Кајгана радио 2013/2014

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 28 август 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.963
  Штета го пропуштив интересниот муабет. Ама сепак не каснам со музиката. :D
   
  На Andrew и wot им се допаѓа ова.
 2. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Кој е за музиче клик плеј (y)
   
 3. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Вечер, ко ќе се пристемни е планирано Pink Floyd маратонче, пошто следни се на тапет, па да им посакаме добредојде. :)
   
  На Mary Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 4. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Радиото го превземам јас инаку како инфо ќе има само deep house музика :)
   
 5. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Јас се одјавувам превзема Andrew :)
   
  На Andrew му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Почнува флојдерскио маратон, албумите наредени по година на искачање, хронолошки педантно.
  Може и по желба нешо.
   
  На КвикСилвер и Anne. им се допаѓа ова.
 7. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  5.439
  Пинк Флојд и ме немате пингано...o_O
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  После Andrew превземам јас ќе одат Love songs 50 % ќе бидат од темата the best love songs ( kajgana ) од членовите што ги имаат постирано кој сака нека си слуша :icon_mrgr:
   
 9. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  преузми, скај
   
 10. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Како што веќе напоменав погоре ќе има само љубовни песни повеќето ќе бидат од темата The Best Love Songs :) Кој е за нека кликне плеј и нека ужива... (y)
   
 11. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.947
  Допаѓања:
  28.936
  Ај пиши уште еднаш па ќе стиснам плеј :)
   
  На MrzaRules му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Што ќе оди следно на радиово?
   
 13. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  После 04 часот ќе има џез музика :)
   
  На Windfucker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Каков тип на џез ќе оди, за несфатени типови или од оној мекиот што го пуштаат на свадби за време на вечерата?
   
  На blue ladybug и langelina им се допаѓа ова.
 15. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130  Нешто вакво слично... :)
   
  На Windfucker му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: