Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ова копилево Гудуриќ го играм 3 пати сезоава плус и едната со Милано 5 поена со Паатанаикос 3 сеа 0 имат све му ебам впичка на другите утакмици ко не го играв све излегвеше плус
Nema da e omsk 2 denes ? Kako sto citav ovie slovan dosta povredeni imale a i igraa vcera a gostive imaa 3 dena odmor


Sent from my thor using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.053
Поени од реакции
36.510
Еве едно оптимистичко за 2та дена за 100че. :D

Сити - 1
Барса - 1
Лестер - 2
Валенсија - 1
Сасуоло - 1
Билбао - 1

Коеф околу 70. :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Кил и Сегед треба да се СИГУРИЦИ(викам ТРЕБА зошто послендиот месец во ЛШ имаше толку изненадувања и луди резулати колку шо немаше во цела измината ланска сезона,ЈЕБЕ ЛУД ЗБУЊЕНОГ резултатите беа),ваљда ќе се "среди пазарот".
Кил мора да се врати во нормала,не е исто дали си 4ти или 5ти на крај,а поразот во Полска мора да го наплатат со камата.
Се освен победа на СЕГЕД ќе е тежок криминал денес,во Цеље ги рашлапаа со 6 разлика,денес во фул состав на домашен терен со свирчиња,сирени и оние за штракање ќе грми ПИК СЕГЕД,ПИК СЕГЕД:cujte:,треба да е лаганица оваа.
Ла Риоха ТАКОЏЕ ФИКС БРАТЕ,Металург со отепана бековска линија нема шо да бара во Шпанија,реално,иако е во криза Ла Риоха,ама сеа без Кузмановски,со само два нормални бека кои можат да испуцаат тешко против вториот во Шпанија,треба да е лаганица и оваа,со мала доза на резерва зошто ОДБРАНАТА НА ЛА РИОХА Е ТЕЖОК КРИМИНАЛ,ништо не играат.
Ваљда денес на меч кој решава се за пласман во бараж нема да се брукаат,оваа победа треба да е и со некоја разлика од барем 2 гола за Ла Риоха.
Барса не губи денес од ПЕ СЕ ЖЕ па јанамајка да е,треба и да тепаат,ама за секој случај некој доплнителен хендикеп за Барса ќе се земи,за секој случај.
Многу е ако тепа Парис и во Блауграна,реално и овде ако тепаат свака част,но сепак Барса не е Веспрем,во Унгарија Веспрем со само 3 играчи во ротација на бек имаше шанса да тепа,последна секунда Уве закуца за победа на Парис.
Јас одам со хендикеп за Барса,за оние со ПОГОЛЕМИ ТАШАЦИ и чист 1,2.30 е мислам/
Недела
Веспрем треба да е лаганица,ама овие Силкеборг се луда екипа,касапи во вистинска смисла,а Веспрем се мачи во гости,за 1.25 не се исплаќа,иако барем 90% е двојка.
Мотор треба да е чист кец,мора да тепаат,иако имаат и предност од 2 разлика на табела,но сепак изгубија таму 3 разлика,овде ќе се вадат,ама за 1.15 не се исплаќа да се тресиш,некни беше 1.40 кецот.
Вардар не би требало да изгуби,дури и некако како фаворити ми изгледаат,ама се бива.
Некој хендикеп на Вардар треба да покрие добар фикс.
Германија
РНЛ 1
Шпанија
Адемар
ЖЕНИ
Австрија-Македонија 1
Македонска Лига(за оние шо играат не интернет)
Борец-Еурофарм +53.5
Добра беше за играње хен 1 за Борец +3.5,ама ја тргнаа педерите,односно го намалија хендикепо на 1.5,сеа не вреди.
Па затоа на голови,се некако натаму ми оди,добра игра има Борец дома,треба да има побрз ракомет.
Нема да ме чуди и кец да заврши оваа,го чукнаа лидерот Охрид,а Работник не е според мене во ништо појјак од Охрид.
И Пролет можно е да е кец,дома се опасна екипа овие,добра квота има за кец.
ИГРАЧИ(ако игра некој во Евротип)
Вујин +3.5,редно е овај тикварот да испали.
Ѓитников ми оди на минус,против одбраната на Кил и лудаците од голмани,2.03 коеф.:pipi:
Абало +2.5
Томас +3.5
Карабатиќ +3.5или Хансен +4.5,еден треба да е плус сигурно,можно е и двата.
И Киро,ако има пенали и ако не се повампири Омејер.
Истото и за Уве.
Степанчич би требало да е +2.5,ако игра барем едно полувреме,доста топки троши.
Исто и за Ѓалуз,ама овај чоколадниот ако не отвори добро ќе го сменат,ги ротира со Ласе Андерсен,овај повеќе на минус оди иако ќе шутира од секаде.
Јанц +5.5(нема замена за овај),ако има пенали ќе пребаци.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Кил и Сегед треба да се СИГУРИЦИ(викам ТРЕБА зошто послендиот месец во ЛШ имаше толку изненадувања и луди резулати колку шо немаше во цела измината ланска сезона,ЈЕБЕ ЛУД ЗБУЊЕНОГ резултатите беа),ваљда ќе се "среди пазарот".
