Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Избегавам да играм на Надал иако навивам за него, ама денес ако изгуби повеќе од 3 гема по сет нека се убие. Лајовиќ нема како да креира поени против него, можда ќе добие чат пат некој евтин поен од сервис, али тие поени на прсти ќе се бројат. Во размените нема што да бара Дуле, Рафа ќе го разнесе со својот форхенд, а Дуце башка има на бекендот огромна маана и ќе треба да го удира топчето од метар над главата. Прв меч му е на Рафа на турниров ама ебем ли га, ќе го играм на 27.5 па ако заебе да е жив и здрав.

Вчера онаа курвана Возниацки ја играм 18.5-, 6-1 прв сет, 4-3 и сервис у втор и 4-5 и праи аматеркана за после нормално 7-5 да тепа и да заврши на граница.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Контра хендикепи на сетови или гемови? Пример оваа Никулеску против Младеновиќ има 1.65 коефициент да земе сет, а 1.55 на 2ка со 4.5 хендикеп во гемови.

Пологично ми изгледа сет да зема...
Тоа е заебано за шо да се одлучиш,јас ја изиграв 2ка на 3.5,зашто може да се деси некој тесен сет 7:6 па после 6:4 :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Избегавам да играм на Надал иако навивам за него, ама денес ако изгуби повеќе од 3 гема по сет нека се убие. Лајовиќ нема како да креира поени против него, можда ќе добие чат пат некој евтин поен од сервис, али тие поени на прсти ќе се бројат. Во размените нема што да бара Дуле, Рафа ќе го разнесе со својот форхенд, а Дуце башка има на бекендот огромна маана и ќе треба да го удира топчето од метар над главата. Прв меч му е на Рафа на турниров ама ебем ли га, ќе го играм на 27.5 па ако заебе да е жив и здрав.

Вчера онаа курвана Возниацки ја играм 18.5-, 6-1 прв сет, 4-3 и сервис у втор и 4-5 и праи аматеркана за после нормално 7-5 да тепа и да заврши на граница.
Добра таа аматерката, грда ко гроб, ама талентирана.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Ставро дај нешо за денес бро, не ме нервирај со романски курви. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
На 30 се пласираше првпат на некој ГС,на сите до 2ра квалификациона едвај стигаше :D
Сега сериозно, имаше капацитет за подобри резултати, ама кај многу спортисти волјата не е толку силна за да жртвуваат многу од животот заради успех. Да не спомнувам ликови како Гулбис, бидејќи оваа ни на сон не беше толку талентирана, чисто како пример.[DOUBLEPOST=1504007294][/DOUBLEPOST]
Ставро дај нешо за денес бро, не ме нервирај со романски курви. :D
Гибс да ја добие Чепеде или како веќе се изговара, Осака да покрие хендикеп со Кербер, Богдан да ја добие Таусенд, Жанг да ја добие Лисицки.

Една ќе погодам од четирите. :D
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Гибс да ја добие Чепеде или како веќе се изговара, Осака да покрие хендикеп со Кербер, Богдан да ја добие Таусенд, Жанг да ја добие Лисицки.

Една ќе погодам од четирите.
Не реков да дадеш нешто што ќе ме заебе бе. :kuracc: Види го на Гибс се клади :D :D Ај ќе зеам нешто од ова на народњак.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не реков да дадеш нешто што ќе ме заебе бе. :kuracc: Види го на Гибс се клади :D :D Ај ќе зеам нешто од ова на народњак.
Гибс ја плесна во квалификациите Наоми Броди, би требало да добие со овој грдиот штрумф.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
84
Thiem 3:0 @ 1,40
Karlovic 1 @ 1,34
Berdych 1 @ 1,27
Kyrgios prv set 1 @ 1,20
Nadal 27,5 - @ 1,90
Вк. коефициент: 5.43
После неделната нервоза со ѕвезда-партизан да се пробам со тенис малку:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Гибс ја плесна во квалификациите Наоми Броди, би требало да добие со овој грдиот штрумф.
Јакиот играч Броуди, летва летвосана не може повеќе од три удари да издржи.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Јакиот играч Броуди, летва летвосана не може повеќе од три удари да издржи.
Не е така, има одличен еднорачен бекенд и солиден сервис. Плус, гледам Гибс играла протов Чепеде на бетон, и ја дупнала главата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom