Квази-навивачи!

Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
80% од моменталните навивачи кои се постари одсекогаш биле за Работнички.Навивачи на Работнички имало.Против Ворскла 2000 година а и на некои други домашни натпревари но немало некоја инијацијатива т.е познавање за да се направи и во 2001 се направи група од 10 души која секоја година станува се поголема на првенствени натпревари околу 50 души на европски околу 100 и таканатаму.Еве ти доказ од саботната утакмица против Македонија ЃП
 

Attachments

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.317
Поени од реакции
46.164
тапа си Романтика не знам што да ти кажам
Работнички постои од кога 1920/30?? негде,просечна Македноска група се формира 87-91 година...вие во 2001 после превземање на клубот одТрифун :S ај те молам убедувај се со овие опасниве со штиклираните фаци не со мене
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Не си достоен да ти одговорам.Џабе тука сакаш да солиш памет ама тоа е ПУСТА ЉУБОМОРА.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Почнав да гледам фудбал негде при крај на основно и знам стално пратев со братучетми утакмици на Интер (ова прв пат кажувам :pos2:) и јас покрај него така си гледав, може и сум навивала за нив а може и не првите неколку гледања на натпревари појма немам :)
A потоа почнав интензивно да гледам и да навивам за Милан а зашто започнав да навивам за нив не знам, може и заради играчите, како и секое женско ... Али како поминуваше времето ми се врежаа во срце и си ги сакам сите од прв до последен и ќе си ги сакам, и да отидат во серија Б пак ќе им останат верна, и да играат во Уефа :) пак ќе ги бодрам... Јас постојано добивам прашања од тимот е добро де кој го сакаш Кака... и затоа навиваш за Милан? И тоа многу ме нервира да докажувам дека не е Кака, не е Џила, ни Пато... туку едноставно цел тим си го обожавам ... ФОРЦА МИЛАН.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
За Реал навивам од сезона 2000/01, сеа колку сум бил сериозен на 10-11 години тоа е друго ама последниве 4 години клубот си го засакав повеќе од самиот себе, не можам да ви опишам со зборови колку си го сакам Реал Мадрид.
Што и да се случи никогаш нема да го сменам моето мислење и иако 3 години бев мета на секојдневни заебанции на школо ни тргна и конечно освиовме титула па сеа сите ќутат како пички и не смеат ништо да речат.
Што и да се случи горд Мадридиста 4Life!

REAL MADRID CF PARA SIEMPRE!!!
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.254
А бе секој со времето, јас на пример во моментов можам да ти кажам 60-70 играчи на Јунајтед од времето до денес, а тие што се помлади си ги знат помладите играчи!
Еве ти си исклучок, го знаеш Јури Џоркаеф кого јас посебно го ценев, сигурно го знаеш и Заморано и компанија од тоа време но немој да мислиш дека помладите навивачи на интер ги знаат!
Затоа немој да пишуваш вакви коментари кои не држат место. 10 пати размисли, еднаш напиши!
тоа што го кажуваш е во ред , ја не викам цела генерација да ја знаат и ја не сум го знаел факети или не сум го приметил бергоми кога играл претпоставувам дека и ти не си ги знаел легендите на ман. јун. но си се заинтересирал за тоа си се потрудил да да ги научиш ад дознаеш нешто за традицијата на клубот. мојот пост не се однесува на сите фанови на интер или манчестер тука само на оние кој се јавуваат само кога роналдо дава голови и тупат ние сме најбољи а при мала криза навиваат за реал мадрид :smir:
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
Што мислите за квази навивачите?Или навивачи на тимови кој се постојано први..Пример еве да земеме пример со Јувентус..Прв,прв,прв и оп Сериа Б..И познавам многу луѓе, кои „навивале“ за Јувентус и тогаш прекинаа,се оддалечија од клубот, и се префрлија по другите тимови..Епа сега една работа ме инспирира во темата за Премиер Лигата..Гледам за Манчестер има 100гласа, другите се со дупло помалку..Ете пример Ливерпул е најтрофеен клуб во Англиското првенство па на таа табела се наоѓа последен..Дали навивате/односно почнавте да навивате за тимот поради тоа што е прв, и најјак, или поради играчите, начинот и стил на игра, или поради доминантноста на тимот во последните години во домашното/европските шампионати(УЕФА,ЛШ итн)..Мислам дека кога навиваш за еден тим треба да останеш со него во каква и да е положба клубот..Навивачите на Јувентус го имаа овој како да речам гарантен лист за положен навивачки испит..Сакам да се потрудиме да одговараме искрено (знам, дека никој нема да речи еве јас сум таков, но сепак треба малку да се потрудиме за искреност)Дали навивачите на Интер навивале одамна за Интер, или навиваат сега зошто тој е прв во последните 2год во Италија, дали навивавте за Челзи, од времето на Џанфранко Ѕола и Виали, или навивате од кога дојде Абрамович да купува играчи (Абрамовичизмот:))?Дали навивавте за Барселона пред да се случи Роналдињо?Дали навивавте за Реал пред да се случи Ел Галактико, времето на Ф.Иеро...И да не должам....