Кил мора да се врати во нормала,не е исто дали си 4ти или 5ти на крај,а поразот во Полска мора да го наплатат со камата.
Се освен победа на СЕГЕД ќе е тежок криминал денес,во Цеље ги рашлапаа со 6 разлика,денес во фул состав на домашен терен со свирчиња,сирени и оние за штракање ќе грми ПИК СЕГЕД,ПИК СЕГЕД:cujte:,треба да е лаганица оваа.
Ла Риоха ТАКОЏЕ ФИКС БРАТЕ,Металург со отепана бековска линија нема шо да бара во Шпанија,реално,иако е во криза Ла Риоха,ама сеа без Кузмановски,со само два нормални бека кои можат да испуцаат тешко против вториот во Шпанија,треба да е лаганица и оваа,со мала доза на резерва зошто ОДБРАНАТА НА ЛА РИОХА Е ТЕЖОК КРИМИНАЛ,ништо не играат.
Ваљда денес на меч кој решава се за пласман во бараж нема да се брукаат,оваа победа треба да е и со некоја разлика од барем 2 гола за Ла Риоха.
Барса не губи денес од ПЕ СЕ ЖЕ па јанамајка да е,треба и да тепаат,ама за секој случај некој доплнителен хендикеп за Барса ќе се земи,за секој случај.
Многу е ако тепа Парис и во Блауграна,реално и овде ако тепаат свака част,но сепак Барса не е Веспрем,во Унгарија Веспрем со само 3 играчи во ротација на бек имаше шанса да тепа,последна секунда Уве закуца за победа на Парис.
Јас одам со хендикеп за Барса,за оние со ПОГОЛЕМИ ТАШАЦИ и чист 1,2.30 е мислам/
Недела
Веспрем треба да е лаганица,ама овие Силкеборг се луда екипа,касапи во вистинска смисла,а Веспрем се мачи во гости,за 1.25 не се исплаќа,иако барем 90% е двојка.
Мотор треба да е чист кец,мора да тепаат,иако имаат и предност од 2 разлика на табела,но сепак изгубија таму 3 разлика,овде ќе се вадат,ама за 1.15 не се исплаќа да се тресиш,некни беше 1.40 кецот.
Вардар не би требало да изгуби,дури и некако како фаворити ми изгледаат,ама се бива.
Некој хендикеп на Вардар треба да покрие добар фикс.
Германија
РНЛ 1
Шпанија
Адемар
ЖЕНИ
Австрија-Македонија 1
Македонска Лига(за оние шо играат не интернет)
Борец-Еурофарм +53.5
Добра беше за играње хен 1 за Борец +3.5,ама ја тргнаа педерите,односно го намалија хендикепо на 1.5,сеа не вреди.
Па затоа на голови,се некако натаму ми оди,добра игра има Борец дома,треба да има побрз ракомет.
Нема да ме чуди и кец да заврши оваа,го чукнаа лидерот Охрид,а Работник не е според мене во ништо појјак од Охрид.
И Пролет можно е да е кец,дома се опасна екипа овие,добра квота има за кец.
ИГРАЧИ(ако игра некој во Евротип)
Вујин +3.5,редно е овај тикварот да испали.
Ѓитников ми оди на минус,против одбраната на Кил и лудаците од голмани,2.03 коеф.:pipi:
Абало +2.5
Томас +3.5
Карабатиќ +3.5или Хансен +4.5,еден треба да е плус сигурно,можно е и двата.
И Киро,ако има пенали и ако не се повампири Омејер.
Истото и за Уве.
Степанчич би требало да е +2.5,ако игра барем едно полувреме,доста топки троши.
Исто и за Ѓалуз,ама овај чоколадниот ако не отвори добро ќе го сменат,ги ротира со Ласе Андерсен,овај повеќе на минус оди иако ќе шутира од секаде.
Јанц +5.5(нема замена за овај),ако има пенали ќе пребаци.
Да скратам да не се мачите да читате.
rakomet.png
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Butler 24.5+
Whiteside 17.5+
Hayward 23.5+
Lillard 29.5-
Uplata 500den

Barsa gg3+
Fylde gg3+
Hemel gg3+
Maidenheid 3+
Uplata 1000den
Inace granicite se uplateni rano sabajle ..neznam dal se smeneti ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kajgana magijo ..
Barsa gg3+
Eden gol Worcester i bilo koj kaj Maidenheid za 9K ..
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
salke x2 dosta im bese na ovie, plus ne im igraat najdobrite strelci.

Sent from my 5051X using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Бирмингем и Тотенхем да тепаат по можност и да останат неколку утакмици така хахаха[DOUBLEPOST=1480779707][/DOUBLEPOST]
Бирмингем и Тотенхем да тепаат по можност и да останат неколку утакмици така хахаха
Така де една минута не пројде едната дава едната прима,секоја чест :D јебени Бирмингем дома одлично игра сега губи од барнсли
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Лестер ке биде првата екипа што освоила ПЛ и наредната сезона испаднала во Чемпионшип
 

Kajgana Shop

На врв Bottom