Кладилница (Генерална дискусија)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.110
Поени од реакции
17.977
Да ве советувам нешто што сите го знаете: Оваа сезона не играјте на Манчестер Јунајтед. Ептен, ептен, ептен се очајни еве до сега им ја гледав утакмицата од купот со Сандерленд и ме потсеќат на просечна италијанска екипа од долниот дел на табелата, како Киево. Не излегоја од своја половина, еден Сандерленд ги напика во шеснаесетник и си поигруваше со нив. На среќа некако, несакајќи, дадоја гол во 121 минута за изедначување.

Па и кај се видело професионални фудбалери да не можат да погодат гол од пенал и то не еднаш ами 2 пати.

Ептен се очајни, остајте ги сезонава не знаат кај тераат, не пробувајте вие да ги оправите да не се нервирате за фрлените пари :)
Чудно сезонава Јунајтед во ЛШ го пишав 5 пати и 5 пати го погодив (само последно коло не го играв, инаку во другите натпревари дома кец, а у гости Х2), а и во ПЛ ги имам пишано 7-8 пати и два пати ме заебаа само и тоа во 90мин, против Саутемптон и Кардиф.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Утре од КХЛ хокеј немат ништо посигурно :( али ке пробаме вака
Магнитогорск 2(-1,5) 1,65 им требаат бодови зато шо се во борба за 1во место кое не би сакале да го испуштат зато шо после то ке паднат на 3то а 2ро неможат да бидат во никој случај против последниве Новокузњецк Ковар,Мозјакин и Зарипов ке покажат зошто се најдобри поентери во КХЛ

Спартак - Јарославл над 4 гола 1,85 ова е валуе коеф Јарославл е најдефанзивен тим иако и двава тима се мувли едните од тоа шо останаа без играчи другите шо имаат слаб напад ама еден гол на Спартак ке ја отворит утакмицава пошо на Јарославл му требаат бодој за овој коеф вреди да се пробат
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.110
Поени од реакции
17.977
За утре оние што играте во Спорт Лајф да не заборавите Фиорентина-Сиена 1&T1 @1.4

Нема што посебно да се пишува за натпреварот, Фиорентина се одличен тим, а Сиена второлигаш. Плус дерби е овој натпревар па нема да има штедење, а и доста битен за Фиорентина затоа што со победа ќе оди во полуфинале на купот.
 
M

Mamba.

Гостин
Утре у 10 саат сабајле

Владивосток : Низнекамск

Владивосток се ногу блиску до плејоф, само 1 бод 2.
Покажаа сила последните неколку утакмици, ако изгубиа од Атлант и ЦСКА 1 разлика...
1 @ 1.70
4.5+ @ 1.70

Бирајте
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Утре у 10 саат сабајле

Владивосток : Низнекамск

Владивосток се ногу блиску до плејоф, само 1 бод 2.
Покажаа сила последните неколку утакмици, ако изгубиа од Атлант и ЦСКА 1 разлика...
1 @ 1.70
4.5+ @ 1.70

Бирајте
И јас се мислам на оваа ама незнам што 1 е многу мал коеф 1,7 Адмирал играат над очекувањата овие пак Нижнекамск се втори најслаби гости во лигата само 13 поени кога видоа дека немаат шанси за плејоф ги продадоа најдобрите играчи мегу кој и капитенот пред недела дена али го купија и Секстон одличен напагач од ТПС во Финската лига ама и коеф за над4,5 е мал 1,65 ако го најдам над 1,80 колку шо е онлајн ке ја играма овер ако не е не ја чепкам
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ајде Мамба кралу на хокеите..овој пат те послушав за прв пат со Чикаго па да видиме :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колку бош ден денеска бог да чува. Некој се тури од пари во Малезија..... :pos:
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 01:50 ---
http://www.rezultati.com/utakmica/AZRudres/#detalji

Е оваа ако не ја вртат, нека се отепаат
 
M

Mamba.

Гостин
Probajte NHL

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 5.5 + 2.10 ( bwin )

Trebase da se igra vcera ovaa utakmica , no se odlozi , Philly na poslednite 6 utakmici duri 5 pati vleze 5.5 + , Carolina vo posledniot mec protiv Tampa Bay odigra 3-5 , iako mislam deka Flyers se favoriti na ovoj mec , igrat na domasen teren , pred 1 nedela ima serija 10-0-0 doma , taka da i KEC ne e losa ideja 2.10 , srekno.
Ај ја че а типувам 5.5- и 2ка колку да ти правам малер :D

:icon_lol:

Чикаго 0-2
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колку бош ден денеска бог да чува. Некој се тури од пари во Малезија..... :pos:
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 01:50 ---
http://www.rezultati.com/utakmica/AZRudres/#detalji

Е оваа ако не ја вртат, нека се отепаат

Фала богу дека ќе ја вртат. Јас нема да ставам пари на неа, и ќе си влезе
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не ми се верува дека паднав за 0.5 поен.Гортат имаше на крај 2 слободни од кој нормално само 1 даде и ми го спопика за сите пари у 4 саат сабајле.Што баксуз ќе бев.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Ајде кајгана магијо. Никси нека тепаат со 3 разлика! Молим те !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom