Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
@Stefan-kobe Не е добра двојка утре овај даблот екзибициите ?? Бердих/Надал - Кирјос/Сок играат како што гледам Кирјос/Сок имаат играно заедно а и имаат тепано добри играчи во дабл..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.075
@Stefan-kobe Не е добра двојка утре овај даблот екзибициите ?? Бердих/Надал - Кирјос/Сок играат како што гледам Кирјос/Сок имаат играно заедно а и имаат тепано добри играчи во дабл..
Од се живо за кладење до егзибиција ти дојде? :pos: Како може некој да знае на каква нога ќе е Киргиос или било кој од останатите тројца? :D Егзибиција е побогу, се може да се случи.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Од се живо за кладење до егзибиција ти дојде? :pos: Како може некој да знае на каква нога ќе е Киргиос или било кој од останатите тројца? :D Егзибиција е побогу, се може да се случи.
Јебига ми се гледа како добра двојка мечов .. над 2 квота плус некако ме чуди што го одбрале Надал место Тим за дублов..
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Јебига ми се гледа како добра двојка мечов .. над 2 квота плус некако ме чуди што го одбрале Надал место Тим за дублов..
Пошо Тием игра порано сингл,а и квотата е оправдана пошто демек Бердих домаќин(у Прага се одржува) и затоа се мали фаворити Бердих/Надал :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Пошо Тием игра порано сингл,а и квотата е оправдана пошто демек Бердих домаќин(у Прага се одржува) и затоа се мали фаворити Бердих/Надал :D
Поентата ми беше зошто Надал не го ставиле да игра сингл место Тим знам дека игра сингл во 13:00
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Поентата ми беше зошто Надал не го ставиле да игра сингл место Тим знам дека игра сингл во 13:00
Ќе се игра 3 дена и ваљда најинтересното се чува за крај,а и сигурно јакиве играчи си одлучуваат
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Будуќност - Морнар 1 (1.60) H1 -3.5 (1.90)

Морнар во недела има гостување во Русија кај Саратов, мечот започнува во 14:00. Од Морнар бараа суперкупот да започне порано за да имаат време да се одморат бидејќи играат квалификации за фиба лига на шампионите, но беа одбиени.

Веројатно треба да изгубат вечер и утре да тргнат за Саратов каде играат во недела од 14:00.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе луѓе 2 милиона афќаат у моцарт ја не можам тикет да убодам. Дај ГОЛ У ПРВО СВИНДОН ИЛИ ПРИМИ ИЛИ СВЕ ДА ВИ ЕБАМ МАГИИ ЧУДА ВРАГОВИ!
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Будуќност - Морнар 1 (1.60) H1 -3.5 (1.90)

Морнар во недела има гостување во Русија кај Саратов, мечот започнува во 14:00. Од Морнар бараа суперкупот да започне порано за да имаат време да се одморат бидејќи играат квалификации за фиба лига на шампионите, но беа одбиени.

Веројатно треба да изгубат вечер и утре да тргнат за Саратов каде играат во недела од 14:00.
Лаганини. Лапај кикирики.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.051
Поени од реакции
36.500
Еспањол - Депортиво - 1
Многу добро изгледа Еспањол на теренот без обзир на табелата, малце фалеше да ги пукнат Вилареал во минатото коло во гости. Депор оваа сезона заедно со Малага до сега ги имаат најлошите одбрани со по 11 гола примени на 5 натпревари. За кец е 2 коеф.

Лас Палмас - Леганес - 1
Слична ситуација како горната, само шо Леганес има подобра одбрана. Лас Палмас изигра супер утакмица во гости кај Севиља минатото коло, малце им фалеше и за победа на пар пати со контрите али имаа среќа у гз андалузијците и дадоа гол каков што влегува 1 од 500. За кец е 2.15 коеф.

Овие две горе се за утре, ги додавам Лион 1 и Реал 2 за денес и имам 6.70 коеф, го пуштам на 20 евра. И Лион и Реал играат против екипи без одбрани, а и на двете им е потребна победа како вода у пустина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom