Кајгана турнир во ШАХ

Член од
1 мај 2014
Мислења
70
Поени од реакции
90
И јас сум за турнир во шах ама во живо, жално е што нема со кого да играш редовно бидејќи на многу луѓе играта им е досадна или пензионерска, а реално е далеку и од двете работи. Така да ако се организираме, имате играч плус :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Дечки најдобра варијанта е igrajmo.se, правите акаунт, одбирате chess, креирате соба и чекате да дојде некој во договореното време(и да не дојде форумџија ќе влезе некој рандом играч). Поентата е дека таму кога се игра во собата можат до 8 луѓе да го следат мечот. Башка има и чат.
 
Член од
24 март 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Каснам 5-6 години... Има ли некој заинтересирано?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.644
Поени од реакции
7.130
Да изиграме со некој 1-2 партии во карантинов?
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
926
Поени од реакции
2.714
Може, имаш профил на chess.com?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.421
Поени од реакции
13.883
На chess.com сум: nikola69
Па ајде ако сме доволно дечки за турнир.. или па 1vs1...

Специјалност ми е: 3 минути без икремент. Значи чисти 3мин, а може и 5.. до максимум 10мин игра.
За повеќе од 10мин, немам нерви да играм на нет. Да сме на маса, на вистинска табла тогаш да... би играл и без тајмер.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.679
Поени од реакции
15.370
На chess.com сум: nikola69
Па ајде ако сме доволно дечки за турнир.. или па 1vs1...

Специјалност ми е: 3 минути без икремент. Значи чисти 3мин, а може и 5.. до максимум 10мин игра.
За повеќе од 10мин, немам нерви да играм на нет. Да сме на маса, на вистинска табла тогаш да... би играл и без тајмер.
Пушти се една партија
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.421
Поени од реакции
13.883
Пушти се една партија
кој ти е јузер нејм?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.679
Поени од реакции
15.370

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.421
Поени од реакции
13.883
На линкот требаше да има креирано партија...
да ама ко кликнав веќе некој друг ја имаше влезено
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.421
Поени од реакции
13.883
Ете уште еден челинџ на 10 мин.
Ме растури 2 партии ама малиот ми се бесеше над мене со телефонот некоја игра ми покажвеше... ево џелинч ти пуштив на 3мин тајмер...

едит: 5-0 за 2мин... мислам дека доволно ми е шамарење :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom