Кајганџии во Италија

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Mussolini, 13 јуни 2012.

 1. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.293
  Допаѓања:
  4.742
  Не можам да ти помогнам на оваа тема, извини :(
   
  На nadez му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  15
  Предлог некој за превоз од Бергамо аеродром или Тревизо до Асти и околина? Планирам да летам со визер до Бергамо или Тревизо ама проблем ми е после тоа до Асти,Алесандрија,Канели...

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 3. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.293
  Допаѓања:
  4.742
  5€ До Милано со автобус и после од железничка некој регионален воз. И да одиш до Бергамо возот за Асти пак низ Милано проаѓа
   
  На nadez му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  15
  Ова 5евра мислип на превоз од аеродром Бергамо до Милано железничка?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 5. Provenzano

  Provenzano

  Член од:
  26 август 2013
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  231
  точно така. Од Orio al Serio до Milano Centrale ти се €5. Евентуално, би можел да разгледаш и blablacar.it тоа ти е car sharing
   
  На nadez му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  15
  Да видов ама после и возот уште 20-25 евра, а накдов комбе за 35евра од аеродром до канели

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 7. BigMeat

  BigMeat

  Член од:
  21 јуни 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Ciao bella gente.
  Што препорачувате, која партија ни одговара нас на странциве да речам, во Италијава?
  м5с, лега?
   
 8. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  Има некој што живее во Венеција? :)
   

Сподели преку: