Кајгана турнир во ШАХ

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Dobro kaj e organizatorot da se javi uste nema rezultati od 1 kolo
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.224
Поени од реакции
2.033
Dali ova znaci deka se raspaga turnirot ?????

Ako e taka posto jas sakam da se igra sah ke napravam nov turnir poseriozen!!!
Dobro kaj e organizatorot da se javi uste nema rezultati od 1 kolo
Јас сум тука, ги чекам резултатите од останатите двојки што преостануваат па да одиме на 2 кол. Вака неодиграни некои не ..

И мене не ми е јасно зошто се пријавуваат кога неможат или немат време да играат, веке колку време имат оставвено ...
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Епа тие шо немаат изиграно едноставно елиминација.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.225
Jaс можам да заменам некој,ако не му се игра..
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Така расипаа турнирот само, ако не им се игра да не играат.:toe:
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Јас сум тука, ги чекам резултатите од останатите двојки што преостануваат па да одиме на 2 кол. Вака неодиграни некои не ..

И мене не ми е јасно зошто се пријавуваат кога неможат или немат време да играат, веке колку време имат оставвено ...

Eve jas go cekam Cehov da se izigra i nikakov go nema da mi vrati

Ednostavno treba red da se stavi 1 kolo do togas i togas koj nema izigrano pisi sluzbena 1:1 ili ako go nema edniot clen a drugiot ostavil post avtomatski sluzbena za nego :))

mora malku da bide postrogo inace nema da bide nisto od turnirov
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
949
Поени од реакции
96
Ајде прајте нешто или поново организирајте..
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
949
Поени од реакции
96
Луѓе пишувајте приватни пораки... викајте ги противниците.. и ајде срамота е ова еден турнир неможе да се изигра налет.. :tapp:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
46
Поени од реакции
22
Од 2010 никој нема пишано па еве ја да пишам нешто, да организираме еден турнир? Мислам ако има заинтересирани :)
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Нема бе никој капацитет за шах на форумов, и ја барав играчи едно време.
Многу жално.... Да не знае некој дали може да најдам само фигури дека имам табла убава ама фигурите ми се shit па сакам убави дрвени anybody ? :rolleyes:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.792
Поени од реакции
6.966
и јас сум за некоја партија, добра идеја е турнир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom