Кинеските моторчиња

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Мистичен напиша:
E како да не бил ко на Пони точак, и на мојава Априлиа е ист ко на Пони, види! ;)))
Симни ги пластиките и кога ќе остане гола рамка тогаш кажи ми дека не личи на Пони или на тротинетче!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Него да не знае некој кај ги продаваат KYMCO, оние поголемките ко од НИКОБ што ги возат, чув дека биле околу 1100 еур.[/quote]

slusaj sea KYMCO ima na vasil gjorgov

od vodnanska koa izleguvas zeleznicka e desno vasil gorgov e levo

odis 100 tina metri i od leva strana ima KYMCO

a da ne begam od temava ja sakav da kupam od kineskive ama nema dobro mislenje od nikoj .vistina se 615 evra ama nekako ne mi se arni eden kupuvase i ne mu se zatvorase kuferceto i prodavacov mu vika so sakas ti za 600 evra .Ama mislam dek za edna sezona ke izdrzat
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
armin06 напиша:
Него да не знае некој кај ги продаваат KYMCO, оние поголемките ко од НИКОБ што ги возат, чув дека биле околу 1100 еур.

slusaj sea KYMCO ima na vasil gjorgov

od vodnanska koa izleguvas zeleznicka e desno vasil gorgov e levo

odis 100 tina metri i od leva strana ima KYMCO

a da ne begam od temava ja sakav da kupam od kineskive ama nema dobro mislenje od nikoj .vistina se 615 evra ama nekako ne mi se arni eden kupuvase i ne mu se zatvorase kuferceto i prodavacov mu vika so sakas ti za 600 evra .Ama mislam dek za edna sezona ke izdrzat
Ќе издржат и повеќе, ама не е тоа тоа!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Мистичен напиша:
Тоа важи за секое возило :)
Не баш за секое. Кога е скутер во прашање само тогаш важи!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Тие кинеските по Струмица многу ги возат,и засега луѓето се задоволни од нив. За понатаму, ке видиме.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
strumics напиша:
Тие кинеските по Струмица многу ги возат,и засега луѓето се задоволни од нив. За понатаму, ке видиме.
И ти би возел такво тротинетче? Не зезај, „Томос-аутоматик“ е 100 пати подобар од тоа ако сакаш да возиш нешто мало.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Mandrak напиша:
И ти би возел такво тротинетче? Не зезај, „Томос-аутоматик“ е 100 пати подобар од тоа ако сакаш да возиш нешто мало.
Не бе, јас немам мерак по мотори. Јас во животот двапати имам извозено Томос аутоматик и толку ми е по моторите. јас сум по колите. А не ни планирам скутер да купувам, ова беше само искуство од муабети со луѓе кои ги имаат.
 
Член од
10 април 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
Mandrak напиша:
И ти би возел такво тротинетче? Не зезај, „Томос-аутоматик“ е 100 пати подобар од тоа ако сакаш да возиш нешто мало.
Е баш ме интересира што мотор возиш штом толку го вртиш муабетот, ништо не ти чини само твоето е супер. :nerv:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
brachko напиша:
Е баш ме интересира што мотор возиш штом толку го вртиш муабетот, ништо не ти чини само твоето е супер. :nerv:
Моментално имам стара YAMAHA 125 DX крос моторче кое не го возам често, а за недела и пол ќе ми стаса ова што е на потписот.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mandrak напиша:
Моментално имам стара YAMAHA 125 DX крос моторче кое не го возам често, а за недела и пол ќе ми стаса ова што е на потписот.
Kolku pari be?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Garfield напиша:
Нема други, еден е само во контејнерот таков. Ќе има една YAMAHA XV 535 како таа што ја имав, ако сакаш, да праам напор да ја тргнам за тебе. Цена незнам уште зашто не се стасани, цринети, хомологација треба...-Ќе има и една R-1 и една R-6 сигурно, за другите незнам, ама мислам дека ќе има и една HONDA Custom 125, ама мало е тоа.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
I sega pomina najgolemata sezona kakvi iskustva imate so kuneskite motorcinja
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Lugjevo mnogu se zadovolni od KEEWAY motorcinjava... a Hyosung i Baotian ic ne cinele. Odma se rasipuele i zaebavale... I plus Keeway gi vozat i u SAD u Norveska Svedska Anglija Germanija i se mnogu zadovolni i tamu..Taka da Keeway ti e prav izbor. Iam eden drugar 2000 km za mesec dena pomina pa motorov tera li tera..Super e !
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Boomerang напиша:
Lugjevo mnogu se zadovolni od KEEWAY motorcinjava... a Hyosung i Baotian ic ne cinele. Odma se rasipuele i zaebavale... I plus Keeway gi vozat i u SAD u Norveska Svedska Anglija Germanija i se mnogu zadovolni i tamu..Taka da Keeway ti e prav izbor. Iam eden drugar 2000 km za mesec dena pomina pa motorov tera li tera..Super e !
za Keeway znam dek se dobri ama ovie so se po 600 i kusur evra ne znam kako se ama sigurno se teneqe rabota:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom