Кичево

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
абе тогаш криза беше шо сакаш :pos2:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
za burekot i za devojkite neznam :) ali ja u 2001 bev na 4 dena u kicevo na olimpijada so ti znam tamu od osnovno ne nosea :) ne se sekavam mn na gradot samo se sekavam deka cel grad go prevrtevme nemozevme da najdeme sendvi4ara :) i lugeto so gi prasuvavme so minuvaa ne gledaa kako padnati od mars :)) sea poleka ki4ev4ani ne me tepajte :))) so kazav ova :))

brat vo pravo si nema ic sendvicari niz kicevo
ali so ke ni se ko si imame naJUBAV BUREK hehehe kaj e najdovte temava sega mi se sojade burece a nema :(
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
za burekot i za devojkite neznam :) ali ja u 2001 bev na 4 dena u kicevo na olimpijada so ti znam tamu od osnovno ne nosea :) ne se sekavam mn na gradot samo se sekavam deka cel grad go prevrtevme nemozevme da najdeme sendvi4ara :) i lugeto so gi prasuvavme so minuvaa ne gledaa kako padnati od mars :)) sea poleka ki4ev4ani ne me tepajte :))) so kazav ova :))
Еее брат збориш за пред 7 години! ИмаТ сеа и сендвичари и убави девојки :) Ама и бурекот е супер :smir:
Повели дојди, ќе се увериш и сам :pipi:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.345
не знам каде се шетавте ама има доста сендвичари и пекари :toe:
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Драги и почитувани Кичевчани, имате најубав бурек у Македонија го пробав, закон е па и си понесов за по пут до дома.... Ама ајде распрашајте се за возот ( прашајте ги постарите ) и дознајте што праеле Кичевчани кога возот застанал на сред пруга за прв пут.. да не биде после дека бцка тетовчанецот :helou:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Не биле Кичевчаните криви шо Ќирчо бил спор ко полжав :pos2: Е шо прајле, станале сите и пешки 500метри и после го чекале ќирчота да слезе :vozbud:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Мама ми е од таму...и со мерак си одам в Кичаа...на бурек, на кафе во Стефано(ми ја пуштаа Скопјанка од ПМГ), ма секаде...Крушино, по селата..Накај Козица, Белица, Бржданска Убавица сум гледала...Кичево е закон!
А, да. Мојата прва љубов од таму е и во Дип(сега мислам дека го нема тоа кафуле)ме частеше пиво, а ја бев летната по него...Ах..ете Кичево спомени ми држи...:back:
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Не биле Кичевчаните криви шо Ќирчо бил спор ко полжав :pos2: Е шо прајле, станале сите и пешки 500метри и после го чекале ќирчота да слезе :vozbud:
Покрај тоа има уште нешто ......

Дошол ВОЗОТ за прв пут у Кичево ама застанал и не мрдал од пруга ( ваљда му снемало јаглен ) и кој како проаѓал од постарите му оставал по нешто... Сено, Зоб, Трева, Вода.... за да јаде и за да тргне.... Таква е анегдотата за ЖЕЛЕЗНОТО ЖИВОТНО од Кичево... Можда негде грешим ама на мене таке ми кажаја :D
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Не туку јајте зелки :baeh:
Кичево е бомбона, само луѓето се срање...
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Се самонавредуваш?
Не зборев за сите, ама повеќето се такви... Луѓе без живот, љубоморни и себични... Секако дека има и прекрасни луѓе кои ги обожавам и се дружам со нив... :smir:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Не зборев за сите, ама повеќето се такви... Луѓе без живот, љубоморни и себични... Секако дека има и прекрасни луѓе кои ги обожавам и се дружам со нив... :smir:
Мање више


Мене сто пати ми е во Кичево боље друштвото него Скопје на пример :star:
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
Сум слушал добри работи за кичево од кичевчани мада никат не сум бил таму а баш би сакал да дојдам б.т. го знае некој црни или лисец:pipi: :salut: до сите кичевчани на форумов и ако ги знаете пишете:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom