Кајганџии во Италија

  • Креатор на темата Mussolini
  • Време на започнување
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Луѓе потребен ми е интернет огласник кој е најтиражен во Италија!Нешто како што е тука пазар 3 и реклама 5.
Ако има некој нека пише тука или по пораче.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.638
Поени од реакции
1.493
Луѓе потребен ми е интернет огласник кој е најтиражен во Италија!Нешто како што е тука пазар 3 и реклама 5.
Ако има некој нека пише тука или по пораче.
Ај и тука да ти одговорам у случај ако не видиш на другана тема :D

www.subito.it
www.kijiji.it
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Ај и тука да ти одговорам у случај ако не видиш на другана тема :D

www.subito.it
www.kijiji.it
Супер се страниве!Само незнам дали се најпосетени,бидејќи гледам дека бараат регистрација.Добро би било доколку знаеш уште неколку да ми пишеш,па ќе ги разгледам јас сите тие.Ти благодарам уште еднаш.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.638
Поени од реакции
1.493
Супер се страниве!Само незнам дали се најпосетени,бидејќи гледам дека бараат регистрација.Добро би било доколку знаеш уште неколку да ми пишеш,па ќе ги разгледам јас сите тие.Ти благодарам уште еднаш.
На kijiji за да оставиш оглас не ти треба регистрација.сеа баш видов и на субито можеш без регистрација.баш вчера оставав оглас на kijiji без да сум регистриран.оди директно на inserisci annuncio.Иначе само овие ги знам као најпопуларни,и само на овие два сум оставал огласи.
Еве ти инфо за посетеност иако не знам како бројат овие,пошо голема е цифрава. http://www.subito.it/info/about.htm
kijiji има околу 20 милиони посети месечно.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Некој од Падова или околината? Барам еден човек па можеби можете да ми помогнете.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Edno prasanje za kajgangiite tamu, od letoska ima nekoi promeni vo italija koga kupues vozilo da go nosis za izvoz. kakva e sega postapkata za odjava? Dali jas kako kupuvac od stranstvo moze da zavrsam rabota vo ACi i voziloto da e odjaveno-demolirano na moja makedonska licna karta i adresa i so toa dali e zavrsena rabota ili ima dodatni zaebancii? Kolku e otprilika po novo odjava za izvoz?
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Здраво на сите.Потребни ми се контакти од посредници за работа во Италија.Барам било каква работа.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Имам телефон:само треба да го најдам.За градежно станува збор и сигурен е човекот,но само со бугарски прима
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Имам телефон:само треба да го најдам.За градежно станува збор и сигурен е човекот,но само со бугарски прима
Имам бугарски,потребно ми е само само да стапам во контакт со предузимачи од Македонија или Бугарија.Не е важна работата,било каква општа работа,чистење,земјоделие,градежништво.Како за почеток колку да влезам во шема,да ја започнам сезоната.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Нешто замре темава?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Дали без бг пасош може нешто друго да се најде освен земјоделие?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom