Кладилница (Генерална дискусија)

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.269
Поени од реакции
5.112
Полска - Македонија T2 + (24,5)
Мислам дека можиме да дајме 25 гола на Полска, освен ако не се разбрани тој дечкото со кривиот нос и црвен како пиперка Шмал, да има 15 одбрани па така да не помини оваа граница, инаку мислам дека имаме квалитет барем за 25 гола, двете селекции играат бавен ракомет како од 70тите, сега со промена на тренерската позиција на Полска ќе видиме како ќе оди...
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Paderborn-Union Berlin 1
Domakjinot se bori za opstanok, Union bez nekoj poseben motiv na ovaa utakmica bezbeden na sredina od tabelata.

http://tinyurl.com/z67uzv7
И јас истово го мислев и си ја изграв 1х ајде колку толку демек за одбрана и на полувреме е 0 - 4 :)

Од нед до вторник фаќаш, од среда до петок се им враќаш и така се се врти :)))
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.728
не знам за вас јас денес му го давам мандатот на Касаткина да ме вади од гомната што ми ги приреди Багнис - Монтањес рано рано :гомце::гомце::гомце::facepalm:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
богами некое време играм дајми/нати не знам зошто уплаќам воопшто повеќе :facepalm:
Амa мислам дека е тоа зошто сакаме да играме секој ден, пример тие денови коа фатив и некако ставрно ми личеа океј утакмиците за играње. Другиве денови само гледав да направам коеф а утакмициве беа без везе. Мада вчера ме зезан Билбо на 1Х, а завчера Реал на х2 и 2+ :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Колку подобро игра Гарсија Лопез,ама глупиот му даде малце надеж на Весели и сега тој се разигра.Го растура со дроп шотови.

Првите 4 гејма на свој сервис скоро без проблем ги зеде и сега изеде прв брејк и тоа на 0.Како Дедо Мраз му подари 4 поени.

Ако изгуби од Весели,нека се пензионира слободно.

Сега Гарсија имаше 0-30,Весели три бомби по ред и на сет топка поклон доби во аут.:tapp::bravobe:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
богами некое време играм дајми/нати не знам зошто уплаќам воопшто повеќе :facepalm:
Повеќе занимации фати си и нема да стигаш да изиграш, во 3 недели последни имам 4 пати одиграно оти немам време и 3 пати излегов добитен, лига на шампиони не ја стигнав, вчера лига на преваранти не ја стигнав, еве денес го чекам ласк линц Т2, Лиферинг ГГ, и Лион 2+ скоро 3 коеф крцаа вака :)
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Повеќе занимации фати си и нема да стигаш да изиграш, во 3 недели последни имам 4 пати одиграно оти немам време и 3 пати излегов добитен, лига на шампиони не ја стигнав, вчера лига на преваранти не ја стигнав, еве денес го чекам ласк линц Т2, Лиферинг ГГ, и Лион 2+ скоро 3 коеф крцаа вака :)
Епа лошо е коа имаш кладилница и у близина на работата а и у близина на домот :) Така да пак врти сучи има време да се изигра. Работата е коа ти личат тапа утакмиците да не се уплаќа
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
Епа лошо е коа имаш кладилница и у близина на работата а и у близина на домот :) Така да пак врти сучи има време да се изигра. Работата е коа ти личат тапа утакмиците да не се уплаќа
Јас немам ни до работата ни до домот блиску кладилница, играм строго онлајн и имам акаунти на неколку кладилници, што значи и од вц би можел :D, но во последни 20дена едвај ден и пол бев слободен, па не ми текна ни на кладење ни на спорт :)
 
B

Blade Torch

Гостин
Ако турнирот во Монте Карло почнува на 10ти, дали тоа значи утре ќе има квалификации? :drk::sekcza::pivo2:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
не знам за вас јас денес му го давам мандатот на Касаткина да ме вади од гомната што ми ги приреди Багнис - Монтањес рано рано :гомце::гомце::гомце::facepalm:
Мене коефициентот на Стивенс ми е надвор од умот. Не смее Стивенс да биде аутсајдер против Касаткина никако.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Само што никад не би изиграл на екипа која во прошло коло изгубила 0:5. Каква одбрана треба да имаш па да примиш 5 гола од директен конкурент.
Хановер не е класи послаб од Херта по играчкиот кадар, како што би се рекло кога се гледа табелата.
Може да добие Херта, ама за тој коефициент не, фала, пре би ја изиграл ГГ.

Подобро тие пари ќе ги сочувам и ќе ги играм на С.Етјен 1-1и2+ или Реал 1-1и3+ или Фиорентина Т2 или Марсеј Т1...
Уот дид ај тел ја? :ljubove:

Еве ви ја гранитната одбрана на Херта поради која ме цитиравте.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.728
Мене коефициентот на Стивенс ми е надвор од умот. Не смее Стивенс да биде аутсајдер против Касаткина никако.
ќе тепа Стивенс 2-0 лагано си танка од основна вака може да враќа до утре и тоа опасно по линиии...........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom