Кладилница (Генерална дискусија)

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Само тие мртвите ме фрлија на еден тикет за 14 000 денари
Арно водеа 1-0 и за 3 мин 2 гола примија мртвите...таман почна второто наместо 2-2 тие 1-3 и на крај 3-3 ....па не е можно цццц.....мртва екипа..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Shit happens.... ама ова е .... @Chiksy^ ,

имавме уште еден тикет како овие со 20 за +33 000 денари, вкупно 250 000 денари за исплата. :'(

Леле бе, браво за тикетиве ама овие мртвиве МЗТ да поцркаат бе, какви утакмици само си фатил
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ајде достате со плачењето

Време е да мислиме за утре и следните натпревари кои престојуваат...

Сити-1
Бенфика-2
Паок-1

Стави пари,земи пари
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Ајде достате со плачењето

Време е да мислиме за утре и следните натпревари кои престојуваат...

Сити-1
Бенфика-2
Паок-1

Стави пари,земи пари
Додади го и Вест Хем тука со 1.80 коеф, за Хал нема да настапат 8 првотимци башка Вест Хем си е јак дома така да
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За утре веројатно ќе наместат нешто после ваков ден каде се и сешто влезе од фаворитите..затоа одам по логика дека евентуално местени утакмици според мене можат да бидат ПСЖ(кој можи друг),Јувентус и Атлетико Мадрид...но ќе покажи времето
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
За утре веројатно ќе наместат нешто после ваков ден каде се и сешто влезе од фаворитите..затоа одам по логика дека евентуално местени утакмици според мене можат да бидат ПСЖ(кој можи друг),Јувентус и Атлетико Мадрид...но ќе покажи времето
Сити сите ќе ја играат КЕЦ, па може да мрцнат они, за тие шо ги наброја не верувам да намести некој
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
За денес Цибона-Будучност незнам колку ќе биде хендикепот за 2ка (ако не е повеќе од 6 мислам дека ќе биде сингл на денот)

Слаб сум со време да преведувам али еве ви зошто планирам да ја играм
Big quallity difference on away side.
Cibona from the start of season is having financial problems but still club somehow played very good and took lot of wins.. now situation is very hard because best players leave club, playmaker and one of leaders Blassingame(13,3ppg-7,2apg) and best player Markota(12,8ppg-6,4rpg) both left club, Van oostrum(2,2ppg-1,8rpg) and Barac(was long term injured) also left.
Situation now is even worse becuase Ante Zizic(4,8ppg-2,8rpg) is big injury doubt for this match, Kruslin(5,3ppg-3,2rpg) is having injury and msot probably wont play, Kus(2,7ppg-1,2rpg) is having flu. http://www.cibona.com/2015/01/cibona-u-nedjelju-protiv-buducnosti-voli/
So if this 3 players cant play than Cibona will have only 8 players in roster from who 3 are youngsters..

Buducnost is financially stable team, have very strong roster and is fighting for final four this season and title, they have big ambitions because they spent lot of money on signings this season. Atmosfhere in club is great and they go for a win on this match.

GL[DOUBLEPOST=1421569598][/DOUBLEPOST]EDIT 3.5 sport laf otidov jas natamu :)[DOUBLEPOST=1421569839][/DOUBLEPOST]Втора утакмица денес од мене
Connah s Q. - Newtown 2 2.3 koef isto singl, gostite samo ova gi vadi, domakinite nema zasto da igraat
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Гулбис со Кокинакис 1,55 па јес да Гулбис е психо и овој талент ама колку пати до сега Кокинакис има играно на добиени 3 сета...а Гулбис на ГС увек е максимално мотивиран.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Значи стварно се ѓупци нашиве кладилници, на будучност, на спорт лајф на интернет на картица ги ставив со 3.5 хендикеп ми ги принта на тикет со 6.5
на Андора-Барселона хендикеп за 1 беше во билтен 10.5 викам еве поклон, на тикет ми го принта 8.5
Ти ебам државата смотана што се меша каде што не треба, да се забранувало онлајн ова она, нека поминат прво да видат што се дешава. Уште на тикет веќе уплатени да почнат да ги менуваат само да не фатиме :mad:
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Во Моцарт дале граница за жолти картони на Елче и Севиља 7.5,што е многу многу е,минус и двете.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
За денес Полска треба да тепа,ама со коефициентот ептен дупат работа...
1.17 само даваат...мрш....
Германија кец...
Според прикажаното треба далеку да дотуркаат Швабите,плус ќе им требаат доста победи за да одат барем до второ место во група,за да ги зибегнат од другата група Франција и Шведска....
Ама како тргнале Данците ништо чудно и први да завршат Швабите...
И Т1 можи да се проба оваа,доста голови паѓаат на утакмиците на Русија,но сепак мислам дека кец е посигурен...
Шведска кец,а ништо чудно и на хендикеп да тепаат....
Знаејќи каква одбрана има Шведска,и какви голмани нема да ме чуди лесно да ги ишлапаат Чесите,како шо направија со Исланд...
Исланд треба да испука денес,31 гол не се многу...Алжир ако не го демолираат кој...
Премногу срамежливи беа во петокот....
Исто и Французите,но сепак Египет не е слаб,овде ќе се соочат со посилен тим...
Овде и Т2 за Египет е добра опција,24 гола би требало да дадат...
Данците не ги играм воопшто,распашана команда се тие,непредвидливи....[DOUBLEPOST=1421575144][/DOUBLEPOST]Од играчите,од Моцарт додаток...
Сигурдсон не би требало да оди на 6,не ми се верува многу да игра денес,сигурно ќе го штеди селекторот,не е веќе млад...
Вајнхолд е во форма,доста шутира,и доста чекаат од него,има сила за 5 гола...
Исто и Грецки за 4..
Јурецки од Полска треба да префрли,доста салам бек....
Дибиров +4.5
Егерт од Данска -5.5,иста приказна како Сигурдсон,не би требало да добие некоја минутажа денес,ќе го чува за понатаму,па нека влези некоја минута и нека си седни на клупа...:zloo:
На Нилсон дале многу голови,5 гола за пикер сепак се многу,минус...
Гигу ако игра повеќе треба да оди плус....
Карабатиќ ако се реши да шутира ќе оди над 5,ама некако во Франција повеќе асистира,за разлика од Барселона каде торпедира...
Хорак од Чешка е шутер,па можеби ќе префрли,ама против онаа одбрана на Шведска се бива...
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Ќе си тепaaт и денес сите фaвoрити сaмo дa сум пaметен дa не се фaтaм зa некoи бoш утaкмици кaкo вчер..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom