5 утакмици прва лига 4 се местени и сите ги имаш. Е секоја ти чест, Џаро. Местена била 1-1 го казниле Мишковски што дал гол. Што нема да видиш и прочиташ. Ѓорче местена 2 пенали и црвен и неможеле да тепаат и не испадна. Добри местени натпревари имаш на кои се тресеш дали ќе испаднат или не. Момак ако утакмицата е местена се знае дека излага што туку трескаш во претходниот пост погоре? Што не ја пиша и Вардар дека ти ја јавија? Они у криза и неисплатени плати Работнички им фрлиле некој денар да ги тепаат и ете ја излезе и таа дојава. Ебате дојавите.
Читај си го @Riddler и свиркај си остави ги дојавите што ги имаш следен пат нема да ти излезе среќно како денеска можда, ќе се заглавиш под лихва и ајт отиде курбан. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom