Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Којзнае на што се . . .
Стално кога и да уплатам кошарка срања се дешаваат играј минус незнаат да промашат играј ги + незнаат да погодат пак поднамалија во 2/4 даваат некоја лажна надеж колку да не се откажеме предвреме да се нервираме до крај:icon_mrgr:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Види ги бе умрени..како можи ова да ми се случува бе,секогаш кога ќе играм ГГ едната екипа победува доминатно а другите се фатени во нозете ...копилиња турски се да му ебам
 
Член од
1 април 2009
Мислења
660
Поени од реакции
571
Види ги бе умрени..како можи ова да ми се случува бе,секогаш кога ќе играм ГГ едната екипа победува доминатно а другите се фатени во нозете ...копилиња турски се да му ебам
Друг пат пиши ги 3+
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Зошто за МЗТ границата е 78,5?..дека на Звезда му дадоа 76 поени?..нема логика ова...МЗТ на ниту еден натпревар оваа сезона нема дадено над 78 поени и сега баш му даваат таква граница дека игра дома против екипа од ист ранг..ова треба да е минус
И секако Џони ќе треба да ја пише МЗТ за прв пат во сезоната да дадат 78 поени (y) :zver:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Миљеновиќ 14.5-

Ненад е во пад на формата после првите 5 феноменални кола кои ги одигра,Цвеле и Диксон се добри дефанзивци а и еве ги поените на Миљеновиќ на гостувањата.
Игокеа - 4 поени
Цедевита - 9 поени
Партизан - 18 поени(шутна 11 слободни)
Крка -16 поени (10 слободни шутнати)

Според мене Миљеновиќ не би требал да пребаци денеска,плус ако земеме во предвид дека ке биде утакмица на мал број поени...според стилот на играта на Митев,јас играм Вестбрук и Миљеновиќ - денеска.
5 поени Ненад.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom