Кајгана радио 2013/2014

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 28 август 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Значи како за на свадби. :X3:
   
 2. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Ако имаш некој предлог повели пуцај (y)
   
 3. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302


   
  На CafeDelMar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Слушавме одлични љубовни песни во овие некои 3 часа се надевам ви погодив по некоја песна.... вечерва од мене толку повеќе следниот пат (y)
   
 5. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Радиото го превземам јас :)
   
 6. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Кој е за Deep House музика клик плеј :icon_mrgr:
   
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.700
  Допаѓања:
  4.213
  Браво супер избор:D
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.700
  Допаѓања:
  4.213
  Koj пушта во моментов музика ?

  Ако е можно пуштајте ги во неоја програма песниве (Virtual dj ,Traktor и многу други слични ) ,за да би можело и врз пресните истовремено да пуштате и говорни шпици со слоган (пр да изговара некој или некоја Кајгана Радио...)
   
 9. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Јас пуштам музика уште од сабајлево :icon_mrgr:
   
 10. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.700
  Допаѓања:
  4.213
  eпа кога пушташ и некој од шпиците пуштај ги заедно со песната ,да биде малку како што праат Антена и ред други наши радио станици ,вака некако заборавам дека е радио .
   
 11. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Моментално каде што пуштам музика нема таква опција... а и не сум дома :icon_mrgr: Така да... засега само одвоено... инаку таа идеја и мене ми е падната во очи а вечерва ќе се потрудам да најдам програмче каде што како што кажа ти ќе одат шпиците заедно со песната... :)
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.700
  Допаѓања:
  4.213
  На Трактор може да се пушта музика на радио преку Shoucast
  eве видео туторијал
  youtube.com/watch?v=fqqCUhzkOvk

  ама не знам како ви е вас направено радиото .
   
 13. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Virtual Dj и Тракторов ми се некако први опции но секако ќе побарам и некои други ќе разгледам програмчиња за пуштање музика. Инаку фала пријател на предлозиве :) Се надевам ќе им помогнат на останатите членови кои ќе пуштаат музика понатака.
  --- надополнето: 28 септември 2013 во 00:59 ---
  Следно што слушате на Кајгана Радио Чилаут музика... Уживајте во ноќта (y)
   
 14. ruller

  ruller Expert

  Член од:
  5 септември 2011
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  121
  Зашто директниот линк на страната не го пушта радиото? исто и БС плеерот не ми отвара..
   
 15. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.699
  Допаѓања:
  28.780
  Бидејќи никој не пуштал музика. Еве јас ќе поставам една рандом листа од 2013-та(месец септември), пробај повторно. Треба да е сега во ред :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: