Кајгана радио 2013/2014

Статус
Затворена за нови мислења.

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Значи како за на свадби. :X3:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Слушавме одлични љубовни песни во овие некои 3 часа се надевам ви погодив по некоја песна.... вечерва од мене толку повеќе следниот пат (y)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Радиото го превземам јас :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кој е за Deep House музика клик плеј :icon_mrgr:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.154
Поени од реакции
7.711
Koj пушта во моментов музика ?

Ако е можно пуштајте ги во неоја програма песниве (Virtual dj ,Traktor и многу други слични ) ,за да би можело и врз пресните истовремено да пуштате и говорни шпици со слоган (пр да изговара некој или некоја Кајгана Радио...)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Koj пушта во моментов музика ?

Ако е можно пуштајте ги во неоја програма песниве (Virtual dj ,Traktor и многу други слични ) ,за да би можело и врз пресните истовремено да пуштате и говорни шпици со слоган (пр да изговара некој или некоја Кајгана Радио...)
Јас пуштам музика уште од сабајлево :icon_mrgr:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.154
Поени од реакции
7.711
Јас пуштам музика уште од сабајлево :icon_mrgr:
eпа кога пушташ и некој од шпиците пуштај ги заедно со песната ,да биде малку како што праат Антена и ред други наши радио станици ,вака некако заборавам дека е радио .
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
eпа кога пушташ и некој од шпиците пуштај ги заедно со песната ,да биде малку како што праат Антена и ред други наши радио станици ,вака некако заборавам дека е радио .
Моментално каде што пуштам музика нема таква опција... а и не сум дома :icon_mrgr: Така да... засега само одвоено... инаку таа идеја и мене ми е падната во очи а вечерва ќе се потрудам да најдам програмче каде што како што кажа ти ќе одат шпиците заедно со песната... :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.154
Поени од реакции
7.711
Моментално каде што пуштам музика нема таква опција... а и не сум дома :icon_mrgr: Така да... засега само одвоено... инаку таа идеја и мене ми е падната во очи а вечерва ќе се потрудам да најдам програмче каде што како што кажа ти ќе одат шпиците заедно со песната... :)
На Трактор може да се пушта музика на радио преку Shoucast
eве видео туторијал
youtube.com/watch?v=fqqCUhzkOvk

ама не знам како ви е вас направено радиото .
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
На Трактор може да се пушта музика на радио преку Shoucast
eве видео туторијал
youtube.com/watch?v=fqqCUhzkOvk

ама не знам како ви е вас направено радиото .
Virtual Dj и Тракторов ми се некако први опции но секако ќе побарам и некои други ќе разгледам програмчиња за пуштање музика. Инаку фала пријател на предлозиве :) Се надевам ќе им помогнат на останатите членови кои ќе пуштаат музика понатака.
--- надополнето: 28 септември 2013 во 00:59 ---
Следно што слушате на Кајгана Радио Чилаут музика... Уживајте во ноќта (y)
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
506
Поени од реакции
330
Зашто директниот линк на страната не го пушта радиото? исто и БС плеерот не ми отвара..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Зашто директниот линк на страната не го пушта радиото? исто и БС плеерот не ми отвара..
Бидејќи никој не пуштал музика. Еве јас ќе поставам една рандом листа од 2013-та(месец септември), пробај повторно. Треба да е сега во ред :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom