Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Дајте стрим од ХРТ2 некој? Барав на гугл али не работат тие што ги најдов
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Унгарија:гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце:


Таа ми ја стави Австрија по грешка и ја ја сменив...леееее не е можнооо воа..
Значи не сум сам,ја па трчав да ја фатим:tapp:,и сеа нормално све ќе излезат,да им ебем матер.
 
B

Blade Torch

Гостин
Ни во сон повеќе хокеј . Игра на среќа . Само добро инфо ( повредени први голмани ) може да ме натера да одиграм хокеј.
Овие дрвава Ренџерс ги чекам синоќа за добивка , од 3-1 на пола утакмица губат 3-5 на крај :pos: . Читам сабајле првиот голман од нигде-некаде болен бил и не им бранел .
 
M

Mamba.

Гостин
Ни во сон повеќе хокеј . Игра на среќа . Само добро инфо ( повредени први голмани ) може да ме натера да одиграм хокеј.
Овие дрвава Ренџерс ги чекам синоќа за добивка , од 3-1 на пола утакмица губат 3-5 на крај :pos: . Читам сабајле првиот голман од нигде-некаде болен бил и не им бранел .

Епа напишав ја за тоа не си прочитал изгледа
А и ривали се Њу Јорк Ренџерс и Њу Јорк Исландерс па...се играеше 5.5+ таа јас на едното а имав 1Х шо имав едно 10 утакмици таму безврска :icon_lol:
А на другото 5.5+ и си влези ама ме заеба ракомет

едит - неможам да си го најдам мислењето :facepalm:

Иначе...и добро инфо не помага у хокејот, пред некое време Торонто - Чикаго играеа...Торонто пола и повише тим повредени, заедно со првиот голман и како заврши утакмицата?
7-3 победи Торонто :)
Нема ништо сигурно, добро инфо само повише те тера да а пишиш таа утакмица...
Ете ти погоре добро инфо од мене за Детроит - Чикаго ама немора да значи дека че испадне...според мене у хокејот има на кој му е погоден денот тиа победува поготово голманите, нема врска кој е појак...еве вчера Питсбург изгуби од Флорида а Флорида беа без прв голман и уште неколку играчи а Питсбург се далеку подобар тим од нив ама тоа е
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Добар ден за кладилниците , Франција, Унгарија , ПСЖ , Милан , Барса губи засега... милина.... ајде тој Чикаго да излезе од NHL да закрпиме нешто...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Добро, ама во која кладилница? Sport Life?
Бетсити
--- надополнето: 22 јануари 2014 во 22:53 ---
Ни во сон повеќе хокеј . Игра на среќа . Само добро инфо ( повредени први голмани ) може да ме натера да одиграм хокеј.
Овие дрвава Ренџерс ги чекам синоќа за добивка , од 3-1 на пола утакмица губат 3-5 на крај :pos: . Читам сабајле првиот голман од нигде-некаде болен бил и не им бранел .
Oва ти е добар предуслов за голови но немора да значи инаку хокејот со малку пратење е златен рудник за мене во случајов КХЛ ги пратам 3 години и одлично оди најдобар за пратење е овој НХЛ кој јас не го пратам од причина шо ке требит да месечарам и да неспијам мегутоа за нив имаш купишта инфо од сајтови,форуми до официјалната страна и доста точни шо не е случај кај Русите многу често даваат погрешни информации али уз малку пратење носат пари и нормално полесно се факаат на голови отколку конечен тип или дупли шанси
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Данска - Исланд нема да биде 59.5+ па што сакат нека прават. Eптен е голема границава.
Фикс на денот според мене:

Данса - Исланд - под 59.5 @ 1.9

Ko што рече еден член претходно, бог знае зошто не играм сингл :noze:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Probajte NHL

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 5.5 + 2.10 ( bwin )

Trebase da se igra vcera ovaa utakmica , no se odlozi , Philly na poslednite 6 utakmici duri 5 pati vleze 5.5 + , Carolina vo posledniot mec protiv Tampa Bay odigra 3-5 , iako mislam deka Flyers se favoriti na ovoj mec , igrat na domasen teren , pred 1 nedela ima serija 10-0-0 doma , taka da i KEC ne e losa ideja 2.10 , srekno.
 
M

Mamba.

Гостин
Probajte NHL

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 5.5 + 2.10 ( bwin )

Trebase da se igra vcera ovaa utakmica , no se odlozi , Philly na poslednite 6 utakmici duri 5 pati vleze 5.5 + , Carolina vo posledniot mec protiv Tampa Bay odigra 3-5 , iako mislam deka Flyers se favoriti na ovoj mec , igrat na domasen teren , pred 1 nedela ima serija 10-0-0 doma , taka da i KEC ne e losa ideja 2.10 , srekno.

Ај ја че а типувам 5.5- и 2ка колку да ти правам малер :D
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
vekje igram protiv favoritite da pagjam na 1.25 neka si ebat majkata
 
M

Mamba.

Гостин
Zasto taka? :p

Inaku ako gubi kako ti mislis , togas ke jadat mnogu kotek ovie od Carolina , FLYERS ne se davat doma , fight until the end... hahaha

Шо знам некако кај Каролина ме тера умот :icon_mrgr:
А за голови би требало да има, на Каролина не му бране првиот голман ама последните 2 меѓу нив беа 2-1 па незнам...затоа и а избегнав ваа
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Да ве советувам нешто што сите го знаете: Оваа сезона не играјте на Манчестер Јунајтед. Ептен, ептен, ептен се очајни еве до сега им ја гледав утакмицата од купот со Сандерленд и ме потсеќат на просечна италијанска екипа од долниот дел на табелата, како Киево. Не излегоја од своја половина, еден Сандерленд ги напика во шеснаесетник и си поигруваше со нив. На среќа некако, несакајќи, дадоја гол во 121 минута за изедначување.

Па и кај се видело професионални фудбалери да не можат да погодат гол од пенал и то не еднаш ами 2 пати.

Ептен се очајни, остајте ги сезонава не знаат кај тераат, не пробувајте вие да ги оправите да не се нервирате за фрлените пари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom