Кинеските моторчиња

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Луѓе ок, јас не ја плукам Априлија како марка, секоја чест се...ама дај бе 2500 евра ???! На Garfield custom-от ќе го зеам, Господ да ме види!
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Toa da so vikas.Ali za skuteri od aprilia gilera nema podobri.Imam aprilia i mn sum zadovolen, a imam vozeno i keeway i nemaat nikakva vrska nemozat da se sporedat.Oj ke vi dadam sednete kaj mene probajte ja i najdete kinesko motorce standart so ke odi drugo.Vi go davam i skuterot i kolata.Moze 2500 se mnogu ali sepak sakam koa ke kupam nesto da go vozam a ne da se matkam po servisi i dilerite za de da mi ja priznaat garancijata de voa de noa
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
jas imam 50cc Helena. Ne bese brzo, ama imase start navistina. Ama toa sto go imase pretrpeno mislam deka nema drugo. Se imame vozeno 4, nikogas nemav zastanato na legnatine policajci i uste tera. Navistina sum zadovolen, ama sepak ko Aprilia ili Gillera nema....
 

Cep

Член од
28 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Јас имам Arora 150cc3 го имам 10 месеци до сега ништо ми се нема расипано(да чукнам во дрво)на лежечки џандар немам застанато,само еднаш го однесов на сервис и толку,многу сум задоволен а го купив 850 евра
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Поарно земи квалитетна марка (Јамаха, Априлиа, Џилера) отколку кинески да зимаш... Повеке ке ти се исплати
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ништо не им фали на кинезите. тие горенаведените се само преценети.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Поарно точак ќе возам одколко кинески да зимам :).Земи си Априлиа да те види господ:wink:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
струмичани рулз, имаш 1000 евреи. што ќе земеш?!
1.кинез од 150кубика
2.априлиа/џилера ср/ранер од 98' 50cc?!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Кој како.... Некој т.е. повеќето си викаат абе ново си е ново. А не мислат дека по 1 годна и кинезот ке биди стар...

Не е важно која марка на мотор возиш, ветерот за сите е ист! Битно е да ти е задоволен кеифот.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Кој како.... Некој т.е. повеќето си викаат абе ново си е ново. А не мислат дека по 1 годна и кинезот ке биди стар...

Не е важно која марка на мотор возиш, ветерот за сите е ист! Битно е да ти е задоволен кеифот.
А кеифот ќе ти биде задоволен со некои кинеско срање или со априлиа, јамаха итн.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Кој како.... Некој т.е. повеќето си викаат абе ново си е ново. А не мислат дека по 1 годна и кинезот ке биди стар...

Не е важно која марка на мотор возиш, ветерот за сите е ист! Битно е да ти е задоволен кеифот.
Ко што кажа Кенгур имаш 1000 евра и ќе купиш Кинез 150 кубика или априлиа/џилера од 1998ма? Кинезот идната година ќе биде само една година стар, а априлиата/џилерата дури 11 години...закон
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ех... Кеифот ке ти биде задоволен со БМВ или Тојота? Не е тоа некоја споредба, за секој е различно. Искрено побрзо би земал кинез пр. 250 кубици отколку европеец 50 ако се исти пари (ако зборуаме за скутер).
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ех... Кеифот ке ти биде задоволен со БМВ или Тојота? Не е тоа некоја споредба, за секој е различно. Искрено побрзо би земал кинез пр. 250 кубици отколку европеец 50 ако се исти пари (ако зборуаме за скутер).
Па тоа е муабетот што го правам, сега кинезот што го зимам на пример е 1000 евра 150кубика со што не:) како прво и основно задна кочница не е на сајла туку на шипка(папуча)
За 1000евра немав избор од европејците, една 50ка априлиа е 2500 евра. Епа да му ебам мајката колку и да не чини кинезов за тие пари ќе купам една 150ка и две 50ки што значи 3 мотори па нек си ебат матер

еве го и како изгледа. А воедно на еден германски форум прочитав дека таму бил еден од најбараните скутери за 2007ма
 

Kajgana Shop

На врв Bottom