*Јас како клинец(4-5одделение навивав за Реал).Ама тогаш детско онака, за да се караме на улица вака така.Сега сум Јувентињо:wink:Ланската сезона го зајакна моето навивање за овој тим!И ако сака и во Сериа Ц1 нека испадни, јас пак ќе навивам за него..Искрен одговор е овој...Такви очекувам и од вас!

т.е.Прашањето на темава сакам да се одвива врз..Ваша дефиниција за квази навивачи, и зошто сте почнале да навивате за клубовите за кој навивавте...

ја навивам за Челзи, Реал, Јувентус и Баерн Минхен бидејки ми се свиѓа нивниот начин на игра, формација... а иначе и ја лани коа Јуве беше во Сериа Б продолжив да навивам за нив, бидејки така ќе останам верен на клубот за кој навивам. и за Реал продолжив да си навивам кога Барселона беше доминантна до пред неколку години. Некои мои другари почнаа да навиваат за Барса али ја сепак си останав верен на Реал,а и на Јуве и сеуште сум им верен фан.
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
ја навивам за Челзи, Реал, Јувентус и Баерн Минхен бидејки ми се свиѓа нивниот начин на игра, формација... а иначе и ја лани коа Јуве беше во Сериа Б продолжив да навивам за нив, бидејки така ќе останам верен на клубот за кој навивам. и за Реал продолжив да си навивам кога Барселона беше доминантна до пред неколку години. Некои мои другари почнаа да навиваат за Барса али ја сепак си останав верен на Реал,а и на Јуве и сеуште сум им верен фан.

Другар ти си класичен квази навивач. Уште некој тим да наброеше......
Или сакаш и навиваш за еден тим, или само симпатизираш. А ти си ова второво. Јас навивам за Милан од моја 9 годишна возраст. И од тогаш јас неможам да замислам да навивам за друг тим!! Кога Милан прима голови се нервирам, кога губи се нервирам, кога освојува титули тоа само треба да се снима како се радувам, а кога игра било кој друг тим, а ги пратам скоро сите лиги, и ги гледам сите утакмици, све ми е рамно, а примиле а дале гол(освен ако не сум уплатил:) ).

Значи ти чувството на прав навивач не си го осетил, така да молимте не се декларирај како навивач.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Прочитав дека навивачите на Арсенал сите биле квази. Епа не е баш точно тоа. Јас сум за Арсенал некаде 9-10 години. Памтам дека првио натпревар од кога навивам за Арсенал ми беше со Галатасарај, колку што памтам беше 1/4 финале УЕФА КУП. Арсенал изгуби на пенали.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Бла бла бла...

Јас на натпревар на Вардар прв пат (според татко ми) бев пред околу 20 години. Па сеа вие праите математика...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ја за Баерн навивам уште од прво одделение кога имав прилика да отидам во Германија,и таму првпат се сретнав на некој начин со Баерн и од тогаш навивам само и само за Баерн Минхен.Не е важно дали се прва или втора лига,дали се во ЛШ или УЕФА Куп,ја пак ќе навивам за Баерн!!!!!
 
С

Спенсер

Гостин
јас навивам за ИНТЕР од мојата 9година,мислам дека цел живот ке си навивам за ИНТЕР,безразлика у кој лига ке играат, или колку ке бидат јаки,
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ама темата не е за тоа од кога гледате фудбал на телевизија. Туку дека сте квази навивачи. Првиот пост на тмата алудира на нешто друго, но всушност со сите ваши “правдања“ покажувате дека сте квази навивачи. Сите оние кои дремат пред ТВ и мислат дека се навивачи, фанови на еден клуб се лажат. Убаво ви плесна Хари Потер (еееее шо дочекавте од Хари Потер да го окркате)... вие сте симпатизери. Не сте ни тоа, само обични гледачи со тикет ливчиња сте... ништо повеќе. Hallow fan spectators...
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Викторгг браво:bravo:и Хари во претходните постови објасни убаво, ама се нема раат од луѓе кои седат пред телевизија и :drk: на нивните тимови.
Јас сум верен навивач, Македонија Ѓ.П., а првпат на стадион имам отидено во сезоната 1991/92, таа сезона Македонија Ѓ.П. играше во 3 Југословенска лига- Група Исток Порано се лепеа плакати за секој меч на Македонија Ѓ.П., на одредени места, па кај мене кога отворија флиперница и таму имаше плакати, за да ги привлечат малдите. Кога го видов плакатот, одма отидов дома и татко ми објасни кај е стадионот, ми извади стари слики од Фк Влае, кај што тој играл некое време (тренер тогаш им бил Добре Димовски-Кусиот), а играле на Кокта. Утредента отидов на стадион заедно со малскиот другар Остоја (Стјепановиќ, сега он игра во Чукарички), и за првпат стапнав на тогаш единствената источна трибина на стадинот. Мечот не се одигра, а требаше да гостува штипска Брегалница, која не допатува. Но како и да е, од тогаш секогаш одам на стадион, и секогаш седам на тоа исто место кај што првпат сум седел, не ми е филм да седам на некое друго место, зашто тој дел од трибината е како мој. Таму тогаш седее најверните навивачи а и уште седат на исто место. Со тек на време некој ќе замине од овој свет, а некој нов ќе го заземе неговото место, тука е и Роџо, и уште многу други работи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom