Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Оние греојте Копенхаген со играч помалку им дадоа 2 гола, во Истанбул ќе биде страшно. Луѓето ги фати некоја еуфорија, но македонскиот клупски фудбал е катастрофа.
во СпортЛајф е 2.12, и јас мислам дека би требало без проблем да влезе, и во Скопје доминираа Фенер ама Вардар некако издржаа и со малку среќа дадоа 2 гола. Ќе се испосерат во таа атмосфера, не верувам да издржат..
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Ставрогин кога и да предложи нешто наопачки оди слично како и Џони,дај боже да не сте во право.Фенербахче 13 утакмици по ред прима гол очекувам и денес А ако не примиме рано гол ќе биде топ,а со еден хол наш не очекувам 4 да дадат....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Фенер ама баш со ништо не импресионира на почетокот на сезоната, очајни се. Е сега, и покрај тоа се поквалитетен тим од Вардар и би требало да победат, но дали ќе биде добро за пролаз даље останува да видиме. 2-0 е заебан резултат, еден гол да даде Вардар и ќе биде белај работата за Фенер. Лично не би се кладел да тепа 3 разлика Фенер поради тоа што Вардар сигурно ќе игра повлечено, а против бункери знаеме како бидува во фудбалот. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Фенер ама баш со ништо не импресионира на почетокот на сезоната, очајни се. Е сега, и покрај тоа се поквалитетен тим од Вардар и би требало да победат, но дали ќе биде добро за пролаз даље останува да видиме. 2-0 е заебан резултат, еден гол да даде Вардар и ќе биде белај работата за Фенер. Лично не би се кладел да тепа 3 разлика Фенер поради тоа што Вардар сигурно ќе игра повлечено, а против бункери знаеме како бидува во фудбалот. :D
4-0 или 5-1 ќе заврши.
 
M

MD_

Гостин
Денес Фенербахче би требало да добие 3 разлика со Вардар, 2.04 е коефициентот моментално. Мислам дека потоп ќе им се деси во Истанбул.
И Турскиве тимови не се многу стабилни, вчера за ГГ имаше 2.9 коефициент на интернет што мислам има солидни шанси да излезе

Легија или Ајакс која да се брка 2ка денеска ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И Турскиве тимови не се многу стабилни, вчера за ГГ имаше 2.9 коефициент на интернет што мислам има солидни шанси да излезе

Легија или Ајакс кој да се бркаат 2ка денеска ?
Не знам како Вардар ќе даде гол денес, освен ако нема автогол повторно. Ајакс треба да добие, само коефициентот е под 1,9 моментално, некако малку ми се гледа.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Легија..истата шема како со Карабак и Спортинг претходно..дома нерешено да го заеби цел кладилничарски свет,на гости лагано двојче на 2 коефициент
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Легија..истата шема како со Карабак и Спортинг претходно..дома нерешено да го заеби цел кладилничарски свет,на гости лагано двојче на 2 коефициент
Џонка, доста бе со цел свет. Сериозно ти велам, скроз ти нема врска муабетот.
 
M

MD_

Гостин
Не знам како Вардар ќе даде гол денес, освен ако нема автогол повторно. Ајакс треба да добие, само коефициентот е под 1,9 моментално, некако малку ми се гледа.
Колку треба за еден гол, не изгледа многу добро одбраната на Фенер и првата утакмица Вардар на контрите можеше многу повеќе плус волејот на Берсегјан беше добар

На Ајакс и јас гледам паднат сега коефициентот, веројатно оти има инфо дека Јунес е спремен за утакмицава

Легија..истата шема како со Карабак и Спортинг претходно..дома нерешено да го заеби цел кладилничарски свет,на гости лагано двојче на 2 коефициент
Легија може пак нерешено и на продолжение да одат, а Ајакс освен победа нема друга опција а не ми се верува да останат без Европа лига
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Легија може пак нерешено и на продолжение да одат, а Ајакс освен победа нема друга опција а не ми се верува да останат без Европа лига
Тие Шериф Тираспол се тешка беда од екипа и не знам како успеаа да извадат реми во Полска...не верувам дека повторно ќе извадат позитивен резултат
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.301
Фенербахче - Вардар 1+пп &3+
Звезда - Краснодар 1+пп & 2+
@2.19
15к

Ноу ченс ту луз.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ти ебам Легијата.Цело време напаѓаат,а една асална акција не направија и сега за само три минути два жолти еден слепец и црвен.:bravobe::facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom